Skocz do zawartości
Artur Orzeł

Czy wrócić do brandowego 2.3.5 czy wgrać custom rom-a?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu korzystam z mojego SGS-a, na początku siedziałem na brandowym sofcie 2.3.5 (Polski, orange). Na nim szczególnie przeszkadzała mi długość pracy na baterii, to jak się grzał przy ładowaniu/mocniejszej grze i samo to, że to 2.3.5. Potem było wiele kombinacji, przez odina spowodowałem BSOD-a próbując wgrać brandowego z root-em, kolega naprawił i wgrał soft na kernelu Semaphore (SexyNogenMod) i zaczęły się problemy które mam do tej pory na CM11. Korzystanie z aplikacji tj. Facebook, Snapchat lub jakakolwiek gra powodowała że dotyk się zatrzymywał w miejscu (sprawdziłem za pomocą "Pokaż dotknięcia" z opcji programistycznych) na nawet kilka minut. Zrezygnowałem z Semaphore na rzecz wyżej wymienionego CM11. Tutaj praca baterii znacznie się wydłużyła, wydajność sytemu znacznie lepsza, nie przycinał się jak reszta. Mimo tego nadal miałem problem z grzejącym się (chyba) procesorem, zmniejszyłem więc częstotliwość z 1000 na 800MHz i dzięki temu przestał się przegrzewać. Z cyanem doszedł jeszcze jeden problem - wykonywanie połączeń. Po uruchomieniu telefonu, gdy ktoś dzwoni słyszę go, on słyszy mnie, kiedy chcę wykonać kolejne połączenie przestaję słyszeć rozmówcę, sygnał, on też mnie nie słyszy, wtedy jedynym rozwiązaniem jest restart telefonu. Teraz pytanie, czy warto wrócić do brandowego 2.3.5 gdzie wszystkie aplikacje działały bez zarzutu, ale szybko rozładowywał się i grzał, czy może spróbować innego custom rom-a?

Edytowane przez Hubal
    Poprawiłem nazwę tematu żeby lepiej odzwierciedlała problem z fonem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

Spróbuj Cyanogenmod'a 10.2.1 + Semaphore 3.3.0 u mnie działa jak powinien :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A masz może gdzieś sprawdzone linki, z których Ty korzystałeś? I poprosiłbym o instrukcję jak wgrać kernela, bo za to się nie zabierałem, a po zrobieniu BSOD-a przez Odina wolę krok po kroku iść razem z instrukcją. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnij kernel z końcówką zip, to będziesz mógł go wgrać przez recovery. Kernel możesz ściągnąć z www.semaphore.gr.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, pod systemem do pobrania mam "md5sum: 5836a45318377aa100d04540fa6d84bc"

To ma jakieś znaczenie przy wybieraniu który semaphore? Bo nie widzę tam takiego o tej samej treści i nie wiem czy nic się nie będzie "gryzło".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

To jest tylko suma kontrolna. To nie ma nic do Romu tylko to jest tak jakby podpis :P Gdybyś np ściągał z innego źródła i MD5 by się nie zgadzało to oznaczałoby to że ktoś grzebał w paczce i autor Romu za o nie odpowiada :P To taka jakby Plomba :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem CM-a 10.2.1, kernel Semaphore 3.3.0 i nadal jest to samo, większość aplikacji nie nadaje się do użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

Może po prostu procesor powoli się "kończy"...

Każdy sprzęt kiedyś się bez powodu psuje. Powodem może być właśnie uszkodzony procesor, a dokładniej przez to że był męczony przez różnego rodzaju overclocking albo przegrzanie.... Tak samo z dotykiem i innymi częściami, po prostu telefon może być wyeksploatowany...

Spróbuj tak:

1. Zrób full WIPE (pamięci wewnętrznej i karty SD też)

2. Wrzuć 3-plikowy ROM <klik>

3. Zainstaluj CM 10.2.1 <klik>

4. Zainstaluj Semaphore 3.3.0 <klik>

Skorzystaj z tego poradnika: http://forum.android.com.pl/f192/instalacja-custom-romu-przechodzae-c-ze-stockowego-2-3-6-krok-po-kroku-398480/

Jeśli nie pomoże to telefon po prostu dożył swojego kresu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie będę się bawił znowu w cm-a, próbuję dzisiaj od dłuższego czasu znaleźć stock-owego kernela i nie mogę znaleźć, macie może działający link do kernela i softa? Wolę wgrywać przez CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi