Skocz do zawartości
Chomeini

K&M Live2 - komunikat "Nie można zainstalować aplikacji w domyślnej lokalizacji instalacji"

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym systemie 4.4 występuje problem aktualizowania aplikacji, wygląda to mianowicie tak że system zgłasza taką potrzebę, ściąga pliki aktualizacji ale instalacja ich kończy się komunikatem -"Nie można zainstalować aplikacji w domyślnej lokalizacji instalacji". Nie byłoby problemu, przenieść apkę np. z pamięci wewnętrznej na kartę SD i jeszcze raz aktualizować, ale problem dotyczy apek zainstalowanych systemowo (czytaj: nie do przeniesienia) takich jak Youtube, Mapy Google, Google+. Jakieś pomysły, rozwiązania (poza ROOT-em) proszę o burzę mózgów >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

Nie wiem czy to nie to, co miałem ja. Musisz zmienić ścieżkę domyślnej instalacji apek na pamięć wewnętrzną i dopiero wtedy przenosić co się da na kartę, a co nie to zostawić. Mnie się dyskutowane z Tobą problemy z fonem zaczęły właśnie od tego, potem jakiś dzień dwa później telefon mi "zasypiał" i pomagało tylko wyjęcie baterii. Swoją drogą ten problem znów się powtórzył. Dość długo był spokój, ale znów to samo. Napisałem do supportu K&M, to kazali mi raz jeszcze zrobić reinstalkę aktualizacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie chciałem tego robić, bo jak pisałem w poprzednich postach takie na siłę przewalenie apek np. na SD powodowało że po wyłączeniu telefonu musiałem wyciągać ikony (widgety) które poznikały z pulpitów, ale w tym przypadku (te opisane trzy aplikacje) i tak nie są do przeniesienia a przez to nie chcą się zaktualizować >:(

Jeśli zaś chodzi o tzw. zaśnięcie to też zdarzyło mi się tak dwa razy, ale miało to miejsce podczas działania na telefonie (coś tam robiłem w jakiejś apce) i nagle ekran się ściemnił tak jakby się uspał ale bez możliwości wybudzenia, też bateryjka w ruch żeby zresetować i dopiero wtedy powstał z martwych. Lepiej żeby się to nie powtarzało !

Szkoda że tak mało użytkowników naszego fona tutaj dotarło, lub nie zabiera głosu - bo jeśliby więcej ludzi narzekało na takie same dolegliwości, znaczyłoby że jednak soft ma jakieś błędy, a póki co jesteśmy jedyni - gdzie ja na razie nie mogę narzekać bo na tyle czasu tylko dwa razy taka padaczka mi się trafiła no ale jednak zaniepokojenie się pojawiło.

Dlatego chciałem na taka ewentualność wydobyć z serwisu pierwotną wersję softu (4.3) - ale cwaniaczki nie chcą udostępnić, a szkoda.

Rozwiązanie dla aktualizacji :

Poszedłem twoim tokiem myślenia i EUREKA, skoro apki są nie do przeniesienia, więc ustawiłem "preferowaną lokalizację instalacji" na "wewnętrzną pamięć urządzenia" -> aktualizacja i poszło jak złoto. Po wszystkim wróciłem do ustawień poprzednich. Można ? Można ! Tylko banią trzeba ruszyć :hurra:

Edytowane przez Chomeini
    Rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

No to gitara:) Cieszę się, że naprowadziłem na rozwiązanie. Co do "zaśnięcia", to może warto by założyć odrębny wątek? Ewentualnie zaspamujmy support pytaniami o to zjawisko, bo męczy mnie posiadanie dwóch budzików...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aqq123

Miałem ten sam problem zmienilem domyślną lokalizację instalacji z zastosuje ustawienia systemowe na wewnętrzną pamięć ustawienia i pomogło mój live2 po aktualizacji (w ich serwisie) tez się wieszał i pomagało tylko wyjęcie baterii i juz był zapakowany do serwisu ale pomogło mu resetowanie do danych fabrycznych na razie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi