Skocz do zawartości
SeboSkyline

Uceglony telefon 100%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ucegliłem swój telefon ,tzn . działał było wszystko ok ,wgrywałem backup MaxFlavour v5 zrobiony w MtkDroid przez sp flash tool . Wgrało się ok , ale przez głupią ciekawość klikłem później format w flash tool. I od tego momenu żadne wgrywanie romu przez flash tool kończy się na podłączeniu ładowarki wyświetla się bateria ładowanie, i telefon non stop się sam włącza, wyłącza w kółko .Nie ma żadnego loga romu .startu tylko to że niby ładuje.

Co chwile słychać te ultradźwięki z ładowarki zte oryginalnej, jak odcina ładowanie to tak piszczy.Samo recovery też wgrywałem i nic nie dało . Teraz nawet w recovery nie moge wejść.

Proszę o pomoc bo jestem na lodzie i nie mam już pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Zgłoś się do fyme, to moja pierwsza myśl odnośnie osoby która rzeczywiście może Ci pomóc.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj wgrać stockowy ROM przez Flash Tool, ale podłącz telefon bez baterii trzymając wciśnięty vol+. W ZTE V970 zadziałało, może i w V967S zadziała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Zacznij od próby wgrania stockowego romu przez Flash tool jak radzi kolega wyżej. A na przyszłość dla potomnych jak z telefonem wszystko jest ok a tylko chcemy zmienić rom bo obecny nam nie pasuje czy przywrócić poprzedni lepiej działający to używamy do tego recovery które w takich sprawach sprawdza się świetnie. MTK Droid Tools czy Flash tool zostawiamy zawsze jako ostatnią deskę ratunku gdy wszystko inne zawodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgrywałem ten zmodyfikowany stockowy Max Flavourv.1.05 na android 4.2.1 przez flash toola i nic ,do recovery się nawet nie mogę dostać

---------- Post dołączono o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

=============== Memory Detection Report ===============

Internal RAM:

Size = 0x00020000 (128KB)

External RAM:

Type = DRAM

Size = 0x40000000 (1024MB/8192Mb)

NAND Flash:

ERROR: NAND Flash was not detected!

EMMC :

EMMC_PART_BOOT1 Size = 0x0000000000200000(2MB)

EMMC_PART_BOOT2 Size = 0x0000000000200000(2MB)

EMMC_PART_RPMB Size = 0x0000000000200000(2MB)

EMMC_PART_GP1 Size = 0x0000000000000000(0MB)

EMMC_PART_GP2 Size = 0x0000000000000000(0MB)

EMMC_PART_GP3 Size = 0x0000000000000000(0MB)

EMMC_PART_GP4 Size = 0x0000000000000000(0MB)

EMMC_PART_USER Size = 0x00000000E7000000(3696MB)

---------- Post dołączono o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Rozwaliłeś tablicę partycji na telefonie co w sumie oczywiste bo sformatowałeś całą powierzchnię pamięci. Zostały niedobitki:

EMMC_PART_BOOT1 Size = 0x0000000000200000(2MB)

EMMC_PART_BOOT2 Size = 0x0000000000200000(2MB)

EMMC_PART_RPMB Size = 0x0000000000200000(2MB)

EMMC_PART_USER Size = 0x00000000E7000000(3696MB)

Sprawę powinien rozwiązać poprawny plik scatter (zawiera układ partycji) więc zostaje Ci tylko próba wgrania stockowego romu. Jak nie idzie na jednej wersji sp flash tool to próbuj na innej.

PS: co wybierasz podczas próby wgrania romu? Firmware>Upgrade czy Download? Jak nie idzie na jednym trybie to próbuj na innym. Z złożenia telefon powinien się podnieść, jak będzie, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dołączam się do tematu. Telefon miał od jakiegoś czasu jakieś "dziwne objawy", tzn. świeciła się kontrolka ładowania a bateria nie dość że się nie ładowała to traciła zapas energii. Trzeba było kilkunastu prób żeby zatrybiło i naładowało. Uruchomiłem w tej kwestii wątek w innym dziale ale najwyraźniej nikt nie był w stanie ogarnąć tematu. W lutym zainstalowałem mu Lewa OS v.6 ale nie chodziło jak trzeba, zmieniłem na Lewa OS v.5. System był w porządku, ładowanie jak wyżej. Jak się udało. Wczoraj wieczorem wyłączyłem telefon, dziś rano próbowałem go włączyć. Bateria wczoraj naładowana więc powinien mieć ponad 80%, nie ruszył. Co ciekawe ruszał w recovery. Po kilkunastu próbach uruchomienia zrobiłem wipe dalvika i cache, nie pomogło. Zrobiłem factory reset - uruchomił się ale z czarnym ekranem i tylko z ikonkami baterii i zasięgu. Przywróciłem stocka, zadziałał. Zaczął sobie pobierać jakieś aktualizacje i na tym się zawiesił. Wisiał chyba pół godziny, wreszcie go wyłączyłem. No i już nie mogę włączyć, ani w trybie zwykłej pracy ani w recovery. Czy jest jakieś narzędzie którym można go "obudzić" albo przynajmniej sprawdzić co może mu dolegać?

p.s. zmiany ROMów były robione przez recovery.

Edytowane przez maretzky1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam sie do tematu mam podobną sytuacje ( tel ma botloopa na logo zte i tak w kółko)  ,tyle ze moge wejsc do recovery ALE nie moge wgrac żadnego romu bo ciagle jest ze instalacja przerwana i status 7 czytałem o tym błedzie żeby usunąć linijki przez notepada ale co jesli tych wersow tam wgl nie ma ,szukałem stock romu ale nic nie znalazłem ,prosze o wskazówki i jak ktos by mogł to podlnikowac pliczki bo to co poznajdywałem na forum powygasało na xda tez nie ma jestem w czarnej (...) krótko mowiąc 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benobi

Czołem,

Jak masz dostęp do recovery do proponuję wgrać najpierw firmowy plik do podziału partycji.

Po tym zabiegu zrobić "reboot to recovery" i zrobić wipe'y.

Dopiero wówczas instalować system.

Od tego bym zaczął ...

Edytowane przez benobi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@benobi niestety nie pomogło .. jakieś pomysły ? dodam jeszcze że po uruchomieniu recovery pokazuje sie akie coś 
    E:Can't mount /cache/recovery/command
    E:Can't mount /cache/recovery/log

E:Can't mount /cache/recovery/log

E:Can't mount /cache/recovery/last_log
    E:Can't mount /cache/recovery/last_log 
    wiem mniej wiecej co to znaczy ale nie wiem za to jak przeinstakować recovery nie mając systemu... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi