Skocz do zawartości
przemek1234

Czy GPS ciągle włączony, zużywa bardziej baterie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadanie cały czas włączonego GPS'a w Ace 3 (w obszarze powiadomień) mocno wpływa na konsumpcję baterii?

Proszę o odpowiedź w dwóch kontekstach:

1. Przy czuwaniu.

2. Przy używaniu internetu i aplikacji.

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPS mocno wpływa na zużycie baterii, wiec lepiej go wyłączyć gdy się nie korzysta.

Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, z działającym GPS w pare godzin bateria padnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

1. Przy czuwaniu, to zależy, czy korzystasz z aplikacji, które Cię lokalizują podczas czuwania. Tj. czy masz przykładowo włączoną historię lokalizacji Google, która co jakiś czas zapisuje dane o Twoim położeniu.

2. Podczas pracy aplikacji, wiadomo, że podczas pracy Yanosika, AutoMapy, czy też Map Google GPS będzie pracował non-stop, a przy tym zżerał baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ŻetoN

W czasie czuwania może nie aż tak bardzo jeżeli aplikacje nie potrzebują pobierać Twojego położenia. W tym czasie jako taki nie działa - jest uśpiony. Natomiast przy używaniu obciążenie baterii wzrasta znacząco. Przynajmniej o 3 godziny skraca życie baterii na jednym ładowaniu.

Edytowane przez Hubal
    Poprawki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dan966

Skoro już jest temat o baterii... Macie do polecenia jakiś program, który by wiarygodnie minitorował co zużywa baterię? Bo z moim telefonem jest chyba coś nie tak. Bateria masakrycznie szybko pada na włączonych pakietach danych przy 3G w porównaniu do Wi-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ŻetoN
    Bo z moim telefonem jest chyba coś nie tak. Bateria masakrycznie szybko pada

Jak się ma stock rom, to nie ma co się dziwić że jest masakryczny battery drein.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dan966

Jak się ma CM11/CM12 to "sh" jeszcze szybciej zjada baterię i podejrzewam, że to właśnie przez te mody ją zjadłem... Bo cały czas się nagrzewała jak ten proces się uruchamiał. Poza tym stocka mam ładnie wyczyszczonego, aplikacje systemowe powyłączane i nic w ustawieniach baterii się nie pokazuje, co mogło by ją drenować. Ostatnio zrobiłem screen ile dałem radę wyciągnąć z baterii ale mi się wydaje, że to jest strasznie słabo jak na samo pisanie na messengerze i sporadyczne uruchamianie przeglądarki...

Ekran praktycznie przez cały czas działał na 40% jasności. Zauważcie jak szybko zużywa się bateria po zmianie wifi na pakiety.

Edytowane przez dan966

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ŻetoN

Cm12 sh? Nie wiem czy Ty wiesz co ty mówisz, ja potrafie telefon od ładowarki o 7 rano odpiąć a o 4 rano podłączyć tak więc? ;)) Nigdy stock nie dorówna w najmniejszymi stopniu cm.

Edytowane przez jeronimo
    post edytowany - nie zamykamy tematów tylko najwyzej dodajemy prefiks " rozwiązane"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi