Skocz do zawartości
Takoyaki

rom Mido Rom & Recovery TERRA 101 [4.2.2]

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy na pewno masz zainstalowane CWM recovery. W górnym rogu powinno być napisane CWM-based Recovery v6.0.2.8. Lub jeśli próbujesz zainstalować go z pamięci zewnętrznej to sprawdź czy instalacja z pamięci wewnętrznej się uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nerros

Okazało się że źle zrobiłem Root'a i CWM mi się nie wgrywał a że nie wiedizałem jak wygląda CWM to usiłowałem na oryginalnym recovery zainstalować Rom.

PS. Polecam Kingo Android Root jeżeli ktoś będzie miał podobny problem :)

Co do Romu to muszę przyznać że świetna robota! W końcu ten tablet od momętu zakupu przechodził 3 resety i za każdym razem się coś sypało w systemie co uniemożliwiało dalsze korzystanie z urządzenia. Rok czekałem aż pojawi się jakiś rom co odmieni losy zakurzonego tableta i będzie w końcu do czegoś przydatny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę , że Takoyaki zrobiłeś świetną robotę w wersji v1.3 :) Niestety rom by u mnie zagościł lecz kupiłem Samsunga Galaxy Note 10.1 2014 Wi-Fi Tablet :) Świetnie rom na screenach wygląda ;) Pomyśl trochę o zrobieniu port'u romu z jakiegoś tabletu na Terre 101 :) A i jakbyś kiedyś zmieniał tablet to Galaxy Note 10.1 2014 Wi-Fi jest idealny :) 3gb ramu , 2ghz procesor , 8 rdzeni i procesor Samsung Exynos 5420 robi swoje :) Powodzenia Ci życzę w robieniu następnych wersjach romu pod Goclevera Terra 101. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też myślałem o zrobieniu port'u ale najpierw musze poszukać sprzętu podobnego technicznie do terry 101. Urządzeń z procesorem Amlogic jest dość mało. Terra 101 jest jedynym tabletem od GoClever opartym na tym procesorze a tak to głównie jest on wykorzystywany do przystawek pod telewizor Smart TV. Jak kiedy będę miał czas to spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Portu z innych urządzeń na TERRE 101 zbyt prędko nie zrobie. Port na zasadzie zamiany plików nie zda tu egzaminu a do tworzenia go ze źródeł brakuje mi dobrego PC. GoClever też na pewno nie wypuści nowego androida i nie jest to ich wina tylko AmLogic. Ewelina Pączkowska - marketing manager GoClever w odpowiedzi na pytania które znajdują się tutaj http://www.dobreprogramy.pl/djDziadek/10-pytan-do-GOCLEVER-odpowiedzi,52354.html wyraźnie powiedziała że aktualizacje są zależne od współpracy z dostawcami podzespołów czyli w tym przypadku chodzi tu o firme AmLogic. Wszystkie urządzenia z procesorem 8726-MXS jakie są na rynku mają androida 4.2.2 i żadna firma nie może dla nich wypuścić nowszej wersji. Wkrótce udostępnie nową wersje rom'u z kilkoma zmianami i poprawkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie jak krok po kroku zainstalować zewnętrzną kartę SD w TERRA 101 tak aby można było na niej instalować aplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak mam wejść w tryb download albo jak mam podłaczyć ten tablet do laptopa abym mogł wgrac recorvery?? pomocy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu normalnie uruchom tablet i postępuj według instrukcji wgrywania recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem ClockWorkMod Recovery i instalacja nie powiodła się, Screenshot w załączniku. Co robię źle.

Z góry dziękuję za odpowiedź

[Dodano: 19 kwiecień 2016 - 11:59]
    Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli jest ROM w języku czeskim.

[Dodano: 19 kwiecień 2016 - 12:00]
    Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli jest ROM w języku czeskim.

post-407382-0-84120600-1461058189_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Spróbuj najpierw zrootować urządzenie, a następnie sflashuj CWM.

2. Rom działa w języku czeskim ale mogą wystąpić bardzo drobne luki w tłumaczeniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi