Skocz do zawartości
Takoyaki

rom Mido Rom & Recovery TERRA 101 [4.2.2]

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pokazuje 591 MB wolnego miejsca i ogólnie działa lepiej przez brak śmieciowych aplikacji które zabierają miejsce.

Wiele razy wgrywałem przez te recovery ten rom jak i wersje mniej dopracowane i nie było problemów szczególnie że ostatnio znalazłem sprawniejszy cwm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha czyli nie musze wgrywac przez adb tylko przez recovery ? Bo w moim samsungu galaxy s advance nigdy nie wgrywalem roma przez adb tylko przez recovery lub przez TWRP :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może wyjaśnie kilka rzeczy:

-ADB jest to sposób wgrywania romu przy pomocy komputera za pomocą recovery np. CWM lub TWRP

-można też wgrywać rom z poziomu karty SD ale w tym recovery nie działa ta opcja

-każdy telefon ma własną wersje recovery i nie działa ono na innych urządzeniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opublikowana została nowa wersja romu oraz recovery współpracujące z naszym tabletem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie , ponieważ w podpunkcie 6 ( Instalacja recovery) jest napisane zeby zainstalowac sterowniki , ale jak i które to są pliki , i jak je zainstalować ? Jakby co instalacje romu rozumiem :)

Edytowane przez kacper1272

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W menadżerze urządzeń wybierz swój tablet i wybierz aktualizuj sterownik.

Następnie kliknij że chcesz wybrać oprogramowanie ręcznie, wskaż że ma wyszukać sterowniki w folderze platform-tools, kliknij dalej i po zainstalowaniu sterowników zakończ.

Możesz sprawdzić czy sterowniki działają wpisując w okno poleceń "adb devices". Jeśli wszystko powiodło się dobrze powinno pisać "list of devices attached", w przypadku niepowodzenia "devices not found".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz te linki: [DEV] ◢ PureGraphics HD + Rendering V… | Android Development and Hacking | XDA Forums , http://forum.android.com.pl/f759/modyfikacje-i-ulepszenia-pliku-build-prop-skrypty-291276/ . Podejrzewam , że jakbyś to wgrał to tablet by działał jak nexus 7 .

---------- Post dołączono o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

A i jeszcze jedno jak napisze np. adb push c:\flash_image /sdcard/ to potwierdzam , to klawiszem enter i na dole pisze następne linijki tak ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już cały internet przestudiowałem i wgrywałem różne modyfikacje ale to tylko szkodziło tabletowi lub nie robiło różnicy ale będe dalej próbował.

Co do drugiego pytania to trzeba zrobić tak jak to opisałeś wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jak wpisuje flash_image recovery/sdcard/recovery.img i pokazuje sie sh:flash_image:not found

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moge prosić o screenshot z okna poleceń po wpisaniu wszystkich komend bo trudno jest powiedzieć co poszło nie tak.

Edytowane przez Takoyaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi