Skocz do zawartości
shim64

Integracja dwóch książek adresowych?

Rekomendowane odpowiedzi

shim64

Jak przenieść kontakty (wszystkie) z jednej książki adresowej do drugiej?

Połowę kontaktów w telefonie mam w książce adresowej googla, drugą połowę w Exchange Active Sync.

Nie synchronizuję już kontaktów z exchange'm ze względu na politykę bezpieczeństwa serwera, w zamian używam Touchdown Pro, który kontakty exchange'owe trzyma u siebie.

Chcę przenieść wszystkie kontakty, które zostały mi z czasów synchornizacji z exchangem i nadal są w książce Exchange Active Sync, do standardowej książki googlowej.

Mogę wyeksportować jedną i drugą na kartę sd. Zastanawiałem się, czy nie przekopiować danych z pliku z eksportem z książki exchange na koniec do pliku z eksportem książki z googla, po czym zaimportować to z powrotem do telefonu. Nie chcę tego robić, dopóki nie dowiem się, jak dokładnie to działa - nie chcę wylądować z podwójnymi kontaktami :)

Jest jakaś inna opcja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zrobiłem synchronizację w taki sposób.

Wszystkie kontakty wyeksportowałem na kartę SD, jako plik google .vcf

Później usunąłem całą książkę telefoniczną.

Zapisany plik .vcf skopiowałem do komputera i zalogowałem się na swoje konto gmail - kontakty - import kontaktów z pliku.

Później restart smartphona i automatyczna synchronizacja kontaktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shim64

Ok, czyli coś jak kombinowałem, tylko powrót z kontaktami przez gmaila. Miałeś w gmailu wcześniej kontakty, które były też w .vcf? Nie zduplikowały się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku obyło się bez żadnych duplikatów.

Tylko, że wcześniej przed synchronizacją miałem usunięte wszystkie kontakty w gmail'u. Nie chciałem ryzykować niepotrzebnego bałaganu.

Teraz z tego, co widzę, chyba niepotrzebnie, bo wszystko ładnie się synchronizuje w obydwie strony. Jeżeli dodaję/usuwam/modyfikuję jakiś kontakt w Desire, automatycznie to samo dzieje się w gmail'u i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shim64

No nie, całej książki gmailowej nie usunę ;) Jest stajnią Augiasza i nie chcę stracić tego bałaganu :)

Owszem, synchronizuje się w obie strony, boję się tylko, co się stanie jak dodam kontakty z zewnątrz przez vcf.

Chyba spróbuję jutro dodać 2-3 kontakty przez gmaila z .vcf dla testu i zobaczę, czy się zdublują. Jeśli nie, to rozwiązanie gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób tak.

Kontakty z google wyexportuj sobie do pliku.

Póżniej Zaimportuj ten plik .vcf, który chcesz

Oraz nie martw się o duble bo przecież na Gmailu jest opcja "znajdź i scal duplikaty".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shim64

Zadziałało, nawet nie kasowałem kontaktów z telefonu. Telefon sam zlinkował powtarzające się kontakty z obu książek i jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi