Skocz do zawartości
miarcintomczyk

Stock ROM do PIXI 7

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam stock romu do Alcatel OT PIXI 7.

Czy ma ktoś albo mógłby zgrać i udostępnić?

Można to zrobić przy pomocy sp flash. Potrzebny będzie plik scatter dla tego modelu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dokładniej potrzebuję partycji system i custpack. Reszta powinna być ok. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez własną nieuwagę żeby nie powiedzieć głupotę straciłem rom do Pixi 7 (i213). Nie mogąc znaleźć stockowego romu podszedłem do sprawy troszkę inaczej. A mianowicie udało mi się sprawić aby Mobile Upgrade S 4.2.3 wgrał mi firmware do tego tableta z jego wersji na angielski rynek (oczywiście jest język polski).

Krok po kroku co i jak zrobić.

1. Pobieramy:

• Mobile Upgrade S 4.2.3 (powinno też działać z 4.1.8)
    • SP Flash z tego wątku
    • Plik scatter dla pixi
    • Binarny edytor tekstu (nie zwykły tekstowy, może być np. gHex pod ubuntu)

2. Modyfikujemy plik scatter tak aby ta część pliku:

...

partition_index: SYS3

partition_name: PRO_INFO

file_name: NONE

is_download: false

...

wyglądała tak:

...

partition_index: SYS3

partition_name: PRO_INFO

file_name: NONE

is_download: true

...

3. Zgrywamy partycję PRO_INFO. Opis jak to zrobić jest w wątku z SP Flash z tym, że:

w pkt. 2: powinno być read back

w pkt. 3: wybieramy nasz edytowany plik scatter

w pkt. 7: Zmieniamy nazwę na pro_info.img

w pkt. 8: Type : hex , Region EMMC_USER , start : 0x100000 , lenght 0x300000 , ok

4. Edytujemy plik pro_info.img binarnym edytorem tekstu i zmieniamy nazwę naszego tabletu

z

ENXI213-2BRGPL1

na

ENXI213-2BALGB1

oraz wersję oprogramowania

z

AAZY1AAZ0Z0BD00

na

AAZY1AAY0Y0BD00

i zapisujemy ... najlepiej pod inną nazwą aby mieć kopię nienaruszonej partycji PRO_INFO

5. W SP Flash nagrywamy naszą edytowaną partycję PRO_INFO opis jak to zrobić w drugiej części wątku z pkt. 3

w pkt. 2 zaznaczamy tylko partycję PRO_INFO

w pkt. 3 wybieramy naszą edytowaną partycję PRO_INFO (pro_info.img)

6. Instalujemy i uruchamiamy Mobile Upgrade S od alcatela. Wybieramy jako model model I213

i postępujemy zgodnie z instrukcjami aplikacji.

I 20 godzin później (tyle u mnie trwało pobranie i wgranie firmware-u) nasze Pixi 7 działa :D

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to wygląda tak przed

3q4_zpsf4074a55.jpg

A tak po

Beznbsptytu1420u_zps92cd57b1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak z mobile upgrade s? wykrył? zasysa? U mnie 20h to trwało

ps. jeżeli się nie mylę to podałeś nam swój numer imei ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3. Zgrywamy partycję PRO_INFO. Opis jak to zrobić jest w wątku z SP Flash z tym, że:

w pkt. 2: powinno być read back

w pkt. 3: wybieramy nasz edytowany plik scatter

w pkt. 7: Zmieniamy nazwę na pro_info.img

w pkt. 8: Type : hex , Region EMMC_USER , start : 0x100000 , lenght 0x300000 , ok

postępuję zgodnie z tymi krokami, ale gdy podłączam martwy tablet do komputera, nic się nie dzieje.. nawet komputer go nie widzi.

---------- Post dołączono 16-02-15 o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano 15-02-15 o 22:08 ----------

Problem tkwi w tym że Windows nie może zainstalować sterownika do tabletu.. dlatego sp flash tool nie moze pobrać sobie odpowiednich plików.. Szukam już 3h jak zaradzić na ten problem, ale nic nie pomaga. Czy tylko w moim przypadku tak jest, miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie szkodzi nr imei do niczego i tak sie nikomu nie przyda zassalo mi lecz nie to co trzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    postępuję zgodnie z tymi krokami, ale gdy podłączam martwy tablet do komputera, nic się nie dzieje.. nawet komputer go nie widzi.

---------- Post dołączono 16-02-15 o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano 15-02-15 o 22:08 ----------

Problem tkwi w tym że Windows nie może zainstalować sterownika do tabletu.. dlatego sp flash tool nie moze pobrać sobie odpowiednich plików.. Szukam już 3h jak zaradzić na ten problem, ale nic nie pomaga. Czy tylko w moim przypadku tak jest, miał ktoś podobny problem?

Sterownik do tabletu jest instalowany przez Mobile Upgrade S. Jeżeli chodzi o wykrywanie tabletu przez windows to nie stanie się to w widoczny sposób dopóki nie przywrócisz Androida.

Spflash powinien go wykryć w następujący sposób:

1. po wpisaniu adresów naciśnij przycisk zgrywania firmwareu w spflash (spflash czeka na podłączenie tabletu...)

2. odłącz tablet od zasilania oraz upewnij że jest całkowicie wyłączony

3. odczekaj chwilę i podłącz go.

Powinno być ok.

Jeżeli natomiast nadal nic się nie dzieje to najprawdopodobniej jest uwalony bootloader (dokładnie fastboot chyba). W tym wypadku nie wiem jak pomóc. Trzeba przynajmniej go wgrać na na pamięć flash ale raczej nie będzie to proste chyba że znajdziesz sposób. W google powinieneś wpisać coś w stylu Pixi 7 Mtk8127 recovering bootloader.

---------- Post dołączono o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Aha jeszcze trzy rzeczy:

- jeżeli nadal nie wystartowała aktualizacja to kroki z partycją pro_info wykonajcie dla partycji mobile_info

- upewnijcie się że na partycjach PRO_INFO ew Mobile_Info jest wgrana nowa edytowana wersja.

- edytor do edytowania tych partycji ma być edytorem z trybem binarnym. Zwykły tekstowy się nie nadaje(wstawia znaki końca lini)!!!!!

W sumie robiłem tyle rzeczy naraz z tym tabletem że może się okazać, że o czymś jeszcze zapomniałem ... piszcie czy się udało.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hey.

W swoim pixi 7 też mocno namieszałem, robiąc root z kilku zródeł.

Potem jakimś cudem na tablet sciągneła się aktualizacja 4.4.2.1002.

Ile razy próbowałem sciagnąć lub ponawiać, to nawet nie licze.

Paczka 49MB~ potrafiła, się sciągać po X-XX godzin.

Potem kombinowałem z aplikacją "pilot ir", nie chciała się aktualizować. I nie mogłem sterować dekoderem. Wczesniej dzialało.

Pytanie skąd się biorą apki do tego taba?.

W danych z instalacji apk jest to niby uei.com.ir oraz JRDIR.APK ale nic nigdzie nie znalazłem.

Zastosowałem się do opisu miarcintomczyk.

Tablet zaczął się aktualizować z programem w wersji 4.1.8.

Widze w jakim tempie się sciąga......

Czy nie da się tego jakoś przyspieszyć(sniffer, proxy, porty)?.

Tutaj link ( http://ch***l/marcin.l19 ) do mojego gdzie są pliki oraz backup sprawnego systemu.

Tablet zaktualizowany:-).

Trwało to trochę ponad 8h. I niby jest ok.

Ale, mam wrażenie że nie wszystkie aplikacje mają dostęp do internetu.

Antutubenchmark narzeka na brak sieci, oraz kilka innych apk.

Zweryfikuje to i się poprawie w razie czego.

Edytowane przez spoonsorr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest tu właściciel konta chomik 'marcin.l19' ??
    Potrzebuje pliku '
    update_4.4.2.1002.zip', pobierałem parę razy i okazuje się że plik zip jest częściowo uszkodzony.
    Czy mógłby ktoś Uploadować działającą paczkę update??
    W androidzie menedżer aktualizacji za każdym razem pobiera mi paczkę z aktualizacją w której brakuje pliku 'DeskClock.apk', sprawdzałem, w paczce jest jedynie 'DeskClock.odex' i ostatecznie w recovery całą aktualizacje mi przerywa.

Edytowane przez Emilson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi