Skocz do zawartości
edek66

tutorial Root Z3C dla zablokowanego bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

Po normalnej aktualizacji root zniknie.

Niestety metoda ze stworzeniem prerooted firmware ma poważną wadę.

Niby root jest, niby programy mają do niego dostęp, jednak nie mamy możliwości modyfikacji /system

Oczywiście na tą chwilę może już być rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy ręcznie z recovery zrobić update z kopii .zip a nie automatycznie :) Bynajmniej jest tak w Xposed i wszystko bangla :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#flash608 sorry a możesz łopatologicznie wytłumaczyć ? ja nie moge znalesc takiego folderu ani nie wiem jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po normalnej aktualizacji root zniknie.

Niestety metoda ze stworzeniem prerooted firmware ma poważną wadę.

Niby root jest, niby programy mają do niego dostęp, jednak nie mamy możliwości modyfikacji /system

Oczywiście na tą chwilę może już być rozwiązanie tego problemu.

Przecież post przed Tobą opisałem co należy zrobić, żeby mieć dostęp do plików systemowych...:oczy:

@badboykrk - łopatologicznie?

Klikasz START, w polu uruchom wpisujesz CMD, czyli uruchomisz konsole (takie czarne okno, gdzie można wpisywać polecenia). Następnie w tym oknie przechodzisz do folderu, gdzie rozpakowałeś narzędzie do root`owania (giefroot) poprzez komendę "cd" np. jeżeli jesteś w katalogu "c:\Users\Twoja nazwa konta" to, żeby przejść do folderu wyżej, używasz komendy "cd.." (dwa kropki przechodzą do folderu wyżej), a żeby wejść do jakiegoś folderu wpisujesz "cd nazwa folderu" np. "cd dokumenty".

Jak już jesteś w folderze giefroot/files to wówczas linijka po linijce wpisujesz te polecenia:

adb push systemrw.sh /data/local/tmp

adb push modulecrcpatch /data/local/tmp

adb push wp_mod.ko /data/local/tmp

adb shell

chmod 777 /data/local/tmp/systemrw.sh

chmod 777 /data/local/tmp/modulecrcpatch

chmod 777 /data/local/tmp/wp_mod.ko

su

cd /data/local/tmp

./systemrw.sh

Oczywiśce telefon musi być podłączony do komputera, musisz mieć włączone debugowanie itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i dzięki ziomuś dało się łopatologicznie :) ?? dało :) zrobiłem i śmiga na .77 100 % działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy zrobiłem roota ale coś chyba nie tak w tym wierszu poleceń. Wpisywałem to dwukrotnie i mam taki komunikat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - nie podałeś komunikatu jaki Ci się wyświetla.

Wklejasz komendy linijka po linijce zatwierdzając enterem każdą z kolei, czy wrzucasz wszystkie na raz (w ten sposób może nie zadziałać)?

Btw, żeby po ostatniej komendzie zamknąć komunikację z telefonem i okno CMD, wpisujemy parę razy exit.

---------- Post dołączono o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Chyba mam sposób na roota i recovery na najnowszym sofcie, prosiłbym o sprawdzenie czy działa :

1. Robimy downgrade do softu 2.93 flashtoolem

2. Robimy root powyższym exploitem

3. Pobieramy to : http://nut.xperia-files.com/?dlid=WjNDLWxvY2tlZGR1YWxyZWNvdmVyeTIuOC4wLVJFTEVBU0UuaW5zdGFsbGVyLnppcA== rozpakowywujemy na kompie, odpalamy plik install.bat i postępujemy zgodnie z instrukcjami

4. Uruchamiamy telefon w recovery (najlepiej twrp)

5. Wgrywamy przez recovery to: https://mega.co.nz/#!g4Z1STjZ!6U4WDVv8XOm_AtaDvTk9Fmd22slRMMmEYXAj5EZkaNc

6. Reboot i gotowe

Link do pkt. 3 wygasł, podaję nowy link:

-=- [NUT]'s XDA download page -=-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root działa tylko mam mały problem... odinstalowuje aplikacje Titanium BackUP, niestety ikonki aplikacji nie znikają z ekranu.

Macie może pomysł jak je usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy z jakiego launchera korzystasz. W przypadku Go Launcher ikony zamrożonych/odinstalowanych aplikacji znikają po restarcie launchera.

Myślę, że po zrestartowaniu telefonu ikony znikną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko czy żeby wejśc w Recovery muszę mieć odblokowany bootloader?

Chyba mam sposób na roota i recovery na najnowszym sofcie, prosiłbym o sprawdzenie czy działa :

1. Robimy downgrade do softu 2.93 flashtoolem

2. Robimy root powyższym exploitem

3. Pobieramy to : http://nut.xperia-files.com/?dlid=WjNDLWxvY2tlZGR1YWxyZWNvdmVyeTIuOC4wLVJFTEVBU0UuaW5zdGFsbGVyLnppcA== rozpakowywujemy na kompie, odpalamy plik install.bat i postępujemy zgodnie z instrukcjami

4. Uruchamiamy telefon w recovery (najlepiej twrp)

5. Wgrywamy przez recovery to: https://mega.co.nz/#!g4Z1STjZ!6U4WDVv8XOm_AtaDvTk9Fmd22slRMMmEYXAj5EZkaNc

6. Reboot i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi