Skocz do zawartości
EnderPBO

Zmiana brandowanego softu a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

darrr

To zależy co Ci naprawiali. Mialem L9 i gdy wymienili PCB mialem nowy imei i soft bez brandu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Chcę wgrać wer. niebrandowaną i chodzi mi oto, czy w razie aktualizacji powróci mi brand?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak po akutalizacji ma ci wrócić brand ? Pierwsze słyszę.... Raczej to jest nie możliwe.

Masz softy brandowane na danego operatora i ogólny na Europę. Jak wgrasz na Europę to przy aktualizacji moim zdanim będziesz miał Europę a nie Play, orangę czy inne g....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Tak wywnioskowałem po przeczytaniu pierwszej stronie tego tematu. Dlatego pytam, może Ktoś wgrywał na branda wersje "czystą" następnie trafił na aktualizacje i może napisać, czy czysty niebrandowany soft zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

@up

Musisz za każdym razem przy nowym sofcie wgrywać ręcznie aktualizacje w ten sam sposób jak zrobiłeś z tym niebrandowanym, bo zassa Ci operatora od którego masz telefon.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

TeriMan Dzięki, właśnie sprzeczne opinie są na ten temat. Z ciekawości zapytałem w dwóch pkt gsm i w pierwszym twierdzą, że nie wróci do brandu po aktualizacji, a w drugim że wróci.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xenny

Nie wiem jak to jest w LG G3s (jeszcze nie wgrywałem niebrandowanego oprogramowania), ale w LG L9 którego poprzednio miałem po zdjęciu brandu nie działa w ogóle OTA, a przy normalnej aktualizacji przez komputer pobiera się najnowszy soft operatora z którego jest telefon. Nie ma innej możliwości aktualizacji niż wgrywając plik *.kdz.

OTA i aktualizacja przez PC Siute dobiera soft po numerze IMEI, a nie po wersji poprzedniego oprogramowania.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Aktualizacja i tak jest wykrywana na podstawie IMEI czyli zostanie przyporządkowana do danego operatora od którego masz telefon.

Przykładowo: csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=tutaj wpisz swój IMEI zobaczysz jak wykrywana jest nowa aktualizacja i do jakiego operatora należy (<buyer>P4P</buyer> czyli PLAY). Automatycznie nie zaktualizujesz niebrandowanego oprogramowania.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    e5nio

A mając roota na bandzie od no orange OTA działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi