Skocz do zawartości
foxio96

Stockowy rom potrzebny!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje totalnie stockowego romu jaki istnieje, przeglądając fora, nie mogę znaleźć. Proszę o bezpośredniego link'a, Za co z góry dziękuje.

Moim problemem jest to że plik który ma nazwe 'scatter'. Pokazuje że error w SP Flash tool'u że coś z nazwą nie tak.. A próbuje cokolwiek wgrać bo telefon nawet sie nie włącza ;/

Edytowane przez Trzeci
    Nie używamy słowa problem w tytule.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Stockowy rom pod Flash tool znajdziesz w moim poradniku o przywracaniu backupu tu na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

udało mi sie podnieść telefon do stanu w którym włącza sie przynajmniej. Zaraz popróbuję jeszcze. Pierw sie wgrywa sam preloader a potem wszystko inne oprucz preloadera?

---------- Post dołączono o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Dobra wgrałem ten rom i pokazuje mi się ten ekran z pomarańczowym zygzakiem i napisem 3G.. jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i jak tam idzie z tym telefonem?

złapałeś teraz po prostu bootloopa , ściągnij sobie recovery cwm by Carliv w pliku .img (około 6mb) i podmień z tym co masz w folderze files to flash tool (w tym samym co scatter file. Wtedy bedziesz mógł w taki np sposób od bootloopować ,lub z poziomu recovery cwm spokojnie wgrać inny rom w zipie

1. Start your phone in CWM Recovery

2. Go to Advanced

3. Choose “Wipe dalvik-cache”

4. Now go to “Mounts & Storage”

5. Choose “Wipe /cache”

6. Reboot your phone

Edytowane przez SeboSkyline

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Widzę że kolega dobrze kombinuje :D To się może udać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdyby kolega stracił IMEI bardzo WAŻNE tak jak ja , to proszę wgrać ten właśnie stokowy V.105 z całą chińszczyzną ,bo na tamtym romie jest w ustawieniach {opcje programistyczne} =Developer options , a np w moim innym Max favour tego nie było i nie mogłem się połączyć z MTK DROID TOOLS ,później jak się połaczyłem ,wystarczy kliknać w zakładkę IMEI/NVRAM i wpisać kod z pudełka po telefonie ,lub z dołu obudowy ( dla obu slotów ten sam ) kliknać i zaczekać ,poźniej kliknąc reboot telefonu. W moim przypadku odrazu po tej operacji odzyskałem numery imei , od razu mam sygnał moge dzwonić AERO 2 działa wszystko pięknie . Później jak się chce to można bezpiecznie zmienić ROM z poziomu recovery.

---------- Post dołączono o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

https://drive.google.com/file/d/0B6pKYtOCoKsSMDVPS2o4NDVReFE/view?usp=sharing

---------- Post dołączono o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

tylko że zmieniłem na max flavour v5 , wgrane z recovery i też zgubił imei :D

https://www.youtube.com/watch?v=VJwh6X0qvig-

co tu gadać tu jest pokazane

---------- Post dołączono o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

po wgrania Cyanogen Mod 10.2 znowu wybija

Edytowane przez SeboSkyline
    bo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam teraz kolejny problem, jakiego romu bym nie próbował wgrać przy włączaniu ekran tylko mignie i tyle. Bateria sie rozładowała? jak ją podłączam do ładowarki to niby sie włącza ekran ładowania ale dioda czerwona sie tylko zaświeci i gaśnie. Pomysły?

---------- Post dołączono o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

okej. Urochomiłem jakoś recovery i zainstalowałem NOTE 3. Po zainstalowaniu telefon sie wyłączył i teraz jak sie włącza to tylko ekran mignie... co robić? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak udało ci się wgrać rom z note 3 , to trzeba było nie wyłączać telefonu ,tylko go naładować ,bo teraz masz lipe , bateria się rozładowała i nie chce ci złapać . |Miałem to samo , ale ja miałem 2 baterie ,jedną podróbkę do której dolutowałem przewody z kabla usb + i - i jakoś ją podładowałem i załapało a teraz ,nie wiem ,może wsadź do lodówki to napięcie minimalnie wzrośnie i załapie

---------- Post dołączono o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

albo tak prowizorycznie ,tylko sprawdź multimetrem gdzie jest + ,bo ja np w kabelku usb miałem czerwonym kolorem oznaczony - ,a czarnym + ,wiec można jeszcze rozładować bardziej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefon działczy, naładowałem baterie ;P teraz tylko walka z IMEI :)

---------- Post dołączono o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Wszystko pięknie lata, dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z imei to w mtk droid tools ,tylko musisz sobie ustawić debudowanie usb w developer options ,żeby złapało i przepisać z pudełka ,przynajmniej ja tak robiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi