Skocz do zawartości
mgregor

GO Keyboard + GO SMS - rozwiazaniem problemow ze spacja w trybie poziomym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktos na forum zglaszal problemy ze spacja w trybie poziomym. Rozwiazaniem jest instalacja GO Keyboard.

Do pobrania stad:

https://market.android.com/details?id=com.jb.gokeyboard&feature=search_result

Aplikacja darmowa. Jak dla mnie (swiezego uzytkownika Androida) o wiele wygodniejsza od klawiatury LG.

Doinstalowujemy do tego polska klawiature:

https://market.android.com/details?id=com.jb.gokeyboard.langpack.pl&feature=search_result

Do tego polecam tez GO SMS Pro:

https://market.android.com/details?id=com.jb.gosms&feature=search_result

Tematy do obu tez do pobrania z marketu.

Uruchamiamy GO Keyboard -> klikamy "Enable GO Keyboard".

Zjezdzamy nizej, wybieramy "Input Language" -> zaznaczamy polski. Jesli nie doinstalowalismy wczesniej

polskiego slownika program zapyta czy go pobrac i zainstalowac.

Ustawienia wyswietlania sugestii, automatycznego rozpoczynania zdania od wielkiej litery, auto spacji

po przecinku i kropce, poprawiania missclickow:

GO Keyboard -> Input Settings

A jak wlaczyc/wylaczyc konwersje polskich znakow (zeby nie zjadalo znakow w sms'ach)?

Go SMS Pro -> Menu -> Ustawienia -> Opcje wysyłania -> Wlacz lokalne wsparcie -> Wspierane jezyki -> Polski tryb sms. To zalatwia zamiane polskich znakow na te bez ogonkow.

Oczywiscie bez GO SMS Pro klawiatura bedzie dzialala tez w standardowej aplikacji SMS. Nie wiem tylko za bardzo jak tam wlaczyc zamiane znakow.

Edytowane przez mgregor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

"A jak wlaczyc/wylaczyc konwersje polskich znakow (zeby nie zjadalo znakow w sms'ach)?

Go Keyboard -> Menu -> Ustawienia -> Opcje wysyłania -> Wlacz lokalne wsparcie -> Wspierane jezyki -> Polski tryb sms. To zalatwia zamiane polskich znakow na te bez ogonkow."

...a wy macie go keyboard po PL?

bo w ja nie widze takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ...a wy macie go keyboard po PL?

bo w ja nie widze takiej opcji...

Bo to ustawienia Go SMS a nie Go Keyboard. Swoją drogą fajnego zamiennika systemowej aplikacji do smsów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz racje. Cos mi sie pozajaczkowalo. Poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

spoko, slyszalem o tej aplikacji... juz siedzi

ale powiedzcie mi jak ja podmenic na glownym pulpicie, tam gdzie telefon, kontakty i sms/mms oraz aplikacje

zeby odpalala skrzynka go sms, a nie standartowa lg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamietam trzeba bylo dodac skrot na pulpit a potem zlapac aplikacje i przeciagnac na pasek. Tylko nie czekac az odepnie od pulpitu i pokaze sie kosz na dole tylko lapac i od razu przeciagnac na pasek w odpowiednie miejsce.

Ale glowy nie dam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

Generalnie to trzeba je jeszcze jakoś podmienic... podobnie jak klawiature, ponieważ teraz z jednego smsa, którego dostaje robią mi się dwa. Jeden przychodzi na skrzynkę lg, drugi sms go powiadomienia tym samym też są podwojne. Jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie nie czytales sekcji "Musisz wiedziec" ;-)

Na pulpicie:

Aplikacje -> SMS/MMS -> Menu -> Ustawienia -> przesuwasz az do czesci "Ustawienia powiadomien" usuwasz zaznaczenie przy "Powiadomienia". Reszte mozesz zostawic niezmieniona.

Dodatkowo aby na ekranie blokowania nie pokazywal Ci sie monit o nieprzeczytanych wiadomosciach sms/mms (mimo iz odczytales je w GO SMS Pro) ustaw GO SMS Pro jako jedyny program notyfikujacy o nowych wiadomosciach:

Aplikacje -> Menu -> Ustawienia -> Ustawienia odbierania -> zaznacz "Let GO SMS handle incoming message ONLY".

EDIT: no i jeszcze FAQ sie klania...

Edytowane przez mgregor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

no i jest klasa git majonez? no jest :D to o co kaman... hehe

a ikonke przytrzymalem i od razu ja przeciagnalem na balke z dolu w miejsce sms/mms i podmienilo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi