Skocz do zawartości
Rafaello82

TUTORIAL MyTab 10Q Premium - Repartycjonowanie (większa pamięć wewnętrzna) 4GB (działa bez ROOTa) - Video TUTORIAL by Unitra

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - To może ustalimy na jakich kartach microSD - EBR-y 4GB w miarę prawidłowo działają (proponuję nie wymieniać tych, które nie działają, żeby nie robić śmietnika na forum).

Osobiście mam kartę: Toshiba 16GB o transferze odczytu 30MB/s HIGH SPEED PROFESSIONAL (działa stabilnie od początku wgrania EBR-ów czyli już kilka tygodni). Niestety komunikat z uszkodzoną kartą cały czas jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jorgul
    Napisano (edytowane)

A skąd można ściągnąć oryginalne EBRy? Ktoś tu pisał że Rafaello82 je wrzucił gdzieś wcześniej, ale nie mogę znaleźć...

Próbowałem wersję 2,5 oraz 4gb, na żadnej nie działa dobrze, soft wariuje, aplikacje się same zamykają, a tablet musi działać zawsze. Teraz jest wielka loteria - raz działa dobrze, raz źle

EDIT: Znalazłem oryginalne EBRy w innym temacie, wgrałem i tablet chodzi bezproblemowo, powiedziałbym, że nawet szybciej niż jak wgrane było 4 czy 2,5 gb. Jednak producent z jakiegoś powodu zablokował tą pamięć. Szkoda, bo 1 gb to naprawdę mało (nie mogę wgrać mojego ukochanego Hearthstone)

Edytowane przez Jorgul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli Kolego masz po prostu problem ze sterownikiem. Przy win8.1 troszkę inaczej się to odbywa. Nie posiadam w tej chwili dostępu do komputera wiec wstrzymaj się do jutra a napisze nowy tutorial jak zainstalować sterowniki MTK na win8 krok po kroku.

---------- Post dołączono o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Kolego dorwałem komputer wcześniej więc robisz tak: (po kolei)

1. Uruchom ponownie komputer z wciśniętym klawiszem SHIFT (trzymaj cały czas)

2. Zacznie się uruchamiać ponownie (klawisz trzymaj) aż pojawi się menu WYBIERZ OPCJE (puść klawisz)

3. Klikasz po kolei ----> rozwiąż problemy/ opcje zaawansowane/ ustawienia uruchamiania/ uruchom ponownie

4. Uruchomi się do następnego menu a w nim klikasz F7

Po naciśnięciu F7 system uruchomi się dalej normalnie i postępujesz wedłóg następnych instrukcji:

1. Uruchamiasz menedżer urządzeń

2. w zakładce WIDOK klikasz opcję POKAŻ UKRYTE URZĄDZENIA

3. znajdz Twoje urządzenie (MT65...Preloader czy jakoś tam) - jak nie będzie widoczny na głównych urządzeniach to sprawdź w PORTY

4. Klikasz 2 razy na to urządzenie, następnie zakładkę STEROWNIK i AKTUALIZUJ STEROWNIK

5. Następnie klikasz PRZEGLĄDAJ MÓJ KOMPUTER........i wyskoczy ścieżka dostępu

6. Wskazujesz tam miejsce gdzie masz pobrany sterownik z pierwszego postu (najpierw go rozpakuj)

u mnie wygląda to tak: pulpit/pobrane/vcom/win7

7. Musisz poprostu wskazać ścieżkę sterownika vcom/win7

8. Klikasz dalej i sterownik się zainstaluje.

NASTĘPNIE SPRAWDZ PO RESECIE KOMPA CZY WIDZI CI POPRAWNIE WYŁĄCZONEGO TABLETA w menedzerze urządzeń/port (pamiętaj że widzi go przez chwile)

Jeśli to nie zadziała to jest jeszcze inna opcja:

1. Robisz wszystko po kolei z klawiszem SHIFT aż uruchomi się komputer.

2. Rozpakowujesz pobrane sterowniki

3. po rozpakowaniu prawym przyciskiem myszy klikasz w katalogu VCOM na: INSLALLDRIVER.EXE i klikasz : ROZWIĄŻ PROBLEMY ZE ZGODNOŚCIĄ.

4. Gdy zakończy coś tam robić klikasz WYPRÓBUJ USTAWIENIA ZALECANE i dalej klikasz OK czy tam DALEJ aż zakończy....

WSZYSTKO........Pobaw się - to powinno pomóc, inaczej tego nie zrobisz musisz próbować do skutku.

Proszę :E

ja oto napotkałem taki problem

http://wstaw.org/h/f4b08bf9e14/

nie moge wgrac sterownika

mam windows 8.1

Edytowane przez TygrysPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fra

Jest ktoś komu działa to repartycjonowanie? Zastanawiam się czy jest sens się w to bawić, czy nie lepiej Link2SD. Roota na szczęście już mam.

Edit: Czy EBRy na opcje 4GB są takie same jak w tym wątku na xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455850? Dla MTK6582 jest tam przewidziana opcja 4GB.

Edytowane przez Fra
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Unitra

Potwierdzam problem z instalacja sterowników na windows 8.1 x64. miałem również wcześniej instalowane sterowniki do htc m7 i sdk/abb do lww. jakieś porady? u mnie zupełnie nic się nie dzieje bo nie wykrywa tableta. sprzęcik jak za tą cene jest bardzo dobry problemem jest tylko ta pamięć. dodam że nie posiadam roota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam problem z instalacja sterowników na windows 8.1 x64. miałem również wcześniej instalowane sterowniki do htc m7 i sdk/abb do lww. jakieś porady? u mnie zupełnie nic się nie dzieje bo nie wykrywa tableta. sprzęcik jak za tą cene jest bardzo dobry problemem jest tylko ta pamięć. dodam że nie posiadam roota. 

Też mam windows 8.1 x64 i nie miałem kompletnie żadnych problemów. Po właczneiu trybu progrmaistycznego ładnie wszytsko windows wykrył i sciągnał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam windows 8.1 x64 i nie miałem kompletnie żadnych problemów. Po właczneiu trybu progrmaistycznego ładnie wszytsko windows wykrył i sciągnał.

jak właczyć ten tryb bo nie moge znaleść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odswierzam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boszo

Może ktoś wpadnie na działająca metodę powiększenia pamięci widziałem jakieś tematy ma xdev ale nie wiem jaki model mtk dokładnie ma ten tablet. Jakby ktoś wpadł podzielcie się z resztą :) ps. Rafaello82 jak ten custom ROM? Będzie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mali tez szukalem sposobu na ta pamiec. Juz pierwszego dnia pamiec byla pelna wiec szukalem. Sposobu z podmiana ebr odpuscilem jak przeczytalem opinie innych i ich problemy. Zostalo tylko sdfix ktory byl wspominany wczesniej i link2sd. Na pierwszy opinie poszla pierwszy apka. Po instalacji nie zmienilo sie za duzo. Aplikacje dalej instalowaly sie na pamiec wewnetrznej ale za to po wejsciu ustawienia>Aplikacje mozna przeniesc kazda apka na karte sd. Trwa to chwileczke i zalatwia problem.

Dla nie sposob jest wystarczajacy. Piszcie co o tym myslicie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi