Skocz do zawartości
Łukasz Koprowski

Asus Zenfone 4 - nagrzewanie baterii podczas ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jako nowy użytkownik Zenfona 4 jestem z niego w sumie zadowolony, szybki i sprawny, dobry wyświetlacz itp. Jednak pojawił się pewien problem. Telefon grzeje się podczas ładowania. Bateria robi się ciepła po podłączeniu go kablem usb do komputera. Czy to normalne zjawisko, czy egzemplarz jest wadliwy i trzeba go oddać na gwarancję? Aparat został zakupiony 27 grudnia w salonie X-Kom, także jest jeszcze świeży i taki problem jest dla mnie nieco dziwny, tym bardziej, że nie są wykonywane na nim obciążające podzespoły operacje.

Z góry dziękuję za rady i opinie,

pozdrawiam, Łukasz.

Edytowane przez Łukasz Koprowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    polaq

Przy podłączeniu mojej S2 (i9100) też po pewnym czasie zaczyna się grzać, mowa tutaj o baterii i o górnej części telefonu. Myślę że w telefonach to normalne zjawisko, lecz w niektórych mniej odczuwalne.

Edytowane przez polaq
    Poprawienie literówek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ems

Od dzisiaj jestem posiadaczem tego smartfona więc niedługo sprawdzę ...

edycja :

grzeje się jak jednocześnie ładuję i korzystam.

Uważam że to jest normalne.

Edytowane przez ems

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mhmmm... Druga sytuacja, pomijając ładowanie, wiadomo, ładuje to i grzeje, przez miesiące tego nie było, a teraz jest, ale idzie to przeżyć. Jednak wydaje mi się, że sytuacja w której telefon po restarcie od tak grzeje się i pobiera straszliwe ilości prądu nie jest normalna. Smsy nie chciały dochodzić do adresatów - poszedł restart, po restarcie 20% baterii zniknęło, a telefon zaczął się grzać. Kolejny restart i wszystko wróciło do normy, oczywiście nie przywracając mi magicznie utraconych 20%. Taka sytuacja też jest normalna? Użytkuję androida już ze 4 lata i jakoś do tej pory się z tym nie spotkałem, gdzie szukać przyczyny, skoro nic nie obciąża telefonu, a dochodzi do takich sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ems

1. od kiedy masz ten smartfon ?

2. ładowarka się mocno nagrzewa ?

3. jak byś określił stopień nagrzewania smartfona ? ciepławy, ciepły, gorący ?

Jeżeli smartfon podczas ładowania zachowuje się inaczej niż do tej pory, to warto zgłosić problem do serwisu.

Nie ma się co zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon jest w użytku mojej dziewczyny od 27 grudnia 2014, nie ma nawet pełnego miesiąca. Do tej pory wszystko było poprawne i takie sytuacje nie występowały. Po drugim restarcie telefon wrócił do normy, nie grzeje się i pobór energii jest jednolity, bez skoków po 20%. Telefon grzał się tak, że ciepło było znacznie odczuwalne na dłoni, czy to podczas ładowania, czy podczas drugiej sytuacji po odpięciu od ładowarki. Ładowarka była chłodna. Serwis Asusa stwierdził, że jest to wina oprogramowania po napisaniu do nich maila i kontakcie telefonicznym ze strony ich serwisanta ( i tu mnie zaskoczyli, bo serwis do mnie zadzwonił, a nie odpisał na maila). Dodatkowo zanotowali to w systemie, jako zgłoszenie awarii, więc ciekawie. Tyle tylko, że skoro to wina oprogramowania, to gdzie leży problem? Intel Atom nie wyrabia, albo stery są wadliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Intel atom działa idealnie (prawdopodobnie to wiele a sterów tak jak tu napisałeś) i mi się nie grzeje w lądowaniu, a jak restartuje telefon to tylko 1% baterii bierze. Jak masz jakieś problemy z baterią np: telefon działa pół dnia to polecam wszystkim apke która nazywa się Greenify a teraz działa 2 dni. Sorry ze tak późno ale dopiero 2 miesiące temu dostałem ten telefon i chciałem zobaczyć czy też tak mam. I potwierdź mi jeszcze jedno, czy tobie też klapka chrzeszczy/skrzypi?

Edytowane przez SnickerSan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi