Skocz do zawartości
EnderPBO

Zmiana brandowanego softu a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem LG G3 S, który posiada software z Play i chcę mieć niebrandowany soft, bo mam startup z Play i starszą wersję oprogramowania (V10B, a jest V10D). Mogę pobrać ze strony LG G3 S Firmware

, system bez brandingu ale... Stracę gwarancję ? Czy to bezpieczne ? Po zainstalowaniu będę miał dostępne oficialne aktualizację? Jak to zrobić i jakiego programu użyć do instalacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod temat.

Ja również posiadam nowy telefon z Plusa z brandem i chciałem się dowiedzieć czy mogę zainstalować nie brandowany soft bez utraty gwarancji? I ewentualnie w jaki sposób to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Zawszę możecie Panowie zrobić sobie roota i pousuwać śmieci z PLAY czy PLUSA. Jak tak robię za każdym razem i andek śmiga jak szalony wiernie jak bez brandu. Bezpieczna opcja, bo później zrobicie pełny unroot i możecie bez obaw oddawać do serwisu.

A co do późniejszych aktualizacji po wgraniu innego niż obecny od operatora, to jak dobrze pamiętam trzeba za każdym razem robić ręcznie przez kompa inaczej wgra andka automatycznie takiego od jakiego macie operatora.

Edytowane przez TeriMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sincz

Sam root na chwile obecną, tylko na 4.4.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwis LG nie zwraca na to uwagi ostatnio wysłałem Lg L7II z sieci plus do serwisu a przed wysyłką wgrałem oficjalny niebrandowany soft. Lg z powrotem wgrał softa z plusa ale telefon naprawił. Wiekszość serwisów chyba olewa to. Bo inne marki też wysyłałem i tez było ok. A pracuje w serwisie ale nie autoryzowanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie ze mozecie. Ta oficjalne softy od LG. Nie operator naprawia telefon tylko LG. Niebrandowany będzie pokazywał aktualizacje od razu ,a nie dopiero po udostępnieniu ich przez operatora. Jak to zrobic ? W dziale g3s jest instrukcja. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sincz

Niebrandowany wgrasz, ale i tak masz numerek operatora w info o oprogramowaniu w tel. Jeśli był nabyty w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Czyli po aktualizacji będzie znowu brandzik na pokładzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sincz

Raczej tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Miał Ktoś okazję spr, czy rzeczywiście po aktualizacji powraca wersja brandowana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi