Skocz do zawartości
sonadora4

Mój pierwszy Android-Galaxy i5700 Spica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

opinii o Galaxy Spica w języku polskim w Internecie w zasadzie nie ma, ale to chyba nie oznacza że nikt z tego telefonu nie korzysta?!

Zacznę ten wątek bo jest to mój pierwszy android, cały czas odkrywam jego wady i zalety, no i nie ukrywajmy są rzeczy o których nie wiem i proszę o pomoc/radę, może odezwą się inny użytkownicy Galaxy Spica a może pomoże ktoś inny kto będzie w temacie :D

Zaznaczam, że wszystkie moje wcześniejsze telefony to były Nokie i mogę pytać o rzeczy tak oczywiste w Nokiach, których np. inne firmy w ogóle nie oferują w swoich telefonach a ja nie jestem tego świadoma ;p

1. Podłączanie telefonu do komputera

Podstawowy problem. Komp widzi tylko kartę pamięci a ja chciałabym móc skorzystać z tego programu co był dołączony na płytce do telefonu-wpisywać kontakty przez kompa i takie tam, podobno można też zrobić kopie zapasową. No i dlaczego to nie działa?

2. Bluetooth

Próba przesłania Bluetoothem zdjęcia z Nokii do Galaxy kończy się fiaskiem ;/ Czy ten telefon ma jakieś ograniczenia na bluetootha? Jeśli tak to porażka na całej linii. gdzieś czytałam, że jakiś telefon Samsunga(chyba Corby) ma taką funkcję, że można czatować przez Bluetootha z drugim telefonem, ciekawe czy na Androidzie tez to działa.

3. Wi-Fi

To moje najważniejsze pytanie. Z podłączeniem sieci nie ma problemu ale skąd mam pewność że surfując po necie telefon korzysta z wi-fi a nie z sieci komórkowej? No bo wi-fi jest przecież bezpłatne(nie gadajcie że za korzystanie z wi-fi operatorzy pobieraja kase?!) a za korzystanie z 3G czy jak to sie tam zwie trzeba placic. Pytam dlatego, że od czasu kiedy korzystam z Androida czyli dosłownie kilka dni, nie sms'uje ani nie dzwonie tyle zeby uslyszec jak dzwonie pod saldo konta ze nabilo mi juz powyzej 30zl :/:/:/ Aktualizacje z Facebooka wylaczylam, na Gmailu mam tez inaczej ustawione ze nie sciaga mi non stop poczty, natomiast korzystalam z Google talk youtube i przegladarki od samego poczatku majac wloczone wi-fi.

jak mi przyjdzie jeszcze coś do głowy to się odezwę ale mam nadzieję, że w międzyczasie ktoś mi odpowie na pytani edotyczące wi-fi

pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. W powiadomieniach trzeba jeszcze zrobic połącz.

2. Pobierz z marketu bluetooth file transfer

3. Co do wifi to jest bezplatne ale telefon czasem sam moze kozystac z 3g wiedz pobierz z marketu apndroid ktory blokuje internet przez operatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1. W powiadomieniach trzeba jeszcze zrobic połącz.

1. robię połącz od początku ;p i nie widzi telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia- aplikacje-dla programistow- debugowanie usb masz zaznaczne ? Jezeli nie to zaznacz

Edytowane przez bartek43

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sado1
    2. Pobierz z marketu bluetooth file transfer

Podejrzewam że bolączki Galaxy i Spiki będą wspólne - można próbowac ale nie widzę wielkich szans. Android ma zwalony Bluetooth na wszystkich telefonach. Dopiero w wersji 2.0 lub wyższej da się przesyłać pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ustawienia- aplikacje-dla programistow- debugowanie usb masz zaznaczne ? Jezeli nie to zaznacz

z debugowaniem też już próbowałam i nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3. pobierz z marketu apndroid ktory blokuje internet przez operatora

apndroid sciagniety. tylko teraz skad bede miala pewnosc ze nie laczy sie z 3G? moze jest jakas aplikacja do sciagniecia-cos typu licznik transferu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sado1

Kiedy wyłączysz 3G apndroidem, znika ikonka na pasku powiadomień (obok ikonki zasięgu).

Co do pamięci to może spróbuj zaznaczyć Ustawienia --> Informacje o telefonie --> Dodatkowe ustawienia --> Tyko pamięć masowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kiedy wyłączysz 3G apndroidem, znika ikonka na pasku powiadomień (obok ikonki zasięgu).

Co do pamięci to może spróbuj zaznaczyć Ustawienia --> Informacje o telefonie --> Dodatkowe ustawienia --> Tyko pamięć masowa.

sukces! komp widzi telefon, tylko że znowu problem. Jak chcę cokolwiek zrobić przez ten program, np. zsynchronizować kontakty, to wyskakuje okienko 'Ustawienia synchronizacji' gdzie jest lista urządzeń do wybrania, na liście pojawia się Galaxy i w nawiasie 'Nieobsługiwane' :rozpacz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sado1

Tak to już jest z New PC Studio że nie nadaje się do niczego jeśli chodzi o telefony z Androidem. Zostaje ci synchro z Google, wciśnij przycisk menu w Kontaktach i wyeksportuj na serwer Gmail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi