Skocz do zawartości
dariuszd1

Aktualizacja Lg G3 32GB do nowszej wersji

Rekomendowane odpowiedzi

hitman12

Link do V20F stock dla wersji 32 GB,szukaj postu użytkownika Marcin:

http://forum.android.com.pl/f1414/d855-android-5-0-v20f-root-483061/index20.html

V20B nie jest dostępna w formacie kdz,można ją wgrać tylko przez OTA lub LG PC Suite,wybierając Normal Flash zostanie Ci wszystko co masz w pamięci wewnętrznej jednak zostaną wykasowane ustawienia systemu.A po co Ci te aktualizacje OTA,z kdz masz zawsze najnowszy soft.

Nie piszemy dziękuję w poście,od tego jest przycisk "postaw piwo".

Edytowane przez hitman12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ jest:

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FWEEF84E024VA8DF6B819IR/D85520B_00.kdz

ja już mam ten plik, chodzi mi o to, że jak go wgram to już ewentualne następne będę prawdopodobnie otrzymywał z tego samego kanału i nie będę się wtedy obawiał, czy coś one mi zepsują czy nie.

Oczywiście wiem, że te aktualizacje z SEA mogą być opóźnione lub w innej ilości, niż te EURopejskie ale ja po prostu bym wolał nie stresować się na przyszłość jakąś kolejną aktualizacją, tylko ją po prostu wgrać.

I uściślając jeszcze, to czy wgram ten plik D85520B_00.kdz poprzez PC Suite, to rozumiem, że efekt jest taki sam jak poprzez LG Flash Tool zaznaczając Normal Flash tak?

Czyli smsy maile, zainstalowane aplikacje zostanie, tylko mi się skasują ustawienia systemowe?

No a czy te ustawienia mogę właśnie za pomocą LG backupu albo PC Suite wcześniej je zrobiwszy tez odzyskać?

Jeżeli natomiast wgrałbym wersję tą V20F, to w niedalekiej przyszłości znów pójdzie jakaś aktualizacja z SEA i znów stanę przed podobnym problemem, czy wgrywać czy nie i czy się nie zepsuje podczas update powiedzmy poprzez OTA albo PC SUITE.

Ale zapoznam się też z tym co mi przesłałeś:

D855 | Android 5.0 | V20F | ROOT

Rozumiem, że tutaj też mogę dać Normal Flash i część rzeczy oprócz ustawień pozostanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Teoretycznie wybierając Normal Flash wszystko powinno zostać ale lepiej zrobić kopie w LG Backup żeby potem nie żałować w razie jak coś pójdzie nie tak.I najlepiej zrobić backup na karcie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak zrobiłem i mam na karcie pamięci Backup z resztą ustawiony jako cykliczny. Napisałem pod innym tematem ale pod tym jeżeli tylko dojdzie już u mnie do fleszowania, napiszę wszystko dla potomnych spragnionych wiedzy zagubionych jak ja teraz ludzików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sincz

Ja robiłem Normal Flash i wszystko pozostało jak przed aktualizacją. Niczego nie usuneło.

---------- Post dołączono 10-01-15 o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano 09-01-15 o 21:16 ----------

A PC SUITE nie wspiera ponoć kopii w lollipopie, tak pisze w programie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informacyjnie dla chcących zrobić upgrade.

Wczoraj wgrałem wersję ROMu V20H. Za pomocą instrukcji z wątku: "Instalacja oprogramowania za pomocą LG flash tool".

Moja poprzednia wersja była V10A.

Użyłem opcji Normal Flash.

Po przejściu paska postępu aktualizacji telefon uruchomił się i pokazał, że trwa aktualizacja 191 aplikacji, czyli tak jakbym robił aktualizację po OTA.

po zakończeniu pojawił się pin i jest DOSŁOWNIE wszystko co miałem, nie zniknęło najmniejsze ustawienie systemowe, czy nawet dzisiejszy wpis do kalendarza oraz żadna aplikacja.

Telefon działa w pełni poprawnie, paski górny oraz dolny pokazują się normalnie, dolny to teraz trójkąty kółko

i kwadrat.

Na górze zmieniło się logo LTE na 4G.

W AnTuTu 41467, poprzednio było około 42000, zatem (ponieważ wyniki zawsze nieznacznie się różnią) można przyjąć, że wydajność pozostała taka sama.

Natomiast co już zauważyłem, to bardziej płynne w stosunku do poprzedniej wersji przewijanie ekranu. Nie ma widocznych mikro przycięć jak było to na wersji V10A.

Po dalszych obserwacjach stwierdzam, że wszystko chodzi nieco płynniej, gry, czasy ładowanie przebiegają niewiele ale jakby krócej. Jakieś gry, które poprzednio lubiły delikatnie chrupnąć, teraz chodzą lepiej o ok 15, 20%. To są zauważalne różnice, nie żadne przewidzenia.

Mój telefon to LG G3 32GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi