Skocz do zawartości
JustOnSkille

LG G3 - telefon nie widzi karty SIM, temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tak samo ,nakleiłem kawałek taśmy klejącej na kartę SIM i działa. Moja karta w porównaniu do dwóch innych była cieńsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @maciej1486

To chyba jednak nie jest wina telefonu, skoro z inną działa,  tylko uszkodzenie karty sim.

Idź do salonu i wymień kartę.

Wczoraj zrobilem duplikat i nic to nie dalo.
    dodano nowa zawartość
    Miałem tak samo ,nakleiłem kawałek taśmy klejącej na kartę SIM i działa. Moja karta w porównaniu do dwóch innych była cieńsza

Mozesz miec racje bo wchodzi jakos luzniej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwis wymienil slot karty, a przy okazji wyswietlacz z ramka i glosnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, szukam pomocy albo porady :)

Posiadam telefon LG G3 już ponad 2 lata, właściwie jest dopiero parę dni po gwarancji... Mój problem pojawił się pewnego popołudnia, gdy po powrocie do domu zobaczyłam, że nie mam zasięgu. Nie można było się do mnie dodzwonić, tym bardziej ja nie mogłam do nikogo zadzwonić. Od tej pory pojawiały mi się na ekranie blokady przeróżne informacje m.in. błąd karty (przez chwilę jej nie czytał), usługa wyłączona (tam gdzie kreseczki zasięgu albo kręciło się kółeczko, albo był 'x' że nie ma sieci). Czasami sieć zaskakiwała i działa, ale częściej była to moja walka z telefonem (i ze łzami), gdyż  trakcie jego używania (jak sieć zaskakiwała) wyskakiwało mi powiadomienie (nie powiem dokładnie co w powiadomieniu było, bo znikało tak szybko jak się pojawiało), po czym telefon samoczynnie się restartował i nie wykrywało sieci. Tak więc moim pierwszym krokiem był restart do ustawień fabrycznych, ale niestety działo się to samo. Aktualizacja androida dała tyle, że telefon uspokoił się i takie komunikaty wyskakiwały raz dziennie i po uruchomieniu go ponownie działał normalnie do dnia następnego. Dziś wybrałam się do orange celem informacji, czy to wina karty. Kartę wycinałam sama do telefonu, więc konsultanci stwierdzili, że to w 95% wina karty (w urządzeniu mającym sprawdzić czy to wina karty, moja karta sim w ogóle nie zaskoczyła - więc nie powiedzą na 100%). Tak więc kupiłam nowy starter, z myślą, że to wina karty sim. Oczywiście po włożeniu chwile telefon podziałał, jednak za moment wyskoczył komunikat "brak karty sim", za chwilę - usługa wyłączona. Musiałam uruchomić ponownie telefon. Co prawda teraz działa, ale na dłuższą metę tak się nie da, bo nie wiadomo w jakim momencie przestanie działać i weź tu się kontaktuj ze światem. Czy ktoś miał podobny problem i mógłby cokolwiek poradzić? 

Edytowane przez Kelan99
    Po przeniesieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ryusse

Cześć. 

W LG G3 przestały działać karty sim. Po przełożeniu ich do innego telefonu aktywują się normalnie, więc problem leży po stronie mojego.

Po włożeniu takiej karty telefon jej nie wykrywa: "Brak karty sim".

Mogę rozwiązać ten problem na drodze software'u poprzez jakieś resety itp., czy zostaje tylko wizyta w serwisie? Przyjmą to na gwarancję, czy powiedzą, że przy wyciąganiu karty(przez ostatni miesiąc używałem dwóch kart) uszkodziłem piny(wątpię, że to z mojej winy,bo robiłem to jak należy)? Jeśli tak stwierdzą, to ile może mnie kosztować naprawa takiego gniazda sim? Miał ktoś do czynienia z tym problemem?

Edytowane przez SarpedoneS
    połączono z istniejącym tematem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@Ryusse

Dla świętego spokoju możesz wgrać od nowa oprogramowanie (instrukcja w subforum Romy i Modyfikacje). Natomiast nie ma szans, że udowodnią Ci, że to Twoja wina. Od tego jest slot na karty SIM, żeby działał i można było te karty wymieniać, a nie trzymać jedną przez 2 lata gwarancji. To po prostu ma działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ryusse

@bartekc00

Zanim odpowiedziałeś zrobiłem hard reset-dalej to samo. Spróbuję, tak jak mówisz, wgrać nowe oprogramowanie i dam znać, czy coś się zmieniło. Możliwe, że to wina systemu skoro nie było problemów przez kilka miesięcy i nagle się pojawiły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problemy z kartą sim skończyły się wymianą płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Papu.s

Jestem posiadaczem Lg g3 na android 5.0 v21a telefon bardzo klatkuje najbardziej menu aplikacje odpalają się długo kliknę w aplikację a tu 3sec białego ekranu i dopiero sie aplikacja załaduje gry chodzą strasznie gta san andreas nawet na low bardzo laguje 10fps. 2 sprawa to problemy  z sim daje przykład używam telefonu w domu idę na autobus i jak wychodzę i dojde do pracy to telefon nagle neta gubi i po 1min mówi że karta sim usunięta i nawet 3 razy nie pomaga restart trzeba wyciągnąc baterie i pomaga na 1tydz i tak w kółko.Dziwną rzeczą że ten telefon nie chce przyjmować 6.0 bo jak zaktualizowałem do 6.0 tak sie lagował ze nawet aplikacja telefon się zawieszała.3 problemem jest ekran na ekranie są linie czytałem że to siatka ekranu ale takie dziwne paski na białych tła + bateria trzyma max pół dnia.Sorry że tak długo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dszymek

@Papu.s Najpierw podaj dokladny model jaki posiadasz. Aktualizowales z poziomu telefonu czy poprzez wgranie od nowa stocka 6.0? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi