Skocz do zawartości
Szwed

Nieoryginalna ładowarka samochodowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Szwed

Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki samochodowej do htc one. Jakie powinna mieć parametry taka ładowarka by można nią było ładować ten telefon? Mam zwykłą uniwersalną ładowarkę (wejście do zapalniczki i wyjście na usb) i gdy miałem htc sensation XL ładowało się bezproblemowo, dopiero gdy zmieniłem telefon na HTC One i gdy podpinam go do tej ładowarki to pojawia się komunikat (ze względów bezpieczeństwa odłączono ładowanie, podłącz oryginalną ładowarkę htc). Domyślam się, że to służy wyciąganiu pieniędzy i kupowaniu oryginalnych akcesoriów, jednak czy istnieje możliwość ominięcia tego komunikatu? Mam niezrootowany telefon, ale jeśli zajdzie taka konieczność to go zrootuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Jeżeli szukasz nieoryginalnej, nie ma tutaj konkretnego przepisu na zakup. Kiedyś kupiłem na Shellu albo Statoilu (taka z niebiesko świecącym okrągłym uchwytem na górze)i tamta działa na wszystkich urządzeniach. Wydajność 700mA więc nieco niższa niż oryginał. W sumie chodzi aby ładowarka miała zmostkowane pin-y data, czego nie posiada większość no name'ów. Możesz też sprawić sobie przejściówkę zapalniczka-USB tylko że podłączając tym sposobem telefon otrzymasz ładowanie USB czyli max 500mA (najczęściej 300-350mA) co zdecydowanie nie wystarczy jeżeli podczas jazdy będziesz korzystać z telefonu.

Rootowanie, prócz wielu innych udogodnień, da również włączenia trybu fastcharge - telefon będzie ładować się w trybie "ładowarki" do max wydajności ładowarki a nie USB (max 500mA).

Tylko czy w Twoim przypadku, jeśli oryginalny ROM odpowiada jest sens zabawy w roota?

Co do oryginalnych parametrów ładowarki: 5V, 1A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mico11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@up

Jeżeli sprawdzałeś powyższe ładowarki to OK, jeżeli kierujesz się oryginał obojętnie jakiej firmy = będzie optymalny dla M7 to możesz (ale nie musisz) być w błędzie :) Ostatnio bawiłem się ładowarką car HTC, Samsunga i dwoma noname. Symulowałem napięcie z zasilacza labolatoryjnego i powiem że deklarowane wartości nie zawsze odpowiadają rzeczywistości np. na ładowarce HTC Samsung Galaxy S3 mini ładuje się prądem ledwie 0,5A (M7 - 0,8A) natomiast M7 przyjmie więcej prądu na nieoryginalnej niż Samsungowej.

W tym przypadku winnym może być przetwornik napięcia 12-5V i prąd przystosowany do S4mini. M7 potrzebuje nieco więcej do ładowania a efektem jest spadek napięcia co w konsekwencji obniża prąd ładowania. Tak więc jeśli szukać oryginałów na ślepo to takich, w których dane urzadzenie producenta posiada równy lub większy akumulator niz w M7 (diagnoza na tzw oko) lub, jeśli wiesz że oryginalny telefon producenta (w tym przypadku Nokia) ładuje się prądem 1A lub wyższym.

Edytowane przez baca01
    dopisek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szwed

Taka przejsciówkę zapalniczka USB to mam i ona właśnie nie ładuje. Chciałem sobie kupić do auta taki rozdzielacz na kilka gniazd zapalniczki i tam jest jedno gniazdo USB, właśnie się zastanawiam czy takie coś będzie działało z m7. Tutaj link

Edytowane przez Szwed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Łomatko, nie możesz upolować w Polsce? Przecież tutaj jest na pęczki tego, zwłaszcza w takiej cenie...

Niestety aby być pewnym trzeba sprawdzić osobiście. Na nic specyfikacja. Ona podaje jaki ma być standard i nic więcej.

Chcesz pewniaka? Proszę ORYGINALNA ŁADOWARKA, LUB TAKA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi