Skocz do zawartości
stoper4

Samsung Galaxy Mega GT-i9205 - sam wibruje i samoczynnie się wyłącza/resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Samsunga Galaxy Mega GT-i9205 z androidem 4.4.2 (oficjalna portugalska wersja androida - wyszła najwcześniej, natomiast telefon pochodzi z dystrybucji węgierskiej). Androida zaktualizowałem już jakieś 4 miesiące temu przez ODIN i wszystko było ok.

Od kilku dni zauważam ,że telefon kiedy sobie leży co jakiś czas wibruje tak jakby dostał powiadomienie - niestety nic nie ma. Tak samo wyjmując telefon z kieszeni czasami jest wyłączony i muszę go samemu włączyć a czasami słyszę dźwięk "Samsunga" co oznacza ,że nastąpił Reboot - reboot/wyłączenie jakieś 6 razy. Pomyślałem ,że może ma jakiegoś wirusa lub wyłączyłem jakieś powiadomienia więc zrobiłem reset all data/wipe podczas uruchamiania telefonu (Volume-UP + Power + Home). Nie przywracałem żadnych ustawień tylko wszystko robiłem na nowo. Problem ustał na jeden dzień a dzisiaj znowu się to dzieje. Telefon zaczął sam wibrować ( na szczęście się nie resetuje ani się nie wyłącza) jest to lekko irytujące bo podchodzę do telefonu jak cieć a tu nie nie ma. Dodam ,że telefon wibruje pomimo tego ,że nie mam włączonej wibracji. Wszystkie dźwięki są ustawione na maksymalną wartość.

Macie jakieś pomysły?;/

P.S. Dodam ,że od kilku dni zmieniłem operatora i zacząłem korzystać z Internetu 4G w sieci NJU Mobile. Z tym ,że telefon się resetuje kiedy mam wyłączone wszystkie Bluetooth/LTE/Lokalizajcę/Wi-Fi. Mam zainstalowany Avast Mobile.

Edytowane przez stoper4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj przywrócić do fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem. Wgrywałem inne oficjalne ROMy Samsunga i nic, oddałem na gwarancję i czekam ale stawiam na zepsutą pamieć lub mikropęknięcia na płycie głównej gdyż telefon się resetuje przy nacisku nogi np. wiązanie buta, siadanie, schylanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3
    <ciach> gdyż telefon się resetuje przy nacisku nogi np. wiązanie buta, siadanie, schylanie.

Chciałbym taki telefon z nogami... sam by przychodził... bez urazy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe :PP Oddałem telefon na gwarancję i wymienili mi płytę główną i narazie jest ok. Mam teraz ROM 4.2.2 a nie jak przedtem 4.4.2. Jak sprawdzić czy da się zrobić ROOTa w łatwy sposób bez ubijania telefonu.? Kiedyś już miałem ROOTa na wersji 4.2.2. ale jak odpalam RECOVER MODE to mam napis KNOX:

ODIN MODE

PRODUCT NAME: GT-I9205

CURRENT BINARY: SAMSUNG OFFICIAL

SYSTEM STATUS: OFFICIAL

KNOX KERNEL LOCK 0x0

KNOX WARRANTY VOID 0x0

QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE

BOOTLOADER AP SWREV: 1

Czy to znaczy ,że nie zdejmę go za pomocą KINGO ROOT?

P.S. Przy wymianie płyty głównej chyba skasowali mi flagę 0x1 - tak mi się wydaje, miałem ROOTa wieć pewnie była 0x1 ;)

---------- Post dołączono o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Za wcześnie pochwaliłem, dzisiaj 4 razy reboot w kieszeni z nową płytą główną, telefon idzie znowu na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam miałem to samo w galaxy s4 z tymi wibracjami, nawet jak był kompletnie wyciszony to w nocy co jakiś czas wibrował, strasznie denerwujące to było. U mnie pomogło wyłączenie opcji przypomnienie o powiadomieniach. Znajdziesz ją w ustawienia - moje urządzenie - dostępność - widoczność. Mam nadzieję że pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Dostałes płytę z ROMem 4.2 ale juz z KNOXem. Widać dali co mieli... Teraz nie ma szansy na root bez nabicia flagi, niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi