Skocz do zawartości
Takoyaki

Mido Rom & Recovery TERRA 101 [4.2.2]

Rekomendowane odpowiedzi

Rom bazuje na oryginalnym stock romie i jest stworzony przeze mnie. Nie ponosze odpowiedzialności za ewentualne problemy w działaniu tabletu.

Kilka zmian w stosunku do poprzedniej wersji:

v1.0.0

-Kompletna przebudowa oprogramowania i zmiana dotychczasowej nazwy oraz kolorystyki

-Kilka zmian w status barze

-Odświeżenie listy aplikacji

-Rom jest lżejszy dla pamięci

-Blokowanie reklam

-Zmiana bootanimacji

-Poprawki kernela

-Zmiana dźwięków systemowych

-Zmiana tła aplikacji

-Aktualizacje OTA zamieszczone w ustawieniach

v1.0.1

-drobne poprawki

v1.0.2

-Naprawione animowane tapety
-Aktualizacja hosts (blokowanie reklam)
-321 media player zamieniony na VLC

Recovery do pobrania tutaj.

Screenshoty

xzMvs66.png

VFpndV7.png

NeZU2e1.png

tkhyE6a.png

Mr3jgCM.png

Instalacja

Spoiler

I Instalacja custom recovery

1. Pobieramy Flasher Recovery Terra 101 z linku podanego w opisie, wypakujemy go na dogodnej dla nas lokalizacji i wchodzimy do folderu o tej samej nazwie

2. Postępujemy według instrukcji zawartej w pliku Instrukcja.txt

3. Wybieramy „Zainstaluj ClockworkMod Recovery” i czekamy aż nasze recovery zostanie zainstalowane

4. Zostanie wyświetlony komunikat czy nasze urządzenie ma być zrestartowane do trybu recovery. Akceptujemy lub odmawiamy literami (y/n)

II Instalacja Mido rom

1. Pobieramy odpowiedni rom z linku podanego w opisie i kopiujemy do pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej

2. Restartujemy urządzenie do trybu recovery poprzez Flasher Recovery Terra 101 lub przy wyłączonym urządzeniu przytrzymujemy przycisk zwiększania głośności i włącznik, który puszczamy, gdy ekran się uruchomi. Poruszamy się przyciskami zwiększania i zmniejszania głośności, akceptujemy włącznikiem

3. Wybieramy „wipe data/factory reset” i czekamy aż, proces dobiegnie końca

4. Wchodzimy w „install zip from sdcard”, wybieramy pamięć wewnętrzną bądź zewnętrzną i szukamy paczkę zip z romem.

5. Akceptujemy ją i potwierdzamy instalację poprzez wybranie „yes”

6. Czekamy aż, proces dobiegnie końca, a restartujemy urządzenie poprzez wybranie „reboot system now”

7. Jeśli wyświetli się dodatkowy komunikat, to wybieramy „no”

Mido (alternatywny rom)

Stock (rom producenta)

Edytowane przez Takoyaki
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym wypróbować Twój ROM, ale nie bardzo wiem o co chodzi z instalacją przez ADB. Możesz dokładniej wyjaśnić jak to przebiega? Rozumiem, że tablet trzeba podłączać do komputera. Jakieś sterowniki są potrzebne? Jaka komendą to zrobić, bo widzę że to konsolowy program.

Jarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://forum.android.com.pl/f499/instalacja-sterownika-usb-adb-159920/ tu jest przykładowy poradnik wyjaśniający jak powinna przebiegać instalacja przez ADB. Możesz przejść od razu do 3 kroku bo potrzebne sterowniki są już opublikowane powyżej i należy je tylko wypakować w wygodnym dla nas miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i du*a. Instalacja recovery poszła ok, instalacja przez adb niby też, ale chyba jednak nie do końca, bo po instalacji i resecie przyciskiem tablet nie chce się włączyć :( Jakieś rady?

Jarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przy resecie ekran od razu się wyłączył czy po około po 20 sekundach i nie chce się wogóle uruchomić czy stoi na logo goclever?

Edit:Znalazłem stabilniejsze recovery nie wymagające fizycznego resetowania (link w spoilerze download) więc powinno już być dobrze.

Edytowane przez Takoyaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran wyłączył się w chwili naciśnięcia resetu. Potem brak reakcji na cokolwiek, nieraz udaje się uzyskać błyśnięcie ekranu podczas losowego wciskania, przytrzymywania i co tam jeszcze przycisków zasilania, resetu i głośności. Po za tym tablet martwy :(

Jarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka razy miałem podobny problem na stock romie, był on spowodowany kompletnym rozładowaniem akumulatora. Rozwiązaniem było naładowanie akumulatora i próbowanie go uruchomić przyciskami power i reset aż do skutku. Z tego co czytałem w twoim wątku już miałeś problemy ze swoim tabletem a custom romy najlepiej jest instalować na bezawaryjnych stock romach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie pytanie. Posiadam ten tablet i chciałbym się spytać , ile wolnego ramu jest na tym romie ? Mi osobiście na stockowym romie w spoczynku pokazuje 550 ram . I jak działają gry , np. Gta Sa czy Asphalt 8 . Czy wydajność w porównaniu ze stockowym jest większa ? Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz powiedzieć jakim programem sprawdzałeś ram bo każdy program może pokazywać inne wyniki. Gier jeszcze na nim nie testowałem ale ogólna wydajność jest większa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdzam ram es menadżerem zadań

---------- Post dołączono o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

sprawdzam ram es menadżerem zadań czyli ogólnie na tym romie lepiej dziala niz na stockowym ?

---------- Post dołączono o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

A i czy przez te recovery podane w opisie mozna zainstalowac rom ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi