Skocz do zawartości
Sadek

RA-hero dla HTC Hero (v1.7.0.1)

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii upewnienia: czy jest już sposób na PerfectSPL w oryginalnym sofcie Era G2, który umożliwi wrzucenie RA-R przez ADB?

Edytowane przez tenmichal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście chodziło mi o metodę bez wcześniejszego wgrywania firmware Hero...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d0nMD

Witam,

Już raz wgrałem to recovery, potem wgrałem oficjalny ROM od HTC, znowu wgrałem recovery przez flashrec, wyłączam telefon, włączam trzymając domek i nic. Zatrzymuje się na ekranie HERO, nawet nie pojawia się standardowe recovery HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzymaj długo, lub spróbuj ponownie wgrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rozitg

Witam.

Staram się zainstalować te recovery ale nie rozumie bądź coś robię źle w tym punkcie "Podłącz telefon do komputera przez USB i użyj komend (w Windows poprzez konsole -> Uruchom -> wpisz: cmd):

adb shell"

gdy wpisuje to w konsoli (Win7) wywala mi info, że adb nie jest poprawną komendą i ni rusz dalej :/

Co robię źle? Robię to z telefonem na poziomie recovery a wcześniejsze moje rec to 1.4.2.

Aha dodam, że jeśli odpalam przez konsole to adb z tools z katalogu SDK to tylko "przelatuje" instrukcja w okienku konsoli i znika :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren
    Napisano (edytowane)

Rozumie że zrobiłeś wszystko zgodnie z http://wiki.android.com.pl/wiki/Instalacja_SDK

Ja używam Win7 i wszystko działa mi poprawnie.

Wydaje mi się że źle zrobiłeś punkt 8. W dolnym oknie odszukaj linijkę "Path" i kliknij "Edytuj". Na końcu pola dopisz. Musiałeś źle przypisać zmienną środowiskową.

Edycja:

Nazwa zmiennej: Path

Wartość zmiennej: %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Program Files (x86)\TC UP\PLUGINS\Library;C:\Program Files (x86)\Common Files\Teleca Shared;D:\SDK\tools\

Na czerwono zaznaczyłem ścieżkę do SDK

Edytowane przez Dyfren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rozitg

@Dyfren dzięki za pomoc. Przy instalacji SDK korzystałem z jakiegoś innego poradnika znalezionego w sieci, ale po skorzystaniu z jego rodzimej wersji językowej i zwróceniu uwagi na ścieżkę do SDK wszystko si udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Nie ma za co polecam się na przyszłość. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Jest już nowa wersja 1.6.2 w czterech wersjach kolorystycznych ;)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4549551&postcount=1

Lista zmian:

- Added power off menu item

- New unyaffs binary patched by Koushik Dutta and Packetlss to fix the "losing root"-issue and incorrect file-time after a Nandroid restore

- New dump_image binary (by Brainaid) patched by Packetlss to fix the "bad blocks"- Nandroid restore issue.

(This will not fix old corrupted Nandroid backups! Please make new backups!!)

- New mkyaffs2image binary

- New flash_image binary

- Updated busybox to v1.5.3

- Nandroid menu options will NOT backup or restore recovery, cache, misc, splash1+2 (to avoid issues)

- Fixed wipe option not wiping when ext was not present

- Created carebear versions after the idea of packetlss

- Switched the Nexus logo to a Green Carebear with Nexus One logo (Thanks Montalbert!)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi