Skocz do zawartości
Rafaello82

TUTORIAL MyTab 10Q Premium - Repartycjonowanie (większa pamięć wewnętrzna) 4GB (działa bez ROOTa) - Video TUTORIAL by Unitra

Rekomendowane odpowiedzi

Fra

Potwierdzam wszystkie problemy wymienione w tym wątku po wgraniu tych EBRów.

Nie polecam ich stosować! Zdecydowanie polecam natomiast Link2SD + SDFix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Unitra

czy potrzebny root? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boszo

Tak potrzebny ale kingo root załatwi sprawę w mgnieniu oka. Potwierdzam SD fix plus najnowszy link2sd załatwia sprawę. Działa rewelacyjnie tylko kupcie sobie szybka kartę min kat 10. W moim przypadku zauważyłem ze odczyt z karty kingston działa nawet szybciej niż z pamięci urządzenia. Mam zainstalowane z 30 apek małych dużych wszystko się instaluje i działa! Np fifa 15 1,2gb bez problemu instaluje się na SD. Moim zdaniem nawet warto wydać te 8zl na wersję pro link2sd i mieć możliwość przeniesienia plików obb na kartę i auto przenoszenie po instalacji. Co do przygotowania karty - pierwsza partycja fat32 primary druga ext4 tez primary i wszystko śmiga aż miło :)

Pozdrawiam i polecam tą metodę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Unitra

jakiś mały tutorial dla potomnych jak to wszystko po ustawiać będzie? :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy sprawdzal ktoś czy działa sposób root+xposed+xinterialsd? Dzięki temu można podmienic pamiec wewnętrzna na sd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fra

Xposed działa, można śmiało instalować. Natomiast ten skrypt umozliwia jedynie przenoszenie plikow systemowych z wewnetrznej do zewnetrznej karty wiec dosc ubogo w porownaniu do Link2SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Koledzy przepraszam iż nie udzielałem się w temacie ostatnimi czasy ale praca mi ostatnio nie umożliwiała tego. Sprawa wygląda tak:

! -nie mamy tutaj doczynienia z prockiem MT6582!!! tylko z MT8283!!! jest to inny procesor z podobną architekturą do 6582 ale jednak inny...

potwierdzam błąd karty SD również u mnie który pojawiał się po restarcie systemu ale nie zawsze. Custom rom już jest prawie gotowy lecz ma jeszcze kilka błędów które uniemożliwiają w normalnej pracy tabletu ale za to problem z pamięcią się skończył, jest wszystko wporządku. Dajcie jeszcze chwilę czasu i zamieszczę nowy rom. 

PS. kiedyś korzystałem z SDfix i tych podobnych programów, dla przeciętnych uśżytkowników ta opcja jest dobra ale jeśli chcemy czegoś więcej to jest to prosto powiem do du....y, korzystam z aplikacji które nie da się zainstalować na sprzęcie który ma mniej niż 1,5GB pamięci wewnętrznej więc programy tego typu poprostu nie działają! nie da się ich zainstalować pomimo SDfix'a czy tez podobnych (program dobry ale dla mnie lipa) niektóre gry po ustawieniu zapisu na SD poprzez odpowiedni program zadziałają ale coniektóre nie :(........na co mi tablet o dobrych parametrach który wciągnie grę bez problemu bez mrugnięcia okiem skoro i tak tego nie uruchomię bo mam 900MB wewnętrznej????!!!!! PARANOJA. Problem prawie rozwiązany ale poprawki jeszcze muszę zrobić coby Nikt z Was potem nie miał problemu z uruchomieniem tabletu bo sprawa jest nie tylko związana z romem ale i z bootloader'em. pozdro

[Dodano: 29 marzec 2015 - 12:50]

Poprawiona wersja partycji 4GB : https://drive.google.com/folderview?id=0B3nzQYFLmbRxfkpmdlVrN1NVaE1XT21FWGdaUGNhcGp2U294QllyMnIyTlFidjlvaV9XZVk&usp=sharing

Sprawdzać :) wcześniejsze wersje wykasowałem. U mnie działa stabilnie i błędów nie wywala. Nawet po restarcie sprzętu.

[Dodano: 29 marzec 2015 - 12:56]

AHA! po wgraniu plików należy obowiązkowo wejść w recovery i zrobić wipe data/factory i wipe cache partition!!!

Edytowane przez Rafaello82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawig

Rafaello82 napisz dla tych mniej wiedzacych jak wejść w recovery i zrobić wipe data/cache i wipe cache partition ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafaello82 napisz dla tych mniej wiedzacych jak wejść w recovery i zrobić wipe data/cache i wipe cache partition ;-)

1. Wyłączamy tablet

2. naciskamy jednoczesnie klawisz power + volume up (ten obok power) i trzymamy az wyskoczy menu

3. potem klawiszem podgłaszania wybieramy recovery i naciskamy klawisz przyciszania - czekamy az pojawi sie nastepne menu

4. nastepnie robimy wipe data/factory reset (potwierdzamy klawiszem power)

5. wipe cache partition

6. reboot system now

!!! pamietajmy ze po zrobieniu wipe data skasuja nam sie dane i tablet wroci do ustawien poczatkowych !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi