Skocz do zawartości
Dawider10

Nie działa GPS - ciągłe szukanie sygnału

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że w moim Note 3 nie działa GPS. Na przykład w nawigacji Navigator ciągle czeka na sygnał GPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

A jak odpalisz GPS i dane pakietowe, do tego standardowe Mapy Google, rowniez sygnalu Ci nie lapie ? Oczywiscie w domu raczej GPSa nie zlapiesz. Ewentualnie przy oknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nie. I mam też problem z tymi danymi komórkowymi, które nie działają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Kolego jaki masz rom zainstalowany i jak masz w ustawieniach lokalizacji ustawione?

Lokalizacje ustaw na tryb "duża dokładnośc" nastepnie sciagnij ze sklepu apke GPS TEST i po zainstalowaniu uruchom ją najlepiej przy oknie lub na zewnatrz i sprawdź czy znajdzie satelity.

Możesz jeszcze spróbowac wyłaczyc lokalizację, a nastepnie zaraz właczyc i jak bedzie informowało ze dane pakietowe itd klikasz na tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom stockowy, tylko zrootowany. Przed rootem też nie działał. W ustawieniach lokalizacji mam ustawione na "Duża dokładność". Akurat teraz złapał, ale wcześniej nie łapał, a nic nie zmieniłem. Mam też problem z internetem komórkowym, który nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Najlepiej zrob wipe z poziomu recovery - tylko uwazasz, stracisz wszystkie dane, wiec zrob kopie (dane na karcie pamieci jezeli masz dodatkowo, zostana nieruszone). Roota rowniez bedziesz musial zrobic od nowa.

Wtedy sprawdz. Jezeli po wipe nie pojdzie, zostaje serwis, bo widocznie cos hardwarowo bedzie uszkodzone. Zdarzaly sie uszkodzone GPSy w Note 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"wipe data/factory reset" czy "wipe cache partition"?

Później zrobię, zobaczę czy będzie działał.

A co z tym internetem komórkowym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Wipe data/factory reset i potem wipe cache.

Po wyczyszczeniu ustawien, telefon powinien sobie pobrac z karty SIM odpowiednie ustawienia do Internetu. Wszystko powinno dzialac. Informuj jak sprawa wyglada, i bedziemy w razie czego myslec dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Internet komórkowy już działa, GPS nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Jeżeli po wipe nie działa Ci GPS to prawdopodobnie będzie trzeba oddac telefon na serwis.

Wlacz Duża Dokładność w lokalizacji, odpal dane pakietowe, wlacz mapy Google i zobacz czy zlapie Ci nawigacje. Ew wyzej wspomniana aplikacje GPS Test. Jezeli fixa Ci nie lapie, satelit nie wykrywa, zostaje serwis. Oczywiscie wszystkie operacje rob przy oknie/na zewnatrz. Przez strop ciezko zlapac zasieg satelit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi