Skocz do zawartości
Dazzle0

Problem z MTP i ADB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podłączeniem telefonu przez USB do komputera. Ciągle nie wykrywa mi telefonu. W menadżerze urządzeń widzę, że mam niezainstalowane MTP i ADB. Próbowałem pobrać MTP z oficjalnej windowsowej stronki, niestety na darmo. Automatyczne wyszukiwanie sterowników nie przynosi skutków. Aktualizacja Windows Media Player do wersji 11 też nie pomaga. Dodam, że jest to win xp. Telefon to "huawei g620s". Proszę o pomoc, ponieważ nie mogę połączyć się z telefonem przez komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Spróbuj wyczyszczenia danych w aplikacji MTP (ustawienia-> menedżer aplikacji-> wszystkie-> aplikacja MTP-> wyczyść dane)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spróbuj wyczyszczenia danych w aplikacji MTP (ustawienia-> menedżer aplikacji-> wszystkie-> aplikacja MTP-> wyczyść dane)

No okej, tylko w jakim to celu? Telefon jest nowy. Dopiero wczoraj odebrany z salonu. Dodam, że na innym komputerze (win7 x64) LG L9 II normalnie działa, zaś pod tym wymienionym wyżej nie działa zarówno LG jak i Huawei więc nie wydaje mi się, żeby wina leżała po stronie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaznacz w opcjach programistycznych -debugowanie USB. Po zaznaczeniu tego MTP działa.

By uaktywnić opcje programistyczne wejdź w informacje o telefonie i klikaj na numer kompilacji, będzie się pojawiać odliczanie, aż wyskoczy komunikat że jesteś programistą. Po tym cofnij się o krok do ustawień i będzie w ostatniej sekcji "System" do wybrania - Opcje programistyczne.

Moja odpowiedź tyczy się Huawei g620s.

Edytowane przez hebelek
    uporządkowanie treści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem chyba rozwiązany. Rozwiązaniem jest dwukrotne włączenie i wyłączenie debugowania podczas, gdy telefon jest podłączony do komputera. Nie wiem czemu tak jest, ale najważniejsze, że działa. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi