Skocz do zawartości
JustOnSkille

LG G3 - telefon nie widzi karty SIM, temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Papu.s
    Napisano (edytowane)

D855 16gb z play siedzę na 5.0 bo na 6.0 wszystko gupieje nie zaleznie od jakiej wersji kdz v30b v30a itd.

Strasznie mnie wkurzają extremalne lagi i to że ta karta sim wywala co 1tyg-2tyg a co z tymi lagami może coś polecisz

Edytowane przez Papu.s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dszymek

@Papu.s Sprawdzales moze telefon czy  widzi sim np na jakims custom romie? 

Dnia 26.01.2017 o 22:12, chris_007 napisał:

U mnie problemy z kartą sim skończyły się wymianą płyty głównej.

Jak widzisz u kolegi wyzej rozwiazaniem moze byc wymiana plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Papu.s

na lolipopie tak zaczął robić jak wrzuciłem na nowo ale na 6.0 lub 4.4 nie wywał  kwestia systemu może styki brudne wyczyszczę napisze jak by wywalił. i z tymi lagami co zrobic?

dodana zawartość

przypomne że sim widzi normalnie tylko lubi wywalać ale spróbuje wyczyścić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie "wywalanie było i u mnie. raz częściej raz rzadziej. potrafiło i 10 razy dziennie jak i raz na 3 tygodnie. w końcu straciłem cierpliwość. teraz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Papu.s
    Napisano (edytowane)

A narazie 1tydz nie wywala wiec jak do miesiaca nie wywali to ok .

Edytowane przez dszymek
    Usunieta zbedna czesc tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam następujący problem z moim LG G3 w wersji 3\32gb, chodzi o to iż niedawno zakupiłem ten model LG, dokładnie na święta ( model kupowałem używany na szybko ).. Kiedy wsadziłem do niego moją kartę ( Plus ) nie chciał znaleźć zasięgu, kręciło się tylko kółeczko przy kreskach i nic więcej, po tym jak zrobiłem mu factory reset zaczął działać normalnie, zasięg, roaming, transmisja danych itp.. lecz po dwóch dniach znowu pojawiło się kółko i nic nie mogę z tym zrobić, nie chce go ponownie resetować bo sądzę że będzie to samo a mam tam dosyć ważne rzeczy i chciałbym tego uniknąć, jak i ponownego wgrywania aplikacji, telefon jest z legalnego źródła na 100% jeżeli ktoś mógłby pomóc lub wie co zrobić proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję. Na koniec dodam że telefon kupowany był w Grecji i miał sim locka lecz zdjętego, a pracuje pod kontrolą androida 6.0 na najnowszej aktualizacji. Proszę o szybką pomoc! ;c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dziwny problem z czytaniem karty sim przez mojego LG G3

Bardzo często po restarcie telefonu po prostu wyskakuje informacje o braku karty i mogę restartować telefon, wyciągać baterię i nic to nie pomaga.

Ale jeśli poprzez recovery przeistaluje rom lub kernel i uruchomię telefon to kartę sim czyta poprawnie, nie działa ten sposób jednak za każdym razem, czasami muszę kilka razy wrzucać soft i w końcu za którymś razem zaskoczy.

Robiłem full wipe,wrzucałem cały soft od podstaw, ale problem nie ustępuje.

A jak telefon się poprawnie uruchomi czytając kartę to działa dobrze bezustannie do następnego restartu, po którym czasem nadal działa dobrze a czasem nie czyta karty.

ktoś się może spotkał z czymś takim??

w czym może tkwić przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg. Mnie ewidentnie uszkodzenie gniazda, płyty głównej. Dziwię Ci się chcę Ci  wygrywać po kilka Soft żeby zobaczył kartę sim. Jeśli masz gwarancję odeślij do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edytowane przez lullaaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gpel

Witam

Telefon zawiesił się. Po restarcie nie widzi karty SIM. Innych kart też nie widzi. W innych telefonach jest OK, więc to nie wina karty tylko telefonu. Czy ponowne wgranie oprogramowania może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi