Skocz do zawartości
Rafaello82

TUTORIAL MyTab 10Q Premium - Repartycjonowanie (większa pamięć wewnętrzna) 4GB (działa bez ROOTa) - Video TUTORIAL by Unitra

Rekomendowane odpowiedzi

Jorgul

Mam Windows 8.1, gdy podłączę włączony tablet do kompa to widzi go jako kartę pamięci oraz MyTab gdzie jest 4,62 gb pamięci. Gdy podłączę wyłączony to jest dźwięk z kompa, że coś podłączyłem, a po chwili dźwięk jakbym coś odłączył. Próbowałem na dwóch kompach (z czego jeden z windowsem 7) i dwóch kablach i nie rusza :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok, ale nie o to chodzi. Podłączony włączony tablet do kompanii i wejdz w menedżer urządzeń....co tam pisze?

---------- Post dołączono o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

No ok, ale nie o to chodzi. Podłącz włączony tablet do kompa i wejdz w menedżer urządzeń....co tam pisze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jorgul

W menedżerze urządzeń jest opisany jako YunOs Phone. Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W menedżerze urządzeń jest opisany jako YunOs Phone. Dziwne

Nic dziwnego - tak ma być. A teraz tak:

wyłącz tablet, przygotuj kabel, uruchom menedżera urządzeń i tak: w momencie gdy podłączysz wyłączonego tableta pod kompa to pod myszką powinny pojawić Ci się porty, gdy rozwiniesz powinno pisać: Cynus Mobile czy jakoś tak.....sprawdz to.

AHA!!!!! i masz na to dosłownie ok 1s. bo po tym czasie sie tablet odłącza ( tak jak pisałeś daje dzwięk jakbys coś podłączył a potem odłączył) - tylko tyle masz czasu na sprawdzenie wiec musisz być "szybki":E jeśli tak jest to jest wszystko wporządku i zanim zaczniesz wgrywać nowe pliki partycji to przed podłączeniem tableta do kompa wciśnij na moment igłą przycisk RESET na tablecie koło przycisku przyciszania......napisz co i jak:zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jorgul

Nie ma Cynus Mobile, jedyne co się pojawia to MT65xx preloader i żółty trójkącik przy nim jakby brakowało sterowników czy coś, no i po chwili tablet się odłącza i MT65xx preloader również znika. Wciskanie resetu przed podłączeniem tabletu do kompa również nie podziałało :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli Kolego masz po prostu problem ze sterownikiem. Przy win8.1 troszkę inaczej się to odbywa. Nie posiadam w tej chwili dostępu do komputera wiec wstrzymaj się do jutra a napisze nowy tutorial jak zainstalować sterowniki MTK na win8 krok po kroku.

---------- Post dołączono o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Kolego dorwałem komputer wcześniej więc robisz tak: (po kolei)

1. Uruchom ponownie komputer z wciśniętym klawiszem SHIFT (trzymaj cały czas)

2. Zacznie się uruchamiać ponownie (klawisz trzymaj) aż pojawi się menu WYBIERZ OPCJE (puść klawisz)

3. Klikasz po kolei ----> rozwiąż problemy/ opcje zaawansowane/ ustawienia uruchamiania/ uruchom ponownie

4. Uruchomi się do następnego menu a w nim klikasz F7

Po naciśnięciu F7 system uruchomi się dalej normalnie i postępujesz wedłóg następnych instrukcji:

1. Uruchamiasz menedżer urządzeń

2. w zakładce WIDOK klikasz opcję POKAŻ UKRYTE URZĄDZENIA

3. znajdz Twoje urządzenie (MT65...Preloader czy jakoś tam) - jak nie będzie widoczny na głównych urządzeniach to sprawdź w PORTY

4. Klikasz 2 razy na to urządzenie, następnie zakładkę STEROWNIK i AKTUALIZUJ STEROWNIK

5. Następnie klikasz PRZEGLĄDAJ MÓJ KOMPUTER........i wyskoczy ścieżka dostępu

6. Wskazujesz tam miejsce gdzie masz pobrany sterownik z pierwszego postu (najpierw go rozpakuj)

u mnie wygląda to tak: pulpit/pobrane/vcom/win7

7. Musisz poprostu wskazać ścieżkę sterownika vcom/win7

8. Klikasz dalej i sterownik się zainstaluje.

NASTĘPNIE SPRAWDZ PO RESECIE KOMPA CZY WIDZI CI POPRAWNIE WYŁĄCZONEGO TABLETA w menedzerze urządzeń/port (pamiętaj że widzi go przez chwile)

Jeśli to nie zadziała to jest jeszcze inna opcja:

1. Robisz wszystko po kolei z klawiszem SHIFT aż uruchomi się komputer.

2. Rozpakowujesz pobrane sterowniki

3. po rozpakowaniu prawym przyciskiem myszy klikasz w katalogu VCOM na: INSLALLDRIVER.EXE i klikasz : ROZWIĄŻ PROBLEMY ZE ZGODNOŚCIĄ.

4. Gdy zakończy coś tam robić klikasz WYPRÓBUJ USTAWIENIA ZALECANE i dalej klikasz OK czy tam DALEJ aż zakończy....

WSZYSTKO........Pobaw się - to powinno pomóc, inaczej tego nie zrobisz musisz próbować do skutku.

Proszę:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnia ta wersje 6gb może być na maila ja się nie boję kombinować hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Adrian...czy napewno? Możesz uszkodzić pamięć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawig

Dzięki i ja powiekszylem pamięć do 2,5GB:-) żeby jeszcze udało mi się wreszcie roota zrobić, ale niestety kingo dalej nie widzi urządzenia mimo właściwego sterownika. Czy ktoś z was rootowal na XP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Dawid. W podwieszonym temacie o root tego tabletu umieściłem oryginalny ROM.......jest on zrotowany.....wgraj go, potem nowa partycja i masz problem z głowy.

---------- Post dołączono o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

AHA....roota jeszcze można zrobić poprzez CWM RECOVERY......Ale to juz inna bajka nad która się głowie bo jak naradzie nic nie pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi