Skocz do zawartości
st3fan

Android Wear / Google Now: Remind me (przypomnij mi) - nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

st3fan

Ostatnio chciałem skorzystać z opcji przypominania (remind me), oczywiście po angielsku. Wszystko niby ślicznie, przypomnienie i godzina zostały prawidłowo rozpoznane, otrzymałem powiadomienie, że przypomnienie zostało zapisane natomiast po wejściu we wszystkie przypomnienia kompletnie nic tam nie ma. Lista jest pusta, więc fizycznie przypomnienie nie działa.

Próbowałem tego samego na telefonie, jednak skutek jest podobny - przypomnienie niby zostaje dodane, jednak na karcie wszystkich przypomnień nic nie ma. Po kliknięciu w przycisk (+) zrzuca mnie na Google Now przy czym zamiast "remind me" wpisuje "dodaj przypomnienie".

Wydaje mi się, że może mieć to jakoś związek z ustawieniami języków, jednak próbowałem różnych ustawień językowych w Google Now i nic to nie zmieniło. Co więcej, teraz w ogóle ani telefon, ani zegarek nie reagują na remind me, a zamiast tego pokazują wyniki wyszukiwania...

Czy ktoś wie jak to ustawić, aby działało jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest tak samo. Przypomnienie się zapisują, ale nie są nigdzie widoczne i oczywiście się nie wyświetlają kiedy przyjdzie na nie wyznaczony czas. Język mam ustawiony na angielski (US).

Nie działa to ani na telefonie w google now, ani na zegarku. Przykładowe przypomnienie - remind me to write an email when I get home / at 9pm. Lokalizację domu mam zapisaną , powinno działać - w podsumowaniu pokazuje mój adres (w google keep na telefonie nie ma problemu).

Działa budzik - polecenie wake me up at (godzina), albo jak mu każę obudzić się za np 15 minut. Co ciekawe, działa to tylko na zegarku, na telefonie mam wyświetlaną informację, że nie zainstalowano aplikacji budzika.

Działa także dodawanie notatek do keep przez smartwatcha - take a note ... (zapisuje się i synchronizuje z telefonem i Chrome)

Gdzie konkretnie możemy sprawdzić listę zadań/powiadomień? Przy ustawianiu ich przez google now da się przejść do listy (pustej), ale nie mogę tego nigdzie znaleźć tak po prostu. Co do tej listy - po naciśnięciu na "+" (chyba dodanie nowego przypomnienia) odsyła mnie do wyników wyszukiwania w google dla hasła "dodaj przypomnienie".

Edytowane przez lukasz_g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi