Skocz do zawartości
caruzel

Symbian idzie śladem Androida

Rekomendowane odpowiedzi

Mądry napewno ale czy nie zapozno to sie okaze po pewnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nigdy nie jest za późno :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

duzo do nadrobienia beda mieli, szczegolnie w kwestii dotykowcow, ja tam im dobrze życzę moze android bedzie mial w koncu konkurencje ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grooby
    duzo do nadrobienia beda mieli, szczegolnie w kwestii dotykowcow, ja tam im dobrze życzę moze android bedzie mial w koncu konkurencje ^^

A uważasz ze teraz jej nie ma tak?

Zobacz ile telefonów w zeszłym roku sprzedało Apple a ile HTC i inne firmy produkujace telefony z Androidem.

Co do dotykówców Nokii to zmiana softu czy jakies poprawki w nim na niewiele sie zdzadzą poniewaz te telefony mają panele oporowe.

Co do symbiana ogolnie to faktycznie do zrobienia mają sporo bo na rynku sporo telefonów pracuje z tym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym im proponował zrobienie nowego systemu ,który będzie porównywalny z WM i Android. Brat ma Nokie 5530 i dla mnie jest jak zwykła komórka bez systemu ,w ogóle się tego nie czuje. W dodatku symbian stał się według mnie nudny. Osoba która posiada WM na pewno prędzej kupi coś z Androidem niż z Symbianem. I proszę mi nie pisać o Maemo bo to jest zupełnie coś innego tzn. jest tylko dla nielicznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apple sprzedaje kwartalnie 8.7mln iphonow a HTC sprzedalo 8.1mln w calym 2009r. Jednak co ciekawe mimo jednego Hero i od jesieni Tattoo az 6mln Androidow to jest kleska windows mobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Apple sprzedaje kwartalnie 8.7mln iphonow a HTC sprzedalo 8.1mln w calym 2009r. Jednak co ciekawe mimo jednego Hero i od jesieni Tattoo az 6mln Androidow to jest kleska windows mobile

Zgadza się w cały 2009 roku HTC sprzedało 7,7mln , a Apple 25mln, a Nokia tylko 22mln telefonów z systemem i dotykowym wyświetlaczem, jednak Nokia zanotowała największy wzrost (4000 %) czyli jednak Symbian ciągle ma potencjał.

Co do uwolnienia systemu to bardzo dobrze zrobiła Nokia, można powiedzieć, ze poszła w ślady Andoida, ale nie jest to do końca fer, ponieważ duże części w kodzie Andoida nie są wcale wolne, a w Symbianie już są. To wszystko teraz zależy jak zareagują producenci, bo mając całkowicie wolnego Symbiana mogą z nim zrobić co zechcą i dostosować do swoich potrzeb, a nie liczmyż, że Google pójdzie im na rękę. Pod znakiem zapytania jest czy ten krok się powiedzie, jeśli szybko Symbian dostosuje się do większej liczy rozdzielczości ekranu to myślę, że będzie dobrze, ponieważ system nie ma dużych wymagać hardware'owych.

Co do tego kto napisał, ze 5530 jest dla niego jak telefon bez systemu to mnie normalnie zaszokowało, chyba nie wie co to znaczy system operacyjny, ... to może LG Arena która ma świetny interfejs jest telefonem z systemem ? <lol> normalnie aż wstydziłbyś się tak pisać na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rad-X

Jesli chodzi o sama otwartosc systemu to Symbian wyprzedzil Androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maemo bazujące na Linuxie zmiecie androidkagoogleidka jak liścia ŚP+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi