Skocz do zawartości
shey92

Samoczynny powrót do poprzednich ustawień

Rekomendowane odpowiedzi

shey92

Cześć!

Na początku prosze o w możliwie jak najprostszy język, bo jestem kobietą która (serio) nie bardzo zna się na "tych sprawach". Piszę po raz pierwszy, starałam się przejrzeć inne wątki jednak nie znalazłam odpowiedzi na mój problem.

A mianowicie- wczoraj kupiłam telefon (Sony xperia z1 compact) działający w systemie android. Wszystko pięknie,a le do czasu. Po jakimś czasie telefon sam wraca do poprzednich ustawień (chodzi mi tu o język- zmienia się na ang. no i wszelkie ikony na wyświetlaczu- te które wcześniej wyrzuciłam znów się pojawiają). No i jeszcze sprawa wygaszacza ekranu... Mam taką oto sytuację- podłączam telefon do ładowarki, blokuje go, na wyświetlaczu pokazują mi się jakieś filmiki pokazowe od Sony (wiecie, prezentacja telefonu itp). Po odblokowaniu znów język jest zmieniony, ikony przestawione, muszę wszystko na nowo ustawiać.

Bardzo, bardzo proszę o pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Mam taką oto sytuację- podłączam telefon do ładowarki, blokuje go, na wyświetlaczu pokazują mi się jakieś filmiki pokazowe od Sony (wiecie, prezentacja telefonu itp). Po odblokowaniu znów język jest zmieniony, ikony przestawione, muszę wszystko na nowo ustawiać.

Pewnie masz tryb sklepowy.

Moim zdaniem zrób wipe telefonu - co prawda usuniesz z niego wszelkie dane ale zresetujesz go do ustawień fabrycznych.

Tu masz poradnik jak to zrobić: How to reset your Sony Xperia Z1 Compact

Po tym sprawdź, czy działa poprawnie język polski - w opcjach przestaw na niego, wyjdź i uruchom ponownie smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo

Nie trzeba robić wipe. Wystarczy wklepać na klawiaturze, tam gdzie się wybiera numer, kombinację *#*#sellmore#*#* zastępując litery odpowiadającymi im cyframi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi