Skocz do zawartości
Rafpolek

Problem z aktualizacja Vertis Yard do 4.4 KitKAt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem, a mianowicie nie moge sobie poradzic z aktualizacja overmaxa vertis yard z androida 4.2.2. to 4.4.2.

Uzywam instrukcji z oficjalnej strony overmax.pl

http://www.overmax.pl/data/upload/product_download_files/ov-vertis-yard/OV-VERTIS%20YARD%204.4.pdf

Wydaje mi sie ze wszystko robie zgodnie z instrukcja, jendak w punkcie 6 nie wiem o co do konca chodzi.

"Proszę ją wyłączyć i wskaza scieżkę dostępu do

rozpakowanego katalogu na przykład"- nie jest to dla mnie jasna informacja, nie wiem o jaki katalog chodzi.

Jesli ktos aktualizowal tego smartfona do 4.4.2 i aktualizacja zakonczyla sie sukcesem prosze o kontak:).

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to że jak wyskoczy ci okienko od instalowania sterowników to w przypadku windows xp masz 2 punkty do wyboru, instalowanie automatyczne lub ręcznie, klikasz na ręcznie i szukasz folderu z plikami sterowników od twojego yarda, jak się zainstalują to przechodzisz do kolejnych punktów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam windows 7 i nie bardzo wiem jak to zrobic:).

Nie wiem czy dobrze mysle, ale ten folder ze sterownikami do mojego yarda jest SP_Drivers_v1.5.rar jest w tym??

---------- Post dołączono o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Udalo mi sie wybrac recznie sterownik, jednak gdy podlaczam telefon po raz 2 do komputera tak jak jest podane w 9 punkcie intrukcji, nic sie dalej nie dzieje:/.

Jesli ktos wie jaki blad popelniam prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A robisz to przy wyłączonym telefonie ?

Jeśli nie to go wyłącz i zrób tak jak pisze w punkcie 9 . Jeśli nie zadziała to wyłóż baterie i włóż i podłącz . powinno zadziałąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robie to na wylaczonym telefonie.

telefon nalezy podlaczac 2 razy:

1 raz w pkcie 5(gdzie instaluje sie sterownik)

2 raz w pkcie 9

Czy za kazdym razem mam trzymac ten volume- i power???

Jak przytrzymam przy pierwszym podlaczaniu to odpala mi sie taki niebieski ekran(chyba niebieski) i tam sa rozne opcje do wyboru.

Mam telefon ponownie wylaczyc??? czy zostawic tak jak jest i ponownie w punkcie 9 trzymac volume- i power??

Edytowane przez Rafpolek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj przy punkcie 9 tak :

1 . Wyłącz telefon

2. Trzymaj przycisk volume- bez przycisku power

3 . trzymając przycisk volume- podłącz telefon do komputera i tak spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem ze mam wylaczyc telefon poprzez wyjecie bateri gdyz tego niebieskiego okienka nie mozna wylaczyc normalnie:/. Dzis jeszcze raz bede robil ta aktualizacje i dam znac czy udalo sie w ten sposob.

---------- Post dołączono 19-01-15 o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano 18-01-15 o 16:03 ----------

rudek231 dziekuje Ci bardzo za pomoc, wszystko dziala jak powinno:).

Zrobilem dokladnie jak powiedziales i przy punkcie 9 wylaczylem telefon poprzez wyciagniecie baterii i ponowne wsadzenie, nastepnie podlaczylem do komputera przytrzymujac klawisz volume- i rozpoczal sie proces instalacji :).

Android 4.4 smiga na moim overmax vertis yard jak nalezy:).

Jeszcze raz dzieki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiopa

Mój Yard nijak nie chce się aktualizować. Korzystam z Windows 8.1. Serwis podesłał mi sterowniki dla tej wersji systemu do telefonu ale nic kompletnie nie działa. Dostaję komunikaty, że w tych plikach nie ma sterowników albo, że sterowniki są ale są uszkodzone lub nie mają odpowiedniego podpisu, itd. Nigdzie indziej innych sterowników nie można znaleźć a serwis się wypiął na problem. W instrukcji do aktualizacji też są istotne różnice w nazwach w stosunku do nazw plików, które znajdują się w ściągniętym ze strony Overmaxa pakiecie do aktualizacji. Można powiedzieć, że od samego początku wszystko nie działa tak, jak powinno. Serwis nie jest tym problemem kompletnie zainteresowany i potrafią jedynie proponować, żeby wysłać im telefon, a oni go poobserwują i ewentualnie naprawią. I tak na okrągło. Czyli, w moim egzemplarzu w połączeniu z windowsem 8.1 aktualizacja systemu do wersji 4.4 to tylko fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Ja mam taki problem, że po zaktualizowaniu telefonu wszystko jest ok, ale jak już się wlączy system, to jest ekran blokady i telefon nie reaguje na dotyk. Jeśli pzytrzymam przycisk power, to wlącza się to ojienko do zamykania androida, ale i tam nic nie moge palcami zdzialać. Pomóglby ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi