Skocz do zawartości
mestostragrande

Czy wipe równa się wyłączenie wcześniej odblokowanego roota?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że nie wiem czy wybrałem dobry dział. Nie znalazłem działu "Pomoc" więc zdecydowałem, że najlepiej będzie tutaj. Jeśli źle trafiłem, wybaczcie.

Chciałbym przedstawić wam moje plany co do mojego Larka 70.1:

- moim pierwszym założeniem jest odblokowanie roota

- kolejnym instalacja aplikacji na karcie SD, niektóre z nich będą wywodzić się z bradzo "Nieznanych źródeł", jeśli wiecie o czym mówię, a nie mówię dosłownie ponieważ nie chcę wkraczać w ten temat tabu.

Moim głównym celem jest wykonanie kopi zapasowej odrazu po zrootowaniu Larka oraz skorzystanie z wszelkich możliwych sposobów aby zachować gwarancję. Dlatego takie jest moje pytanie w temacie "Czy wipe równa się wyłączenie wcześniej odblokowanego roota?" Jeśli nie, to czy są jakieś możliwe sposoby aby w razie wpadki powrócić doszczętnie do ustawień fabrycznych? Kolejnym pytaniem jest to czy wykonanie wipe'a wymaże także wszelkie ślady po aplikacjach znajdujących się na kracie SD i tych w pamięci wewnętrznej, ponieważ martwi mnie to że serwis może jakoś dojść po tych ewentualnych śladach do wniosku o obecności "nie uczciwie" pobranych aplikacji.

Za pomoc jestem niezmiernie wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipe usuwa roota, a co do aplikacji - niby dlaczego serwis miałby sprawdzać twoje aplikacje i kartę SD?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam nie wiem, mam przed sobą jakieś najgorsze scenariusze. Nie będzie ich obchodziło co znajduje się w pamięci telefonu, wewnętrznej i SD?

Mimo wszystko, czy wipe usuwa wszelkie informacje o byłych aplikacjach znajdujących się w moim Larku? Czytałem, że jedyne Google trzymają info o tym co sciągałem, ale łatwo to konto usunąć razem z wipe'em.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipe nie usuwa roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sam nie wiem, mam przed sobą jakieś najgorsze scenariusze. Nie będzie ich obchodziło co znajduje się w pamięci telefonu, wewnętrznej i SD?

Mimo wszystko, czy wipe usuwa wszelkie informacje o byłych aplikacjach znajdujących się w moim Larku? Czytałem, że jedyne Google trzymają info o tym co sciągałem, ale łatwo to konto usunąć razem z wipe'em.

Jeśli nie wyślesz im telefonu z np. popsutym procesorem, to nikt roota czepiać się nie powinien. Wiadomo przecież, że przykładowo popsuty ekran, to nie wina zrootowanego urządzenia. My to wiemy i serwisanci też, chociaż w skrajnych przypadkach mogą użyć tego jako argumentu. Tak czy inaczej, ważne żebyś odsyłając telefon wgrał najlepiej jakiś oficjalny rom. Jeśli takowy masz, to wystarczy powrót do ustawień fabrycznych w opcjach androida.

No i oczywiście WIPE nie ma NIC wspólnego z usunięciem roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie da się już powrócić na zwykłego Administratora, root pozostanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli nie da się już powrócić na zwykłego Administratora, root pozostanie?

Da się, nazywa się to unrootem :P Musisz poczytać [APP]SuperOneClick v1.9.5 (Root, Unroot, Enable Non-Market App) - xda-developers / http://forum.android.com.pl/f233/lark-freeme-70-1-a-65467/index2.html bo dla każdego urządzenia wygląda to inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihao

O ile dobrze pamiętam to root albo może się wymazać lub nie. Jest to zależne od romu i na oryginalnych root znika a np na CM Pozostaje ale w przypadku nie oficjalnego romu i tak musisz wgrać jakiś oficjalny i będzie po problemie.

Co do aplikacji na SD jeżeli nie masz romu 2.2 lub wyżej musisz użyć aplikacji np App2SD lub link2SD pierwsza wymaga roota druga nie. Aha i do takich aplikacji musisz mieć odptaszkowane Zezwalaj na instalację aplikacji z nieznanych źródeł

Serwis się nie czepia app tylko ingerencji w oprogramowanie a root już taką ingerencją jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zamierzam grzebać w jakiś romach, pozostaje przy oryginalnym Andoridzie 2.3. Jedynie chodzi mi o jego zrootowanie, a następnie w razie wpadki proste unrootowanie. Niestety nigdzie nie moge znaleźć poradnika do unroota Larka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niestety nigdzie nie moge znaleźć poradnika do unroota Larka.

Przecież podesłałem CI linka do wątku na XDA :)

Edytowane przez glaedrem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi