Skocz do zawartości
GGienek

Tutorial: Root dla LG L Bello

Rekomendowane odpowiedzi

GGienek

Cześć. Piszę dla Was krótki poradnik, jak zrootować L Bello.

1. Pobierz i zainstaluj sterowniki : LG L Bello Wsparcie: Znajdź Manuale Informację o Gwarancji | LG Polska

2. Pobierz program VRoot w wersji 1.7.9.10344 ( inne wersje nie działają na L Bello )

Link do programu : https://usersfiles.com/d51wql12mqm0

3. Włącz w telefonie debugowanie usb : ustawienia>informacje o telefonie>informacje o oprogramowaniu> naciskaj kilka razy na Numer kompilacji aż wyskoczy powiadomienie, że zostałeś deweloperem czy tam programistą( nie pamiętam ) następnie wróć do ustawień, powinny pokazać się Opcje dla programistów>zaznacz debugowanie USB

4. Włącz VRoot i podłącz telefon do usb.

5. Kliknij Connect device.

6. Dalej nie pamiętam, trzeba zatwierdzać wszystko co wyskoczy w programie :E W telefonie chyba 2 razy wyskoczy coś o debugowaniu usb i też trzeba potwierdzić.

7. Ściągnij i uruchom SuperSU : https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu

8. Potwierdź to co wyskoczy z "chińskiego superusera" :D

9. SuperSu się zaktualizuje po czym należy uruchomić ponownie telefon.

10. Kiedy SuperSu będzie już działać można spokojnie usunąć te chińskie na aplikacje.

Poradnik jest jaki jest, pisałem z pamięci, roota robiłem jakieś pół godziny temu i nie wiem co dokładnie wyskakiwało.. ale myślę, że sobie poradzicie ! :) powodzenia :)

Proszę o podklejenie tematu i poprawki. Kiedy będzie ktoś robił roota to może dać poprawki do poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    delira

Czy w tym vroot miales wszystko po angielsku czy jakieś ślaczki zamiast liter?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GGienek

Częściowo angielski, a większość chińskie znaczki chyba ;) jak pobrałeś z podanego przeze mnie linku to wszystko ok, bo sam pobierałem

ktoś wie jak ma się sprawa z custom recovery na l bello ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    delira

no juz sie z tym uporalem, wszystko poszlo sprawnie. Zastanawiam sie nad Cyanogenem ale teraz zrobili jakis downloader a oficjalnie wersji na bello nie ma ( chodzi o CM12) ciekawe co by sie zainstalowalo, nie bardzo mam ochote w ciemno instalowac i potem ewentualnie wracac do stocka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GGienek

Ja cały czas czekam z nadzieją na CM12 lub inny rom. Na innym forum ktoś miał się brać za stworzenie romu na l bello .. ale nie ma nigdzie czystego romu do pobrania. Zresztą do wgrania romu jest potrzebny CWM .. a nic o tym nie mogę znaleźć :mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy ktoś może podmieniał karte sd jako pamięć wewnętrzną? próbowałem w vold.fstab ale nic się nie działo..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen
    http://forum.android.com.pl/f1421/ostateczny-sposa-b-pliki-cache-i-data-gier-oraz-programa-w-na-zewnae-trznej-karcie-pamiae-ci-484651/ spróbuj tym sposobem u mnie działa ale to inny telefon (pobierz wersję 2.1 bo inne nie zawsze działają)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lemo

Poprawka, działa z najnowszą wersją VRoot-a :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Da się zrootowac 5.0?

HTC One M9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ambrii

Tak na 5.0 przynajmniej u mnie działa ten sam sposób root jak wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi