Skocz do zawartości
edek66

tutorial Root Z3C dla zablokowanego bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie stoi na libdvm opened :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam pytanko czy żeby wejśc w Recovery muszę mieć odblokowany bootloader?

Nie, nie musisz. Musisz najpierw zrootować telefon tak jak jest opisane w wątku, a potem musisz wgrać Custom recovery w tym przypadku dualrecovery, to tez jest opisane w wątku.

Do recovery wchodzisz tak:

1. wyłączasz telefon (power off)

2. włączasz telefon

3. podczas uruchamiania telefonu zapali się dioda powiadomień (za fioletowo/różowo, czy jakoś tak) i wówczas naciskasz parę razy klawisz VOL- (czyli ten od zmniejszania głośności).

Jeżeli tak Ci się nie uda, to możesz z poziomu aplikacji np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot

@pAblosik, spróbuj zrestartować telefon, komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siwy63

czytac czytac root 10-15 minut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lejajo

Żeby u mnie metoda Andropaxa zadziałała musiałem najpierw po wgraniu roota według sposobu autora wątku wpisać komendy w CMD (jak to podaje flash608). Dopiero potem udało mi się wgrać Custom Recovery (TWRP) i zainstalować aktualizację do najnowszej wersji systemu przez recovery. Następnie ponownie użyłem konsoli CMD i komend flash608. Po tych operacjach wszystko działa jak powinno. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru! :)

Edytowane przez lejajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Kilka pytanek:

1. Czy robiąc downgrade tracę swoje ustawienia, aplikacje itp?

2. Jest szansa na uszkodzenie telefonu opisanymi w wątku metodami? Czy w najgorszym przypadku po prostu się nie uda? Kiedyś coś tam wyczytałem, że root wpływa na jakość zdjęć, prośba o potwierdzenie.

3. Jak to w końcu jest z gwarancją? Wystarczy, że wgram czystego softa?

Marek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lejajo

Drogi maareksie!

1. Jeśli robiąc downgrade zaznaczysz pole wipe "DATA", to owszem, stracisz wszystkie pliki (pamięć wewnętrzna jest czyszczona), ustawienia, aplikacje itd.

2. Musiałbyś się nieźle postarać żeby faktycznie uszkodzić telefon korzystając z tych metod. Jeśli zrobisz wszystko tak jak jest to opisane, to naprawdę nie grozi Ci nic złego :) To o czym mówisz (gorsza jakość zdjęć itd.) dotyczy tylko odblokowania bootloadera. Po tej operacji tracisz klucze DRM, które są odpowiedzialne między innymi za licencjonowane funkcje poprawiania zdjęć, przetwarzania obrazu itd. Dlatego właśnie tyle czekaliśmy na roota na zablokowanym bootloaderze. Po zrootowaniu telefonu będziesz mógł zrobić kopię zapasową partycji systemowej odpowiadającej właśnie za te klucze, a potem w każdej chwili je przywrócić (nawet po odblokowaniu i zablokowaniu bootloadera).

3. Gwarancję stracisz w przypadku odblokowania bootloadera, co wiąże się właśnie z utratą kluczy DRM, o czym pisałem wcześniej. Root na zablokowanym bootloaderze nie powoduje utraty gwarancji. W przypadku kiedy chciałbyś powrócić do nie zrootowanego softu wystarczy wgrać czysty soft od Sony Flashtoolem, lub ewentualnie zaktualizować wersję systemu w Androidowym "Centrum Aktualizacji".

Mam nadzieję że co nieco Ci się wyjaśniło. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego korzystania z roota :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm...

Co do punktu 2: Nie da się uszkodzić telefonu z zablokowanym BL bo to on odpowiada za wgrywanie oprogramowania. Ale root był głównie potrzebny tym którzy nie mogą odblokować BL bo owszem, DRM się traci. Tylko na to patch powstał już ponad miesiąc temu i funkcjonalność była bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kalix1

Witam wszystkich.

Może mi ktoś podpowiedzieć, jak zainstalować na winXP sterowniki abd z linku podanego na pierwszej stronie: Xperia Z3 Compact driver – Developer World Są tam same pliki .dll i za nic nie mogę ich zainstalować używając Regsvr32.exe. Wywala mi komunikat:Załadowano plik C:/.... ale nie można odnaleźć punktu wejścia DllRegisterServer. Jak wy to robicie, gdyż ja dopiero raczkuję w modzeniu na androidzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi po próbie zrootowania nie łączy moduł WiFi przestał działać. Sflashowalem ponownie czystym fw do. 93 i teraz nie łączy się wogole z lte oraz gubi często zasięg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lejajo

@kalix1

Nie jestem pewien jak się to robi na Windows XP, bo z takowego nie korzystam, za to mogę ci powiedzieć jak można to zrobić na systemie Windows 7 (myślę że metoda wiele się nie różni). Na początku wypakowujesz folder ze sterownikami gdzie chcesz (może być np. pulpit) i włączasz menadżer urządzeń. Klikasz w zakładce "Akcje" na pole "Dodaj starszy sprzęt". Następnie klikasz dalej i zaznaczasz "Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy". Klikasz dalej a na liście z wyborem różnych urządzeń klikasz pokaż wszystkie urządzenia. Potem klikasz "Z dysku" i wybierasz lokalizację folderu ze sterownikami w swoim komputerze po naciśnięciu "Przeglądaj". Kiedy już wejdziesz do folderu ze sterownikami zaznaczasz plik "sa0111adb.inf" i klikasz "Otwórz". Zatwierdzasz klikając "Ok" i jeśli na liście pojawi się sterownik "Sony sa0111 ADB Interface Driver" klikasz dalej i jeszcze raz dalej potwierdzając chęć zainstalowania sterownika. I to wszystko, możesz zakończyć operację klikając "Koniec". Mam nadzieję że pomogłem :)

@pAblosik

U mnie po zainstalowaniu roota telefon nie łączy się z LTE. Na początku myślałem że po prostu nie mam zasięgu LTE w miejscu gdzie mieszkam, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi