Skocz do zawartości
damian7129

[Shiru Emperor 10] Szybki i stabilny Rom 4.2.2 od Cube U9GTV + root

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś ode mnie mały poradnik :)

W poszukiwaniu Rom'u do mojego Emperora trafiłem na bardzo bardzo ciekawą propozycję od chińskiego CUBE U9GTV.

Postaram się przedstawić jak wgrać Rom, a potem go zrootować.

Co do samego Rom'u trochę już zostało napisane tutaj

Tak więc zaczynamy.

Potrzebne nam będą 3 rzeczy:

Plik IMG z naszym romem - LINK

Program RK Tool v1.7 - LINK

TPSparkyRoot - LINK

Najpierw należy w tablecie włączyć tryb debudowania USB, w tym celu otwieramy Ustawienia>Opcje Programistyczne i zaznaczamy Debugowanie USB

Następnie należy podpiąć tablet do PC i zainstalować sterowniki RockUSB( są w paczce z RK Tool). Nasze urządzenie powinno zostać wykryte jako "Emperor" należy kliknąć "aktualizuj sterownik urządzenia" i ręcznie załadować odpowiedni sterownik z dysku.

Przechodzimy do instalacji Rom'u

1. Klikamy PPM na ikonę programu RkBathTool i wybieramy "uruchom jako administrator".

2. Klikamy "..." i wybieramy wypakowany plik IMG z naszym ROM'em.

3. Wybieramy "Switch" - status urządzenia powinien zmienić się z fioletowego na zielony.

4. Naciskamy RESTORE i w tym momencie zaczyna się proces zmiany oprogramowania, trwa on zwykle dosyć krótko ( kilka-kilkanaście minut)

5. Jeżeli wszystko się udało w programie wyświetli nam się na zielono status "Success<1>" a tablet uruchomi się z nowym oprogramowaniem

Oprogramowanie jest domyślnie w języku chińskim, należy trochę "na pamięć" przejść do Ustawienia>Język,klawiatura,głos nacisnąć pierwszą od góry pozycję i wybrać "polski"

W tym momencie zalecam tęż przejście do Ustawienia>Wyświetlacz i zmianę rozdzielczości Normal/HD ze 2-3 razy aby tablet się zresetował i ustabilizował działanie z nowym ROM'em.

Teraz przejdźmy do Rootowania tego Rom'u. Tutaj się troszkę natrudziłem zanim mi się udało gdyż żaden z popularnych programów nie chciał go ruszyć że tak powiem :)

1. Należy w tablecie włączyć tryb debudowania USB, w tym celu otwieramy Ustawienia>Opcje Programistyczne i zaznaczamy Debugowanie USB

2. Podpinamy urządzenie do PC i instalujemy sterowniki ADB Interface/Phone (nie rockusb!)

3. Odpalamy z paczki Root Von Droid plik TPSparkyRoot.

4. Pojawi się okienko wiersza poleceń - patrzymy czy nasze urządzenie zostało znalezione i postępujemy według wskazówek czyli:

- Czekamy aż nastąpi pierwszy reboot i klikamy dowolny klawisz

- Czekamy aż nastąpi kolejny reboot i jak wyżej

- Powtarzamy czynność trzeci raz

Ważne! Należy naprawdę poczekać aż urządzenie się zrestartuje i dopiero klikać!

Bonus :)

Usuwanie niepotrzebnych aplikacji:

Uruchamiamy w zrootowanym urządzeniu RootExplorer i przechodzimy do katalogu system>app klikamy Mount R/W i wyszukujemy chińskie niepożądane aplikacje, przytrzymujemy na nich dłużej palec i klikamy delete.

Jeżeli ktoś czegoś nie rozumie - pisać postaram się wytłumaczyć.

Oczywiście za szkody wywołane nieodpowiednim wgraniem ROM'u i usunięciem potrzebnych aplikacij nie odpowiadam.

Pozdrawiam

damian7129

Edytowane przez Igorius
    poprawiam tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

Działa wam automatyczne ustawienie czasu ? Bo u mnie np na Facebooku wyskakuje inna godzina niż jest ustawiona ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej a jak i skąd zainstalować sterowniki ADB nijak sobie z tym poradzic nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golly

u mnie WiFi słabo działa pod tym romem, a u Was ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

Słabo to znaczy jak ? U mnie działa normalnie ale ostatnio coś się tablet wiesza. Chyba zrobię reset

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golly

słabo to znaczy gubi sygnał i nie chce się połączyć.

Ja teraz jestem na 

DragonTouch_4.2.2_R97_0923_mod

LINK

i jest nieźle w sumie.

Próbował ktoś z Was instalować z sukcesem jakiegoś tweakmoda?

na smartfonach dobrze spisuje mi się L SPEED v2.3 REVOLUTION ale niestety po zainstalowaniu na Emperor gubi mi się root i przestaje działać WiFi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

Ja z Wi-Fi nie miałem problemu na żadnym romie. Jak Ci chodzi ten Dragon warto instalować ? Ma roota ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golly

ma roota, działa nieźle

Nie powiem że bardzo dobrze bo takiego romu jeszcze na Emperora nie spotkałem

ale z tym romem mam dobre doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

Instalacja standardowa ? Czyli RKBatchTool i przycisk restore ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi