Skocz do zawartości
Patricko

Sterownik MTP - Nie można zainstalować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie od razu powiem, że próbowałem dosłownie wszystkiego i chyba od paru tygodniu grzebie w sieci i szukam rozwiązania. Próbowałem dosłownie wszystkiego (poza przeinstalowaniem samego Windowsa) co tylko znalazłem.

Nie działa u mnie żadna metoda, a ten cholerny sterownik MTP nie chce się zainstalować w żaden możliwy sposób.

Nie mogę podłączyć telefonu pod komputer w żaden sposób, bo cały czas wyskakuje "Niepowodzenie" obok instalacji.

Jak wejdę w Menedżer Urządzeń to pisze mi coś takiego obok we właściwościach:

"Zainstaluj ponownie sterowniki dla tego urządzenia. (Kod 18)"

Gdy próbuję zainstalować sterownik ponownie wyskakuje mi taka informacja:

"W pliku instalacyjnym sterownika brakuje wymaganego wpisu. Powodem może być to, że plik INF został napisany dla systemu Windows 95 lub nowszego."

Oto metody, które próbowałem:

1. Usuwanie z rejestru wpisów "Upperfilters" (czy jakoś tak) - NIE DZIAŁA

2. Przeinstalowywanie sterowników od Samsunga - NIE DZIAŁA

3. Przeinstalowywanie przez KIES 3 - NIE DZIAŁA

4. Usuwanie oprogramowania sterownika i próba ręcznej instalacji z paczek ze sterownikami - NIE DZIAŁA

5. Kompletnie usunięcie wszystkich sterowników USB z komputera - NIE DZIAŁA

6. Używanie oryginalnego kabla od S5, S4, S2 - NIE DZIAŁA

7. Wyłączanie firewallu i antywira podczas instalacji - NIE DZIAŁA

Moja S5 posiada wgrany Android 5.0 od Alexandra (BNL9), jednak na Kitkacie (ANG2) działo mi się dokładnie to samo.

Posiadam kartę SD 32GB, ale wątpię, żeby to miało jakikolwiek wpływ na cokolwiek.

System na kompie to Windows 7 x64, najnowsze aktualizacje, itd.

Nie mam już kompletnie pojęcia, a kretyn który usunął pamięć masową z Androida powinien zawisnąć na jajcach.

Próbowałem ściągać ze sklepiku tą apkę co niby aktywuje pamięć masową, jakieś sterowniki się zainstalowały, ale nic po za tym, bo w Komputerze dosłownie nic się nie pokazało.

Na chwilę obecną muszę wyciągać kartę SD z telefonu (co jest męczące przy posiadaniu dodatkowej obudowy) i ręcznie zgrywam pliki, bo przecież inaczej nie dam rady.

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc bo ręce mi już opadają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącz się innym kablem USB do kompa, może zadziała. Może w innym gnieździe USB go WIN 7 zobaczy,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qubbus
    Witam.

Na wstępie od razu powiem, że próbowałem dosłownie wszystkiego i chyba od paru tygodniu grzebie w sieci i szukam rozwiązania. Próbowałem dosłownie wszystkiego (poza przeinstalowaniem samego Windowsa) co tylko znalazłem.

Nie działa u mnie żadna metoda, a ten cholerny sterownik MTP nie chce się zainstalować w żaden możliwy sposób.

Nie mogę podłączyć telefonu pod komputer w żaden sposób, bo cały czas wyskakuje "Niepowodzenie" obok instalacji.

Jak wejdę w Menedżer Urządzeń to pisze mi coś takiego obok we właściwościach:

"Zainstaluj ponownie sterowniki dla tego urządzenia. (Kod 18)"

Gdy próbuję zainstalować sterownik ponownie wyskakuje mi taka informacja:

"W pliku instalacyjnym sterownika brakuje wymaganego wpisu. Powodem może być to, że plik INF został napisany dla systemu Windows 95 lub nowszego."

Oto metody, które próbowałem:

1. Usuwanie z rejestru wpisów "Upperfilters" (czy jakoś tak) - NIE DZIAŁA

2. Przeinstalowywanie sterowników od Samsunga - NIE DZIAŁA

3. Przeinstalowywanie przez KIES 3 - NIE DZIAŁA

4. Usuwanie oprogramowania sterownika i próba ręcznej instalacji z paczek ze sterownikami - NIE DZIAŁA

5. Kompletnie usunięcie wszystkich sterowników USB z komputera - NIE DZIAŁA

6. Używanie oryginalnego kabla od S5, S4, S2 - NIE DZIAŁA

7. Wyłączanie firewallu i antywira podczas instalacji - NIE DZIAŁA

Moja S5 posiada wgrany Android 5.0 od Alexandra (BNL9), jednak na Kitkacie (ANG2) działo mi się dokładnie to samo.

Posiadam kartę SD 32GB, ale wątpię, żeby to miało jakikolwiek wpływ na cokolwiek.

System na kompie to Windows 7 x64, najnowsze aktualizacje, itd.

Nie mam już kompletnie pojęcia, a kretyn który usunął pamięć masową z Androida powinien zawisnąć na jajcach.

Próbowałem ściągać ze sklepiku tą apkę co niby aktywuje pamięć masową, jakieś sterowniki się zainstalowały, ale nic po za tym, bo w Komputerze dosłownie nic się nie pokazało.

Na chwilę obecną muszę wyciągać kartę SD z telefonu (co jest męczące przy posiadaniu dodatkowej obudowy) i ręcznie zgrywam pliki, bo przecież inaczej nie dam rady.

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc bo ręce mi już opadają...

A sprawdzałeś podłączając telefon do innego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, stało się dokładnie to samo i byłem szczerze mówiąc lekko w szoku, bo myślałem że może mam namieszane na laptopie, ale jak podłączyłem do stacjonarnego kompa, gdzie mam praktycznie czystego Windowsa, to problem był ten sam.

Więc nie wiem czego to jest wina, ale raczej nie jest ona po mojej stronie :/ A jak jest to naprawdę już nie mam bladego pojęcia w którym miejscu, a bardzo chciałbym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qubbus

Jeśli użyłeś 2 różnych komputerów, 2 różnych kabli USB, podłączasz się telefonem bez zainstalowanych modyfikacji czy Custom Romów, całkiem możliwe że uszkodzony jest port microUSB w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lwomati

Miałem ten problem, ale tylko chwilowo. W moim przypadku wystarczyło odinstalować i po restarcie kompa ponownie wgrać KIES3. Podłączyłem S5 krótkim kabelkiem z jakiejś starej Nokii, około 5min czekania zanim wyszperał odpowiednie sterowniki i gotowe.

Jak Ci nie szkoda 50zł, to daj zarobić jakiemuś specowi w komisie mobile i niech sprawdzi u siebie, czy też występują błędy w komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno problem występuje tylko na windowsie 7, u mnie też niestety występuje i właśnie czekam na Chat Online z LG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jako tymczasowe rozwiązanie można używać apki "wifi file transfer pro" ze sklepu.

Opcje działania są różne- oba sprzęty na tym samym wifi, pc kablem do routera z wifi, pc z hotspotem tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem taki sam problem z s4 na Win 7. I jedyne co mi pomogło to przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie. Możliwe że jakaś apaka powodowała ten problem. Spróbuj tak zrobić i napisz czy pomogło. Powodzenia.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi