Skocz do zawartości
dariuszd1

Aktualizacja Lg G3 32GB do nowszej wersji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam prośbę o poradę.

Mam po uruchomieniu LG PC Suite takie dane:

Dostępna aktualizacja:

"2 aktualizacje zostaną przeprowadzone zgodnie z planem.

Aktualna wersja: D85520A - NONE

Najnowsza wersja: V20B - L"

Na telefonie mam obecnie:

Android 5.0

Wersja Jądra:

3.4.0

Wer. Oprogramowania:

V20A-EUR-XX

W samym telefonie jak kliknę w centrum aktualizacji, to nie ma żadnej.

Telefon pierwotnie był SEA z A 4.2 i ręcznie wgrywałem do niego androida 5.0 EUR ponieważ aktualizacja od LG Polska nie była wtedy dostępna i chyba nie ma jej nadal. Oczywiście od tamtego czasu (to ok 2 miesiące) telefon działa w pełni sprawnie, bez żadnych błędów.

Moje pytanie brzmi:

Czy mogę teraz uruchomić aktualizację na LG PC SUITE i czy nic się nie stanie?

Ponadto, czy nie daj boże nie cofnie mi podczas owej aktualizacji wersji systemu do poprzedniego androida 4.2??

Czy po wykonaniu tej aktualizacji nie zginą moje dane w telefonie, kontakty, aplikacje, wiadomości oraz ustawienia?

Moja wersja to 32GB.

Oprogramowanie jakie wskazuje mi telefon do pobrania to:

D85520B_00

Czy tą samą wersję chce mi wgrywać LG PC SUITE i LG Mobile SUPPORT Tool?

Nadmienię jeszcze, że moją obecną wersję V20A-EUR-XX wgrywałem do telefonu programem LG Flash Tool 2014 zgodnie z instrukcją z tego forum.

W poprzedniej wersji oprogramowania (tej pierwotnej SEA) telefon nie miał LTE-nie można było go wybrać w ustawieniach.

Pojawiła się dopiero po wgraniu V20A-EUR-XX.

Czy aktualizacja do wersji D85520B_00 to powrót do SEA i ponowna blokada LTE?

PS.

Bardzo proszę kogoś z Was o łopatologiczne wyjaśnienie, ponieważ nie znam się zupełnie na tym i jeżeli uruchomienie aktualizacji przez oprogramowanie LG PC SUITE jest ryzykowne, to wolę tego nie robić.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to 20B na nasz rynek nie było wgraj sobie 20F na 32gb też jest,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź Grzegorz M.

Gadałem z LG Polska i powiedziano mi, że niby V20B to jest aktualnie dostępna do pobrania od nich wersja oprogramowania.

Jednak powiedziano mi też, że V20B którą pokazuje PC Suite to wersja, która będzie z Singapuru SEA, bo program poznaje telefon po IMEI.

Czyli wychodzi na to, że wykonując aktualizację do V20B - L przez PC Suite wgra mi się na powrót wersja SEA która nie do końca jest dopasowana do mojej obecnej V20A-EUR-XX, co jak LG powiedziało niesie ryzyko, że może coś się stać z telefonem.

A mi w tym wszystkim zależy na jednym: żeby po takiej aktualizacji pozostały mi w telefonie wszystkie ustawienia, kontakty, smsy itp. Czyli może być nawet ta V20B.

Przy wgrywaniu V20F, którą sugerujesz domyślam się, że będę ją musiał wgrywać przez LG Flash Tool, a on chyba wgrywa całościowo i kasuje wszystko poprzednie co jest w telefonie.

Ja wolałbym zrobić aktualizację obecnej wersji, a nie instalację całościową i czyszczenie obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz wersję Singapuru SEA to aktualizacje zawsze będą do niej tak jak ci pisali po imei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok.

Czyli rozumiem, że jak teraz uruchomię tą aktualizację, to:

moja wersja EUR, zmieni się na SEA?

Istnieje ryzyko, że zniknie mi LTE bo na początku nie było tej opcji do wyboru?

Istnieje ryzyko, że podczas wgrania tego update zakładając, że wersja EUR pozostaje w telefonie coś się sanie, ponieważ nie jest ono dopasowane do wersji EUR?

Stracę wszystkie ustawienia, programy, smsy i kontakty?

Czy dobrze rozumiem, że telefon z SEA do końca życia będzie dostawał aktualizację z tamtego rejonu (po IMEI) nie zaś aktualizacje oprogramowania dla wersji, którą ma wgraną czyli w tym wypadku EUR?

Czy macie ewentualnie jakieś sugestie, co powinienem robić lub czy po prostu olać update i nie robić nic?

PS.

Czy LG Flash Tool 2014 umożliwia dogranie aktualizacji z pliku .kdz (jak w windows się Wam instaluje jakaś aktualizacja, a nie za każdym razem cały system operacyjny od nowa) czy za jego pomocą można tylko całościowo wgrywać romy do telefonu, tracąc wszystko, co poprzednio w nim było?

Edytowane przez dariuszd1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12
    Czy LG Flash Tool 2014 umożliwia dogranie aktualizacji z pliku .kdz (jak w windows się Wam instaluje jakaś aktualizacja, a nie za każdym razem cały system operacyjny od nowa) czy za jego pomocą można tylko całościowo wgrywać romy do telefonu, tracąc wszystko, co poprzednio w nim było?

LG Flash Tool służy do wgrywania kompletnych romów a to czy tracisz dane zależy od tego czy wybierzesz opcję Normal Flash lub CSE Flash,normal wgrywa rom nie kasując pamięci wewnętrznej,CSE Flash czyści całą pamięć do zera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję, że mi zaczynacie pomagać i piszecie.

Co doradzacie? Wgrać update poprzez LG PC Suite, czy zrobić Normal Flash Tool poprzez LG Flash Tool?

Czy faktycznie wróci mi wtedy wersja SEA? I czy myślicie, że w tej SEA już LTE jest aktywne, czy w Singapurze nie mają czegoś takiego i nie ma do wyboru???

W telefonie jest taki program LG Backup i nim robię cykliczną kopię, zdjęcia mam na karcie SD. Czy po takim update ewentualnie przywrócę wszystko z tego backupu, gdyby zniknęło, czy może on się okazać niekompatybilny z nową wersją V20B?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Ja radzę ściągnąć rom w formacie kdz,flashowanie G3 jest to bardzo prosta operacja i zawsze masz najświeższy soft.LG backup przywróci dane Lollipop-Lollipop natomiast może być problem jeżeli chcesz przywrócić backup wykonany w Kitkacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam backup w Android 5, bo wersję tą już wgrałem.

Na telefonie mam obecnie:

Android 5.0

Wersja Jądra:

3.4.0

Wer. Oprogramowania:

V20A-EUR-XX

Więc backupy na tel. i oprogramowaniu były robione z piątki.

Tylko sobie myślę, bo jak wgram ten plik D85520B_00.kdz, który wskazuje mój telefon poprzez programik LG Phone From ze sklepu gogle, i zrobię Normal Flash Tool poprzez LG Flash Toola, to czy mi wszystko zostanie, a przede wszystkim czy w tej wersji nie ma czegoś Singapurowskiego jak np. braku LTE?

Chyba, że Wy znacie jakąś jeszcze nowszą wersję oprogramowania na ten telefon 32GB EUR??

Ale chyba lepiej będzie dla mnie jak bym wgrał tą V20B, bo potem już każdą kolejną do końca życia tego telefonu jak rozumiem będę mógł bez obaw instalować poprzez LG PC Suite albo OTA jak się pojawi, bo telefon zawsze będzie już pobierać SEA i nie będzie ryzyka ewentualnej niezgodności tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi