Skocz do zawartości
Damian337

Portowanie CWM i Cyanogenmod, problem z partycjami boot i recovery.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam telefon ZTE Kis Pro. Chciałem zainstalować CWM i Jakiegoś Cyana, jednak na ten telefon nie ma żadnych modów.

Próbuje sam sportować recovery i cyana, ale nie moge zlokalizować partycji boot i recovery. Wpisywałem w terminal emulatorze komendy:

cat /proc/mtd - brak wyników

cat /dev/mtd - brak wyników

cat /proc/emmc - brak wyników

cat /proc/mounts - nic ciekawego

w cat /proc/partitions są wszystkie partycje, ale nie są opisane

Root explorerem dostałem się do folderu /dev/block/platform. Powinny (I są) tam dwa foldery. Jeden z nich powinien zawierać folder By-name, jednak nie ma ich tam, są tylko By-Num.

I tutaj sedno sprawy. Komena cat /cache/recovery/last_log ładnie opisuje wszystkie partycje, jednak nie jestem pewien czy są one tym czego szukam czyli boot i recovery. Da się jakoś to sprawdzić np. w kuchni ?

Mam zainstalowanego linuxa BBQ, stworzonego dla developerów androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cat /dev/partitions pokaże ci listę partycji, próbowałeś? w /dev/block/platform/msm_sdcc.1 masz nazwy, boot np. jeśli patrzysz przez root explorer ci pokaże coś pod tą nazwą jak "data jakaś tam -> mmcblk0p20" (w moim przypadku)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Naucz się jeszcze dwóch dodatkowych komend i twoje życie stanie się prostsze.

W /dev/block/platform masz zawsze folder o nazwie platformy, którą używa twój telefon, następnie w środku będziesz miał folder by-name, a w nim dowiązanie symboliczne BOOT, wskazujące na fizyczną partycję kernela. Wp odobny sposób, RECOVERY będzie wskazywać na fizyczną partycję recovery.

Przydatne komendy:

cd

cat

ls -l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi