Skocz do zawartości
peterkovic

sms, "nie wysłano" a sms dochodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem G1 od tygodnia. Co jakiś czas, zwłaszcza wieczorem gdy piszę smsy w pewnym czasie pojawia się "problem". Mianowicie ikona wysyłania wciąż się świeci, aż w końcu zostaje poinformowany: "wiadomość nie została wysłana". Najciekawsze jest to, że sms dochodzą do odbiorcy bezproblemowo...

Zdarza się to rzadko, zazwyczaj wieczorem.

Problem na sieci czy może z telefonem?

Sieć: Heyah

Pozdrawiam :)

Edytowane przez peterkovic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź na innej karcie sim jak masz :) Najlepiej innej sieci niż Heyah/T-mobile/tak-tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam ten sam problem. Jest na to jakies inne rozwiązanie ? w innym telefonie z tą kartą wszystko jest tak jak powinno, czyli wysyła smsy bezproblemowo. Gdy przekladam do G1 to co jakis czas mam problemy z wysłaniem, i ciągłym błedem "wysyłanie nie powiodło się" i tak jak Kolega wyzej pisal, smsy dochdzą bezproblemowo. Zaś na telefonie widać błąd. Czego to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze spróbuj zainstalować inną niż systemową aplikację do essów. Po drugie włóż inną kartę do G1 i spróbuj a nie przełóż tą do innego fona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Możesz polecić jakąś aplikację do tego przeznaczoną?

Znalazłem w markecie Handcent SMS, ale warto się rozpytać o inne...

ed: w jaki sposób potem przełączyć, aby smsy nie przychodziły do obu komunikatorów (wbudowanego sms i handenta)?

Edytowane przez peterkovic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam GO SMS, ale Hand też może być (chociaż na moim G1 akurat średnio chodzi). Potem wyłączasz powiadomienia wchodząc w ustawienia, podczas przeglądania systemowej aplikacji do essów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam go sms pro, fajny wygląd i funkcjonalny.

Zobaczę co będzie z tymi smsami dziś, a jak będzie dalej to samo to spróbuję wysłać sms z karty plusa, bo będę dziś w posiadaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zmieniłem karte do G1 na play dla sprawdzenia i tam niby wysyła.. ale ogólnie to ciężko to sprawdzić, bo raz jest tak że wysyła ładnie pięknie z Heyah przez cały dzień, a nie raz gdy zbliża się wieczór to już zaraz są jakieś niepowodzenia z wysyłania.. kopiłem też drugą kartę z Heyah dla sprawdzenia bo myślałem ze może karta uszkodzona, lecz na tej nowej tez to samo... raz wysyła raz nie.. a smsy dochodzą normalnie do 2 osoby.. Dziwne to troche bo do tej pory było wszystko dobrze, smsy bez problemu się wysyłały.. :/ Nie pomogła nawet zmiana programu do smsów... :/ jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale potwierdzam Twoje słowa Konrado.. Z plusa też wszystko śmiga, a na Heyah go sms pro także nie pomaga.

Chyba pasuje przedzwonić do BOKu i się rozpytać co zrobić.

Dziwnym zjawiskiem jakie zaobserwowałem jest również znikająca kasa z konta. Dziennie około 1-2zł przez ostatnie 2 dni jak to przyuważyłem. Problem taki, że piszę albo dzwonie jedynie do heyah, gdzie mam za darmo. Za dnia korzystam z wifi z routera w domu, a dodatkowo mam apn manager, który blokuje cały inny dostęp do internetu. Możliwe że to przez ten sam błąd mam coś takiego? hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niestety, ale potwierdzam Twoje słowa Konrado.. Z plusa też wszystko śmiga, a na Heyah go sms pro także nie pomaga.

Chyba pasuje przedzwonić do BOKu i się rozpytać co zrobić.

Dziwnym zjawiskiem jakie zaobserwowałem jest również znikająca kasa z konta. Dziennie około 1-2zł przez ostatnie 2 dni jak to przyuważyłem. Problem taki, że piszę albo dzwonie jedynie do heyah, gdzie mam za darmo. Za dnia korzystam z wifi z routera w domu, a dodatkowo mam apn manager, który blokuje cały inny dostęp do internetu. Możliwe że to przez ten sam błąd mam coś takiego? hmmm...

Możliwe że masz jakiś program, któremu zezwoliłeś przy instalacji na wysyłanie sms-ów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi