Skocz do zawartości
Diserunt

Brak sklepu google.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem telefon z Chin i nie posiada on sklepu google. Po instalacji, aplikacja ciągle przestaje działać i nawet sie nie uruchamia. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dpdp

Jaki to telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Ja bym zrobił tak: ROOT (jeśli nie masz), następnie CWM (jeśli nie masz) a na koniec dopiero wgraj GAPPS - w customach (niektórych) nie ma Google i jego usług (które są dodatkowo płatne przez producenta urządzenia / sam Android jest darmowy ale usługi już nie, te jednak można dograć, są na to sposoby - inaczej np w większości chińczyków Sklepu Play prawie nikt by nie miał) i wtedy powinieneś mieć to, o co pytasz. To powinno zadziałać.

Jeśli nie wiesz, co to ROOT, CWM i GAPPS to zapytaj wujka Google poprzez wyszukiwarkę, która działa w każdej przeglądarce, przeszukaj też Forum.android.com.pl, u nas wiele razy już o tym było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

W Customach nie ma gappsów bo nie pozwala na to licencja tychże. Ale zawsze jest dostępna oddzielna paczka gapps do doinstalowania przez recovery. Jeśli zaś chodzi o chińskie telefony, to oryginalny chiński rom nigdy nie ma żadnych usług google, a zamiast tego ma ich chińskie odpowiedniki, bo w Chinach usług google sie nie używa.

Co gorsza, nieraz nawet po doinstalowaniu paczki gapps ciągle usługi google nie chcą działać. Najlepiej przed zakupem naciskać na chińczyka żeby wysłał telefon z wgranymi usługami google. A jak będzie kręcił że się nie da czy coś, kupić u innego.

P.S. nie wiem skąd się bierze ta ciągle powtarzana głupota, że aby wgrać cwm/twrp potrzebny jest zrootowany system. Potrzebny jest tylko odblokowany bootloader, nic więcej. Wtedy można wgrać recovery przez fastboota i nie kłopotac się tym, jak by tu zrootować chiński twór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi