Skocz do zawartości
Fata1lity xD

Rozblokowanie telefonu lg g3s od 0.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Tak jak w temacie, posiadam telefon lg g3s z orange i pierwsze co chciałbym z nim zrobić to zmienić soft na niebrandowany. Kiedyś już zmieniałem rom ale tam ten telefon nie był z orange (znaczy nie był zablokowany na maksa jak wszystkie urządzenia z tej sieci).

Niestety nie pamiętam jak to się robiło od zera i czy da się to wgl. zrobić na obecnej słuchawce?

Jeżeli dobrze myśle najpierw odblokowywało się bootloader a później robiło root'a i wymieniało rom.

Ale i tak prosze aby ktoś obeznany opisał mi to jeszcze raz oraz podał nowe linki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W podanym wątku jest opisane flashowanie a jak sprawdzić czy ma się zablokowany bootloader, wgrać root'a i ogólnie czy wszystko wyjdzie ( nie chce uceglić telefonu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bezprym

Ja tą metodą zmieniałem oprogramowanie kilkakrotnie bez kombinowania z bootloaderem i telefon działa innym też.Roota robisz za pomocą PurpleDrak Lite jak to poszukaj na forum.Przy flaszowaniu systemu root znika ,więc najpierw flaszuj potem rootuj.

Wysłane z mojego LG-D722

Edytowane przez Bezprym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem poradnik jak to zrobic żeby wyczyścić wszytsko od orange szukaj niżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, ściągnąłem niebrandowany rom i wgrałem - wszystko śmiga. Dzięki za wszystko :)

Root'a nie będę robił bo mi zbędny a chciałem głównie usunąć właśnie te syfiaste apki od orange oraz mieć szybszy dostęp do lolipopa który ma wyjść jakoś maj/czerwiec.

PS. Z bootloaderem się pytałem bo kiedyś na jakiejś xperii z pomarańczowej sieci miałem z nim problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi