Skocz do zawartości
alsat1

Alice Project-Android 4.4.3 (interface 5.0) na p780 :-)

Rekomendowane odpowiedzi

@erda, nie mam pojecia, probowalbym wsadzic karte w inny telefon, puscic skanowanie w poszukiwaniu bledow z windowsa, przeczyscilbym styki w telefonie jakims spirytem, sprawdzilbym root explorerem, czy inym lepszym menadzerem plikow, czy na pewno nie da sie wejsc w karte. Pokombinuj i daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erda

No problem w tym że na kartę można normalnie wejść przez np.przez T.C przeglądać , zapisywać .Przenosić programy zainstalowane na dysk SD , wszystko wygląda że z kartą jest o.k. Wchodząc do menu pamięci jest tylko jedna opcja w Domyślny zapis dysku i widnieje tylko karta SD , próbując zmieniać w Preferowana lokalizacja instalacji mam do wyboru wewnętrzna pamięć , karta sd, zastosuj ustawienia systemowe , zmieniając np. na pamięć wewnętrzną i tak zostaje zapisywanie tylko na karcie SD , a instalując programy i tak są instalowane na pamięci wewnętrznej dopiero po instalacji można je przenosić na kartę SD. Wyjąłem kartę z telefonu , telefon załączyłem i ten sam komunikat uszkodzona karta SD chociaż karty fizycznie nie ma .Spróbuje jeszcze wgrać ROM na nowo i aktualizację przeprowadzić bez karty przez OTA ciekawe co pokaże .

Edytowane przez erda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy karta była wcześniej widoczna? Dlatego zawsze przed wgraniem nowego softu robi się wipe, jeśli coś się sypie wczesniej z partycjami czy cos najlepiej od nowa zapodać vibe z flash toola (bynajmniej ja tak robię, a troche bezskutecznie walczyłem z układem partycji)

Edytowane przez puciek1234

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erda

Tak , karta była widoczna , spróbuje powalczyć z flash toolem bo nie umie wgrać przez ten program , na razie wypróbowane były chyba wszystkie wersje FT ale to nie temat o tym . Dziwne że w wersji 4.4.3 Alice bez tej aktualizacji wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

Dla tych co mają problemy z instalacją Alice Project konieczne jest aby rom ten instalowany był na jakimś chińskim romie.

Osobiście polecam najpierw wgrać przez flashtoola ten rom:

https://www.androidfilehost.com/?fid=23252070760972494

Ten rom ma już root i chińskie twrp na którym bez problemu zainstalować można Alice Project i zrobić na nim pierwszą aktualizację OTA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam dwa pytania dotyczące tego ROM-u.

1. Czy da się wyłączyć to dziwne zawijanie czcionki przy przewijaniu ekranu? Strasznie mnie to denerwuje.

2. Używam pokrowca z klapką i ekran przy poprzednim ROMie reagował na zamykanie/otwieranie klapki. W tym ROMie niestety to nie działa. Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    ekran przy poprzednim ROMie reagował na zamykanie/otwieranie klapki. W tym ROMie niestety to nie działa
    Zapewne nie obsługuje czujnika magnetycznego. Możesz spróbować jakiejś aplikacji z Play Store. Są takie, które wykorzystują czujnik światła albo zbliżeniowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W żadnym custom romie (na pewno na tych 4.4.2) nie działa cover sensor.

@ co do zawijania na pewno da się to wyłączyć w ustawieniach w interface menu czy jakoś tak. Nie mam tego wgranego teraz więc nie powiem ci gdzie, ale sam to wyłączałem bo też mnie to drażniło :x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W żadnym custom romie (na pewno na tych 4.4.2) nie działa cover sensor.

Hmmm skąd ta pewność ? Przykładem jest LiFe od naszych geograficznych sąsiadów ;).

Koledzy ile pamięci RAM jest wolnej po zainstalowaniu softu Alice Project?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi