Skocz do zawartości
Classico

Nagły spadek FPS'ów w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien mały problem z grami a mianowicie w grach odczuwam gigantyczny spadek fpsów. Np.: Gram sobie w Majesty wszystko ładnie śmiga a nagle w pewnym momencie gra się przełącza i zaczyna się bardzo klatkować. Ten sam problem mam w Angry Birds i Zenoni 2. (Soft 2.3.4 ale na 2.2.1 było to samo : < ) Aha i jeszcze chciałbym dodać że są to jaby 2 tryby:

1 - płynny i 2 - który się klatkuje. Nie ma czegoś pomiędzy tylko nagły spadek.

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest tak samo , ale wiele nie wymagam od swojego Ace bo az tak mocnych bebechow to on nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc nic nie można zrobić?! Aha i od czego to zależy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... od czego zależy, że Ace ma słabe bebechy - od producenta?

Jesli natomiast pytasz dlaczego gry tną... słabe bebechy i miejscami może wina softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, ale dlaczego w pewnym momencie gra śmiga (Zenonia 2) a za chwile nie... Na tej samej planszy... W sensie biję jednego przeciwnika wszystko jest ok za chwile przychodzi następny i spadek fpsów o.O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

procesor może nie jest tak zły, układ graficzny to porażka, adreno 200, stosowany w takich telefonach jak x8, hmm ale teraz większość smartfonów ma taki, najlepsze są w telefonach powyżej 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym dodać moje najnowsze odkrycie. W Zenoni 2 dokładnie po 8,5 s po wejściu do nowego pokoju zaczyna się klatkować (sprawdzałem 3x i zawsze wynik był bliski 8,5s) Wygląda to bardzo dziwnie bo gra przecież powinna się zawieszać tuż przy włączeniu a nie po 8,5s! Jeżeli ktoś ma ace to proszę niech sprawdzi czy u niego też tak jest >_< Aha i za słabe bebechy na ZENONIE ? LOL to nie ma sensu.

Dobra doszedłem do tego że przeprowadzę wipe tylko za bardzo nie wiem jak i ktoś zaznajomiony w tej sprawie mógłby mi to opisać. Aha i czy można robić wipe na zmienionym sofcie (2.2.1 -> 2.3.4) i romie?

Edytowane przez Classico

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że coś jest ale co...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    procesor może nie jest tak zły, układ graficzny to porażka, adreno 200, stosowany w takich telefonach jak x8, hmm ale teraz większość smartfonów ma taki, najlepsze są w telefonach powyżej 1000zł.

Desire też ma Adreno 200... To że teraz je wrzucają do szrotów typu X8 i GT540 oznacza, że jest on po prostu stary.

A problem tutaj opisany nie dotyczy ani CPU, ani GPU i to na 100%. Bo skoro na tej samej mapie / lokacji nagle jest spadek FPS to CPU ani GPU nic do tego nie ma - bo jeśli byłaby to ich wina to by cały czas był niski FPS... Jak dla mnie to coś ci RAM zjada, albo w tle się włącza jakaś synchronizacja / aktualizacja i się tak dzieje. U mnie np AB klatkuje jak w tle się coś ściąga albo aktualizuje, a w innym wypadku nie ma szans na klatkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi