Skocz do zawartości
alsat1

Alice Project-Android 4.4.3 (interface 5.0) na p780 :-)

Rekomendowane odpowiedzi

alsat1

Witam.Pewnie nie wszyscy wiedzą ale jest już android 4.4.3 z nakładką od android 5.0 dla naszych p780.

A to za sprawą softu Alice Project od ruskich.

System jest bardzo szybki,stabilny,i bateria trzyma solidnie,podobnie jak w vibe czy row.

Jak dla mnie najlepszy rom jaki wyszedł dla p780.

Tutaj na needrom.

ROM Alice Project | [Custom]-[updated] add the 12/12/2014 on Needrom

Tutaj link do strony o tym sofcie:

Alice Project

Rom pobieramy stąd:

https://docs.google.com/file/d/0B1sv8pZOp1wmM3NwdXFKRlVrUEU/edit

Instalujemy za pomocą TWRP lub CWM.

Ja instalowałem na vibe od @pansy za pomocą chińskiego TWRP.

Poszło bez przeszkód.

Opis instalacji po angielsku,napewno każdy sobie poradzi:

Alice Project Android 4.4.3 CN. Rom with material disign and OTA updates

Fast, beautiful, functional multilanguage

All information, see the Alice Project

Install via CWM or TWRP

1. wipe data/factory reset

2. wipe cache partition, mouns and storage

3. format/cache

4. format/data

5. format/system, go back, advanced

6. wipe dalvik cache, go back

7. install zip

8. reboot system now

Po instalacji będziemy mieli wielo językowy system android 4.4.3 z językiem polskim także.Gappsy i root już także będzie.

Konfigurujemy wifi i pobieramy aktualizację OTA i telefon po pobraniu aktualizacji uruchomi się w recovery TWRP lub CWM(u mnie TWRP)i sam zainstaluje aktualizację.Restartujemy telefon,restart chwilę potrwa bo musi zainstaluje aktualizacje.

Po tym mamy nadal androida 4.4.3

Pobieramy kolejną aktualizację,ja musiałem ręcznie z strony bo OTA w telefonie pokazywało że rom mam aktualny a nie był.

Aktualizację pobieramy stąd:

http://alicerom.ru/OTA/Update%207.2.zip

Pobrany plik zip wrzucamy na kartę pamięci w telefonie.

Wchodzimy do recovery i instalujemy ten zip i restart telefonu.

Czekamy aż telefon się zaktualizuje i mamy Android 5.0 na p780 z full PL.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego romu,wszystko dziala naprawdę szybko,jak dla mnie dużo szybciej niż na vibe czy row.GPS nie świruje,zasięg ok bez zastrzeżeń,i bateria trzyma równie długo jak na vibe czy row.

U mnie trzyma około 4 dni przy dziennym używaniu 1,5 godziny internetu poprzez 3G,ok godziny na wifi,parę rozmów i smsów,trochę bluetooth i parę zdjęć.

Rom ma zaimpletowany equalizer który spisuje się świetnie,można go konfigurować do woli.

Do tego animacje,dostęp do engineering mode itd.

Gorąco polecam i zachęcam do testowania.

Poniżej kilka screenów z tym że ja używam Nova Launcher,domyślnie jest ten od Google.

Screenshot2015-01-09-03-06-29.png

Screenshot2015-01-09-03-06-42.png

Screenshot2015-01-09-03-07-44.png

Screenshot2015-01-09-03-04-51.png

Screenshot2015-01-09-07-28-16.png

Screenshot2015-01-09-03-05-10.png

Screenshot2015-01-10-09-19-23.png

Screenshot2015-01-10-09-19-31.png

Każda zmiana oprogramowania, zwłaszcza nie nieoficjalne, wiąże się z ryzykiem. Ani ja, ani autorzy ROMu nie będą odpowiedzialni za wszelkie uszkodzenia sprzętu powstałe podczas próby instalacji systemu. Jakiekolwiek działania w tym zakresie podejmujesz na własną odpowiedzialność!

Edytowane przez Gwozdek
    Dodałem informację o zrzeczeniu się odpowiedzialności za szkody mogące powstać podczas instalacji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dla mnie to nie jest Android 5.0, bo szczerze powiedziawszy to tylko wygląda na zmianę numerka w informacjach o telefonie, ale nie miałem czasu żeby się nad tym głowić.

A odnośnie romu to używam go jakiś czas i na ten moment mogę powiedzieć kilka rzeczy.

- Bateria trzyma znacznie lepiej niż w poprzednim romie, który miałem, czyli Android L by hack. Nie miałem na dłuższą metę okazji porównać do Vibe na 4.4, ale w porównaniu do LiFe na 4.2.2 to jednak chyba minimalnie gorzej. Generalnie z baterią jest niemal idealnie, brak jakichkolwiek wycieków baterii lub nadmiernych strat. Nie ma się do czego przyczepić.

- Zasięg, GPS, jakoś rozmów itd. bardzo dobra. Nigdy nie miałem na co narzekać, ale ja od zawsze na każdym romie używam modemu P780.V17, 2013/05/21 04:13, więc tutaj też jest wszystko ok.

- Jak dla mnie telefon działa szybciej i zdecydowanie bardziej responsywnie niż na wspomnianym Android L by hack, i tak samo w odniesieniu do LiFe. Prędkość działania zdecydowanie na plus.

- Generalnie większych problemów nie doświadczyłem. Mówię tutaj o jakiś krytycznych błędach, zawieszeniach, resetach itd. Wszystko stabilnie i ładnie.

- Jednym z paru minusów jak dla mnie na pewno jest straszna różowa aplikacja do SMS/MMS. Nie mogłaby być po prostu niebieska tak jak w poprzednich wersjach tego romu (widziałem na screenach).

- Kolejny minus to brak androidowego dialera. Jest tu wrzucony jakiś zamiennik, który nawet nie jest po polsku. Częściowo się to gryzie, bo obsługa połączeń stockowa z androida, to samo z historią połączeń, tutaj dodatkowo ten dialer ma swoją historię połączeń i czasami się to gryzie. Nie raz wysypało, bo nie było oryginalnego dialera. Aplikacja kontakty to samo jest po angielsku, bo jest to część tej apki od dialera. Dla mnie nieporozumienie i maksymalnie mnie to denerwuje. Razem z kwestią apki do SMS/MMS.

- No i trochę denerwujące są szybkie przełączniki, które ja zawsze używam edytowalne z GravityBox a tutaj są one dziwnie rozwijalne, nie można przesuwać prawo/lewo - tzn, że z prawej strony są przełączniki a z lewej notyfikacje. Tutaj cały pasek to jedno i to samo a przełączniki po rozwinięciu zajmują całe pole notyfikacji a zwinąć je bardzo ciężko bo reagują tylko na sam paseczek górny notyfikacji - dziwna sprawa.

- PS. Zapomniałem napisać najważniejszej dla mnie rzeczy, która nie działa na tym romie - powiadomienie mrugającymi klawiszami (podświetleniem) dla wszystkich przychodzących notyfikacji (opcja którą od zawsze na każdym romie używam w GravityBox - tylko tutaj nie działa), w związku z czym aktualnie nie mam żadnej sygnalizacji, trzeba odpalić ekran.

Czy coś jeszcze to nie pamiętam w tym momencie. Generalnie sam system mega szybki i fajny, ale te powyższe rzeczy mnie mega denerwują.

Edytowane przez jelennn
    Dodanie PS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    soosna

zainstalowalem ale po resecie tel wisi na ekranie startowym...

ktos cos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kros

Witam!

To jest Android 4.4.3 z interfejsem Androida 5.0. Poniżej informacja, którą znalazłem na stronie projektu:

Прошивка на основе Android 4.4.3 которая имеет интерфейс Android 5.0 и дополнительную функциональность. Всю дополнительную информацию Вы сможете узнать на сайте

Pozdrawiam - Kros

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, tak mi się też na szybko wydawało :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

Ok,też miałem takie obawy czy to tylko zmiana cyferki,w sumie bez sensu że mają w info że to 5.0.

Zmieniłem nazwę tematu.

Co do dialera i kontaktów to w sumie mi on jest obojętny bo używam exdialera z google play i jest wsio pl z lepszym interfacem.

Co do podświetlania digitizera to ja używam LG Notifications i działa ok.

Co do wiadomości to fakt ten różowy kolor jest beznadziejny,ale to chyba jedeny minus.

Jak dla mnie rom jest the best.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erda

mi nie działa na tym ROM-ie aparat i oczywiście lampa led i po aktualizacji do 5 wyskakuje komunikat karta SD uszkodzona

Edytowane przez erda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie działa aparat i lampa to gdzies jest do tego jest lapa na 4pda, czy stronei ali, na nowszych modelach tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1
    mi nie działa na tym ROM-ie aparat i oczywiście lampa led i po aktualizacji do 5 wyskakuje komunikat karta SD uszkodzona

Ja nie mam takich problemów,rom wgrywałem tak jak mam opisane w pierwszym poście,potem OTA update i potem update do 5.0 z pliku zip i wszystko działa,aparat,lampa,karta sd jako główny nośnik zapisu wszystko OK.Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erda

A telefon masz ten nowszy czy przed 04.2014 ? Bo coś wyczytałem że na tych nowszych właśnie są takie problemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi