Skocz do zawartości
JustOnSkille

LG G3 - telefon nie widzi karty SIM, temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim! Mam następujący problem otóż ostatnio zakupiłem sobie nowy starter z Play po czym włożyłem go od razu do mojego LG G3. Wszystko śmigało wyśmienicie do dzisiaj, gdy postanowiłem wyjąć kartę z telefony, aby z poprzedniej zgrać kontakty na telefon. Po ponownym włożeniu karty z Play niestety mój LG G3 wyświetla mi komunikat [bRAK KARTY SIM] Pozostałe karty czyta normalnie, nawet inną kartę z Play znalazłem starą i normalnie działa. Ta karta, która mi przestała działać w LG G3 działa normalnie w innym telefonie sprawdzałem na 3 telefonach. Samsungu Galaxy s3 mini, iPhone 4 oraz MediaTech. Wie ktoś może w czym leży problem ?

Edytowane przez Kelan99
    Poprawiam nazwę tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cetyk

To może factory reset ?

A masz tylko ten komunikat, czy w ogóle nie widzi tej karty <brak zasięgu, połączenia tylko alarmowe, ikonka na górnej belce> ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kompletnie nie widzi karty. Ogólnie jak włożyłem z Plusa teraz to nie działa. Po włożeniu T-MOBILE normalnie działa itp itd ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymień kartę u operatora na nową, też miałem kiedyś podobny przypadek z kartą PLUS'a.

W innych telefonach działała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak, problem chyba nie leży po stronie karty. Dzisiaj sprawdzałem kilka kolejnych kart i one również nie działają :/, a w innych telefonach działają bezproblemowo więc chyba coś z czytnikiem kart sim jest :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka! Dzisiaj zauważyłem, że uszkodził mi się czytnik kart sim. Ułamał się jeden z tych drucików. I teraz mam pytanie jest ogólnie możliwość wymiany samego gniazda ? Oczywiście nie w warunkach domowych tylko w jakimś serwisie. Czy tylko wymiana płyty głównej wchodzi w grę ?? Może ktoś miał już taki problem. Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy dobry elektronik zrobi Ci to bez problemu jeżeli ma hot air.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tysszek

Witam.

Kupiłem żonie LG G3 :) Nowy ze sklepu. Wszystko cacy. Chciałem przygotować jej telefon że jak go dostanie od razu włoży kartę i będzie miała to co w poprzednim. Telefon zaktualizował się do 5.0.

Wszystko robiłem bez karty sim z wiadomych powodów (miała ją w swoim telefonie). Wczoraj dałem jej telefon i ... przekładamy kartę a tam wyświetla na górze koło zegarka kartę i krzyżyk w dolnym rogu.

Myślę karta była docinana więc może szlag ją trafił. Dziś wymieniłem w salonie na nową i dalej to samo:( Mówię tel uwalony. Wkładam swoją i działa. Jej karta w starym telefonie też działa. Wszystkie karty chodzą za wyjątkiem jej.

Telefon był restartowanym factory reset też był. Od nowa 5.0 wgrałem i dalej to samo :(

jakiś pomysł?

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na pewno wyrobiłeś duplikat karty? Bo jak jest stara karta SIM to może nie działać w nowym smartfonie. No i czyj jesteś na 100% pewien że telefon nie ma simlocka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tysszek

Tak bez simlocka jest bo mam drugi numer w tej samej sieci i ta karta działa. Mało tego kupiłem za 5zł inną kartę i działa normalnie. Pojechałem do Salonu operatora mojego i mówię jaki problem. Pan mi początkowo nie wierzył ale powachlował kartami i zobaczył w czym rzecz. Zrobił ponownie duplikat i .... dalej nic. Zgłosiłem do LG problem i czekam na wezwanie do odesłania do serwisu.

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi