Skocz do zawartości
BMWM6

Gubienie zasięgu/słaby sygnał

Rekomendowane odpowiedzi

@@zioomal

To ma właśnie związek z uzyskaniem informacji o dokładnym czasie z serwera NTP (network time protocol). Nie jestem fachowcem ws GPS, ale wiem, że do ustalenia dokładnej pozycji jest niezbędna dokładna synchronizacja zegara, do czego, zdaje się, jest potrzebny kontakt z serwerem NTP. Stąd właśnie konieczność połączenia z internetami. Z tego co się orientuje, jest to pb zwłaszcza w 5.0, w 5.1 _podobno_ zostało to poprawione. Dodatkowo, do poprawiania fix'a GPS można sobie odblokować glonas, bo "by default" jest on wyłączony w GPS.conf. Podobno, bo nie jestem pewien jak bardzo to pomaga. Ja mam te opcję włączona ręcznie.

Miałem kiedyś dokladnie te same objawy, co kilka minut znikał ślad GPS. Trochę pomyślałem, trochę poszukałem w internetach i rozwiązanie znalazło się... Opisalem je powyżej.

Wysyłane z mojego LG-D855 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Glonasa odblokuje się przez hidden menu czy tylko z rootem?

Swoją drogą LG skopało nawigację w G3. Bez neta nie da się wręcz nawigować. W 4X było to samo. Natomiast we Flexie 2 GPS już odbiera znacznie mocniejszy sygnał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zasięgiem w LG G3. tzn non stop telefon gubi zasięg. Włączam wyszukiwanie i jet ok a po chwili traci. Generalnie to chyba powinienem napisac to w czasie przeszłym - mam nadzieje :). Wydaje mi się ze znalazłem rozwiązanie tego problemu. Mianowicie moim zdaniem problem tkwi w antenie NFC to ona powoduje zakłócenia pracy anteny telefonu (system NFC generuje pole magnetyczne). Jak na to wpadłem? Zaciekawiło mnie to ze jak klapka tylna była zdjęta to miałem zasięg a po założeniu ginął. Zakleiłem wiec taśmą izolacyjną styki na tylnej obudowie (wyłączyłem opcje NFC w menu) i jak na razie działa. Oby to było to.

Dodam ze mi kompletnie usługa NFC (np. płacenie telefonem) nie jest do szczęścia potrzebna. 

Jeśli moja teoria to kupa g... proszę mnie sprowadzić na ziemię :) Pozdrawiam

ps. istotne - od miesiąca walczę z zasięgiem - zmieniałem karty sim jak i operatorów i efekt był taki sam - na telefonie innym zasięg był a na moim lg ginął

Też jakiś czas temu przeszedłem ten zabieg i zasięg już tak nie pływa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, ja też niestety mam ten problem z zasięgiem, a raczej z jego brakiem. Jestem w sieci, która korzysta z nadajników Play i T-mobile (podobnież to właśnie problem z nadajnikiem T-mobile, którym jestem zmuszona się łączyć ze względu na swoje miejsce zamieszkania). Ale bardziej chodzi mi o sam fakt, że telefon leży sobie w miejscu, gubi zasięg, więc wchodzę w ustawienia sieci komórkowych, wybieram automatycznie operatora sieci i zasięg się pojawia. Czasami muszę to zrobić 2 razy, bo za pierwszym nie potrafi wyszukać sieci, z którą może się połączyć. Tak więc telefon w ciągu dnia pewnie po zsumowaniu czasu to przez godzinę, jak nie więcej jest poza zasięgiem.

Ot, sytuacja sprzed chwili, telefon stracił zasięg całkowicie, wyszukałam sieć i mam pełny zasięg. Czy tylko zmiana oprogramowania pomoże w przypadku tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Palpa

Witam, 
    od pewnego czasu mam problem z siecią. Otóz telefon ma pełny zasięg, czasami zgubi jedną kreskę.
    Gdy włączam przesył danych przez chwile działa dobrze, choć internet działa tylko na E. Po jakiś czasie zmienia się na H+ i zauważyłem, że wtedy nagle znika sieć. Czasami odblokowując wyświetla się ikonka 3G+ i natychmiastowo potem zmienia się na H+ i tak w kółko. Mieszkam w dużym mieście, więc problemu z zasięgiem nie powinno być . Próbowałem już ustawień fabrycznych, naprawy aktualizacji w programie, sprawdzałem kartę na innym telefonie i działa bez zarzutów.

Czy ktoś miał podobne sytuacje. Ma ktoś pomysł jak to naprawić? 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

Może przebywasz w miejscach, w których zasięg ma prawo być słaby...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Palpa

Gdybyś przeczytał, to napisałem, że z tym nie ma problemu i sprawdzałem na innych telefonach i tam jest normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raFiix

W duzym miescie LTE powinnon byc a nie na H+

Wejdz w opcje > dane komorkowe > sieci komorkowe > tryb sieci > automatyczny gsm/wcdma/lte

Wysłane z G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Palpa

Wszystkie podstawowe kroki wykonałem. Zmiana nie wpływa na jakość. Zauważyłem, że gdy włączę tryb tylko 3g, to telefon w ogóle traci zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

LTE niby mam, mieszkam blisko centrum, pracuję też w zasięgu. Ale zdarza się, że LTE się kończy, telefon przełącza na 3g. I na każdym romie zawsze mu to zajmuje 5-10 sekund zanim się przełączy, w tym czasie brak zasięgu. Mimo, że od 3 lat mam telefony z LTE to i tak tego nie używam, bo nie ma to dla mnie żadnych korzyści a obecnie tylko powoduje przerwy w zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi