Skocz do zawartości
sevsnape

Bardzo powolne ładowanie G3 - jakiej ładowarki używać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem G3, jednak już w dniu zakupu mam z nim problem. Kupiłem go używanego, miesięcznego, jednak bez oryginalnej ładowarki. Mam tylko oryginalny kabel do niego. Problem w tym, iż telefon wydaje mi się ładować piekielnie długo. Znalazłem identyczny temat na tym forum, jednakże rady które tam znalazłem nie pomogły mi.

Próbowałem ładować go ładowarką od Tab S (2A), od Nokii (1.2A) używając różnych kablii - niestety w każdym przypadku pokazuje, że będzie się ładować z 4-5h a teraz wyświetla, że 20% będzie ładował 49 minut. Wydaje mi się, że to trochę dużo. Szukałem różnych programów w Google Play by pokazały mi prąd ładowania, tylko jeden program pokazywał go, jednak wartości strasznie skakały, spadały aż do 1mAh a zazwyczaj było około 0.6-0.8mAh.

Powinienem zainwestować w oryginalną ładowarkę, czy coś innego jest problemem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup oryginalną albo jakaś która ma na wyjściu prąd 2 ampery

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Sorry teraz widzę że ladowałeś 2a ładowarką, a jesteś pewny że kabel oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie znam nikogo kto by miał G3, więc nie jestem w stanie potwierdzić oryginalności kabla. Załączam zdjęcie, może coś pomoże. Chwilowo mam kabel który dostałem z tą ładowarką Samsunga, Tab S ma baterię 7.8k mAh i bez większych problemów tablet się nią ładuje, więc uznaje, że ładowarka i kabel są sprawne.

93f67eac97.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój wygląda inaczej, jest podobny ale nie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuję jeszcze dzisiaj znaleść inny kabel i nim spróbować. Na razie przez noc naładował się, jednak trwało to około 6 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Blest

U mnie na oryginalnej ładowarce ładuję się coś kolo godziny i 30 minut. Mam czarną ładowarkę i kabel również czarny i jest inny niż na zdjęciu, które dodałeś. Może być, za cienki i mniejszy prąd podawać sprawdź to programem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playfulgeeks.chargingreport&hl=pl i zobaczysz ile dostaje mA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
buth11

Ja mam dwie ładowarki HTC od One X co ma 1,5A i oryginalną od LG G3 i na obu ładuje równie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Próbowałem ładować go ładowarką od Tab S (2A), od Nokii (1.2A) używając różnych kablii - niestety w każdym przypadku pokazuje, że będzie się ładować z 4-5h

nie wiem z czego masz ten TAB S ale juz sie przekonalem ze jakies niewiadomo jakie ladowarki opisane 2A.. mają prawie polowe mniej na wyjsciu co powoduje ze laduje sie powoli.. 1,2 jest za slaba..

wez od kogos ladowarke z dobrego tabletu, asus. nexus czy cos.. 2A.. albo zmiesz swoją jesli masz mozliwosc..

oryginalna z LG ma 1,8A na wyjsciu i laduje tel w 1.2 do 1.3 godziny..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
buth11

Dziwne ja mam ładowarkę od HTC One X co ma 1A i ładuje może o pare minut dłużej niż oryginalna, fon od 50 do 100% jakieś 50 - 60min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
od 50 do 100% jakieś 50 - 60min

jest roznica polowe w godzinę.. a całą w godzinę dwadzieścia.. sprawdz na mocniejszej na pewno jest szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi