Skocz do zawartości
JustOnSkille

LG G3 - telefon nie widzi karty SIM, temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj niczym nie ryzykujesz. Jeśli to nie pomoże a karta jest nowa w miarę to wg mnie serwis. U mnie wymienili płytę główną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gpel

Zainstalowałem system i to samo. Opłaca się wymieniać płytę główną w tym telefonie? Jest po gwarancji :(

Dodana zawartość

W serwisie zasugerowali mi wgranie niższej wersji systemu. Czy ma to sens?

Wróciłem do 5.0 i to samo. W telefonie wszystko działa, łapie WiFi, ale nie widzi karty SIM :(

Edytowane przez gpel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy się opłaca to już indywidualna decyzja. Wg. Mnie serwis. Może wystarczy jakaś operacja przy gnieździe karty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dopóki czytnik sim nie jest uszkodzony mechanicznie tzn nie ułamane "blaszki" naprawa prosta, szuszarka 2000w... i wygrzanie gniazda kilka minut i wsio działa bo tam często klejenie puszcza. co innego jak ułamiecie szpilkę sygnałową dopiero sie wymienia całe gniazdo a to koszt koło 100zł i tak taniej niż cała płyta ^^ 

Edytowane przez hero@interia
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gpel

Diagnoza była uszkodzenie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mSTi

Dołączam się do tematu, ponieważ mam problem z niewidocznością karty SIM. Sytuacja jest dość dziwna bo np. pokazuje, że jest sieć, normalnie można pisać i dzwonić, LTE też działa i tak jest przez godzinę i ni stąd ni zowąd wywala samo z siebie "brak karty SIM, tylko połączenia alarmowe. Zrobiłem wipe bo myślałem, że to pomoże. Nóżki w czytniku są wszystkie, delikatnie je nawet podginałem do góry dla lepszego styku z kartą SIM. gdyby złącze było uwalone to by chyba w ogóle nie działało ? płyta główna ?

Zrobiłem downgrade do 5.0 łudząc się, że zadziała i nic. Jak sprawdzić czy uszkodzona jest płyta główna czy złącze SIM ? W zasadzie to wszystko działa po za tym, że nie działa SIM to można wykluczyć uszkodzenie płyty głównej ? Szkoda mi tego telefonu, zacząłem oglądać jakieś chińczyki, no niby więcej rdzeni i pamięci RAM ale co z tego jak dużo gorsze zdjęcia, brak nfc czy ładowania indukcyjnego, o niższej rozdzielczości nie wspominając. Telefon mnie zadowalał w 100%. Ewentualnie warto przelutowywać złącze SIM czy kupić płytę główną np. z ebay albo alliexpress ?

Edytowane przez mSTi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 3.02.2018 o 09:58, hero@interia napisał:

dopóki czytnik sim nie jest uszkodzony mechanicznie tzn nie ułamane "blaszki" naprawa prosta, szuszarka 2000w... i wygrzanie gniazda kilka minut i wsio działa bo tam często klejenie puszcza. co innego jak ułamiecie szpilkę sygnałową dopiero sie wymienia całe gniazdo a to koszt koło 100zł i tak taniej niż cała płyta ^^ 

Wygrzewanie suszarką czytnika karty sim pomogło. Co prawda nie minęła nawet doba, ale kartę sim wykrywa i lte również działa. 

Ponownie 

Wielkie dzięki. 

Zostaje jeszcze jakoś Note 4 "skleic". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mSTi

U mnie również pomogło wygrzanie płyty głównej na folii aluminiowej na patelni, 4 minuty na małym ogniu a następnie 20 minut odleżała nie ruszana i schładzana. Po włożeniu karty SIM i uruchomieniu telefonu od razu złapało sieć i pomimo celowego zamulania telefonu, nie wywala usunięcia karty SIM jak to miało wcześniej miejsce. Dodatkowo nałożyłem pastę termoprzewodzącą do procesorów. Dam znać za jakichś czas jak ma się telefon.

Tak na marginesie miałem już zamawiać wersję 3/32

Edytowane przez mSTi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi