Skocz do zawartości
h.caulfield

Zmiana softu operatora - Debrandowanie Samsung Galaxy SII

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie dubluje żadnego tematu.

Moja sprawa wygląda tak: parę dni temu kupiłem SGSII w sklepie, nówkę sztukę bez simlocka.

Okazało się, że jest obrandowana na Erę/T-mobile, co samo w sobie nie byłoby taką tragedią.... gdyby nie to, że chyba ciężko będzie z update'owaniem firmware przez Kiesa. Po podlaczeniu do laptopa w Kiesie wyswietla sie , ze firmware w tej wersji nie da sie upgradeowac.

Stwierdzilem, ze wgram przez Odina jakis stock firmware (I9100XWKE7_I9100XXKE4_I9100XEUKD1) według instrukcji pod tym linkiem--> [ROM + Guide]Official i9100 KE7/KE8/KF1/KF3/KF4/KF2/KF3 download and Root Guide. - xda-developers

Wszystko poszło sprawnie, na telefonie wpisuje *#1234# i wyświetla się, że PDA: i9100WKE7 Phone: i9100XXKE4 CSC:i9100XEUKD1, za pierwszym razem po*#272*IMEI#: pokazało się, że ERA, po zrobieniu factory reset było już XEU.

Niestety po podlaczeniu do Kiesa nadal wszystko tak samo, brak mozliwosci upgrade i nadal pokazuje się, że PDA:KE7, PHONE:KE4, CSC:KD1 (ERA)

Jakieś sugestie, porady? Byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale czemu tak sie upierasz na tego Kiesa ?

Tu masz najnowsze romy : http://forum.android.com.pl/f168/spis-chronologiczny-wydania-samsunga-niemodyfikowane-67656/

A tutaj po polsku jak wgrac soft odinem: http://forum.android.com.pl/f168/tutorial-wgrywanie-romu-za-pomocae-odina-69295/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo noobem jestem :)

Ok, rozumiem, ze moge sobie na biezaco wrzucac przez Odina. Ale jezeli ktos moglby poradzic co mam zrobic, zeby Kies mi grzecznie aktualizacje wyszukiwal i wgrywal, to chetnie poslucham.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sleev

Wydaje mi się że trzeba by rejestr windowsa z kiesa wyczyścić i przeinstalować go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wydaje mi się że trzeba by rejestr windowsa z kiesa wyczyścić i przeinstalować go.

Probowalem czyścić rejestr i reinstalować kiesa, niestety nic nie dalo.

Przed chwila flashnalem jakiegos nowszego firmwarea (pda WKF1 phone XXKE7 csc OJVKE4) a w Kies niespodzianka: tym razem pokazuje dokladnie ten sam firmware, ale nadal widnieje, że niemożliwy jest upgrade... >:(

Cos mi sie wydaje, ze skazany jestem na Odina...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób uważnie tak może to pomoże:

Sflashuj Odinem na ten rom: http://forum.android.com.pl/682656-post10.html

Następnie po sflashowaniu jak telefon się uruchomi wpisz na klawiaturze kod *#272*IMEI# gdzie w miejsce IMEI podaj swoje. Wybierz XEO. UWAGA to robi wipe.

To powinno pomóc i KIES powinien Ci pokazywać oficjalne update dla nas dla Polski czyli XEO. Jak będzie wszystko ok to pokaże Ci, że masz aktualną wersję, a nie że nie możliwy update.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym razie rom polecony przez madhuntera jest dobry, mam XEO i wszystko cacy, więc dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simeon

Witam!!!

Zakupiłem telefon z brandowanym ROM-em T-Mobile.

W KIIES pokazuje ze jest to ROM ERA takze pewnie nie mozna go aktualizowac.

Przymierzam sie do wgrania innego ROM-u przez Odin i dlatego mam pytanie :

Czy trace gwarancje po wgraniu innego ROM-u, a jezeli tak to czy jest mozliwosc powrocenia do Rom Era w razie oddania go do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

@up

Nie tracisz gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simeon
    @up

Nie tracisz gwarancji.

Jesteś na 100% pewnien???

Pytałem sie rowniez w T-Mobile to oni twierdza ze traci sie gware.

Sorry ze tak dopytuje, ale nie chce stracic gwarancji w drugi dzien po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi