Skocz do zawartości
stygmak

Kazam Tornado 348 - Pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja z Play

fajny zestaw, łącznie z silikonowym etui i ochronna folia na wyświetlacz, rozsądnymi słuchawkami, chociaż mała niedoróbka, bo do czarnego telefonu akcesoria są białe, dziwne, ale ujdzie. Przesiadłem się z lg L9, więc w porównaniu to jest moc :) gry chodzą aż miło, oryginalny soft do aparatu fotograficznego przegina z redukcja szumów, ale nawet zwykły zamiennik od googla załatwia sprawę, z drugiej strony 8mpx upchnięte na małym czujniku cudem nigdy nie będzie. Po lg irytuje brak skórek do apki od smsów i do pulpitu, idiotyczne jest to że jak wyczyści się info o smsie czy mailu na listwie to i tak trzeba wejść do aplikacji i odczytać wiadomość/sms że powiadomienie zniknęło z aplikacji, niby drobiazg a irytuje, nie ma możliwości skonfigurowania podpiętych aplikacji, do gestów wybudzających ekran, więc funkcja spoko, ale mogło by być lepiej, chyba że ktoś lubi jak coś jest jedynie słuszne :D Irytuje trochę zachowanie czujnika światła, czasami obraz co chwila przygasa i się rozświetla chociaż warunki zewnętrzne są te same. Brakuje z lg aplikacji w "okienkach" za to systemowy zegarek jest taki jaki powinien być :) czyli można z niego ustawić stoper, minutnik i budziki, fajnie że te ostatni zadzwoni nawet przy wyłączonym telefonie, tego mi baaaaardzo brakowało. Generalnie telefon udany, wymiary i waga robią wrażenie, nawet w etui telefon wsadzony do kieszeni koszuli jest niewidoczny, lecz drobne niedoróbki psują trochę pozytywne wrażenie, ogólnie jestem zadowolony, zwłaszcza jak by pojawiły się skórki do pulpitu i sms, chyba że to taki motywator do instalacji gosms :)

ps: aplikacje przypisane do gestów dają się konfigurować.

Edytowane przez stygmak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piron

Nie da się ukryć, że producent nie zaszalał z nakładką, dla jednych to plus,dla drugich minus. Ponieważ lubię gdy ekrany wyglądają tak jak je sobie zaplanuję, więc dla mnie to plus. Po zROOTowaniu telefonu podmieniłem niektóre aplikacje systemowe i oczywiście "launchera", co wpłynęło na zmniejszenie zużycia pamięci i dłuższą pracę na baterii. Bardzo miłym zaskoczeniem jest jakość dźwięku generowanego przez Kazam Tornado 348. Kupując Kazama, zastanawiałem się czy urządzenie bez możliwości rozszerzenia pamięci to dobry krok. Dzisiaj mogę stwierdzić, że tak lecz pod jednym warunkiem, kiedy telefon jest telefonem a wszystkie dobrodziejstwa androida wpakujemy np. w tablet. Po przeglądnięciu zawartości telefonu i tableta zauważyłem, że większość programów się dubluje. Nie wspomnę o tym, że niektóre zupełnie nie nadają się do używania na trelefonie. Tak więc po rozdzieleniu zadań, mogę stwierdzić, że było warto. Jednym z głównych powodów zakupu Kzama był wygląd telefonu. Kazam 348 to jeden z najładniejszych telefonów na rynku, bez " niezliczonej" ilości klawiszy i zaślepek :) .

No i ta niesamowita grubość w połączeniu z bardzo dobrymi materiałami i wykonaniem. Na wielki plus zasługuje zawartość pudełka w którym znajdziemy folię na ekran, ładowarkę z kablem USB ( bardzo ładnie wykonane), słuchawki, kluczyk do szuflady karty SIM. Nie da się ukryć, by zmniejszyć koszty produkcji wielu producentów ogranicza ilość dodatków do minimum. Kazam nie jest zbyt znaną firmą, lecz gdy do tak ładnego telefonu producent dołoży wsparcie programowe, to smartfon na dłużej zagości u nie jednego z nas, bo naprawdę warto. :)

Edytowane przez Piron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, właśnie kupiłem telefon Kazam 348. Ogólnie jest super, ale czy można go zaktualizować do nowszej wersji Androida. Obecnie jest 4.4.2 oraz jaką nakładkę Pan poleca (HTC Sense?). Nie mam w tym żadnego doświadczenia.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piron

Na aktualizację jest chyba jeszcze za wcześnie. Tornado 348 to dość nowy telefon. Aktualizacja systemu dla danego telefonu zależy od dwóch czynników - jego popularności i producenta. W pierwszym wypadku to sami użytkownicy tworzą nowe lepsze ROMy , w drugim firma dba o uaktualnienie systemu. Na ile Tornado 348, zdobędzie popularność, nie wiem. Konkurencja jest bardzo mocna. O firmie też ciężko coś powiedzieć, bo na rynku jest od niedawna. 4.4.2 to jeden z ostatnich systemów Googla, więc nie jest tak źle.

Co do drugiej części pytania, to nie o nakładkę chodzi, ale zmianę launchera, dzięki któremu możemy dopasować wygląd ekranów naszej zabawki.

Osobiście, na swoich urządzeniach instaluje dodol launcher, jest darmowy i ma kilka niezłych opcji do zaoferowania. Launcher zainstalowany w Tornado to zupełne minimum ( niecałe 4mb), ale jego możliwości są mocno ograniczone.

Edytowane przez Piron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję. Skąd pobrać ten nowy luncher?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piron

Ze sklepu Googla... aplikacja dostępna w telefonie. :)

Jednym z argumentów przed zakupem nowego telefonu jest ilość dostępnej pamięci lub możliwość rozszerzenia pamięci kartą. W Tornado 348 nie zamontowano gniazda rozszerzeń pamięci. Szkoda, ale nie jest to aż taki problem. 16 gb to niezbędne minimum i przy rozsądnym zarządzaniu pamięcią w zupełności wystarcza.

Tornado 348 oferuje nam port usb z opcją OTG (on- the-go). Co to oznacza? Za pomocą odpowiedniego kabla, możemy podłączyć do telefonu dowolnej wielkości klucz usb na którym możemy szybko i bez problemów zapisać dane(muzyka, filmy, książki, zdjęcia, kopie zapasowe).

Fenomen takiego rozwiązania polega na swobodzie przenoszenia i zapisywania danych. Zamiast zaśmiecać telefon np. filmami, zgrywamy je na klucz i oglądamy na telefonie. Możliwości jest wiele. OTG ma jeszcze inne zastosowania np. podłączenie myszy. Na rynku dostępne są klucze usb, które nie wymagają stosowania kabelka OTG. Z jednej strony mamy komputerowe USB z drugiej micro USB. Klucze są małe i ładnie wykonane, koszt 16 Gb to około 60 zł. Czasami takie rozwiązanie okazuje się lepsze i łatwiejsze niż podłączanie telefonu do komputera.

Edytowane przez Piron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Jako, że Kazam to brandowany Gionee Elife S5.1 to wrzuciłem ROM z tego modelu właśnie. Sam ROM zawiera nakładkę Amigo OS i posiada kilka funkcji i udogodnień, których brak w wersji firmware od Kazam. Ale najbardziej denerwuje mnie brak możliwości wyłączenia rozmycia tła na ekranie głównym oraz ustawienia oddzielnej tapety dla pulpitu i ekranu blokady. Zmiana launchera nic nie dała w kwestii rozmycia tła. Może ktoś ma pomysł gdzie szukać aby to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piron

Rozmycia tła?...nie mam takiego efektu. Zmianę tapety można uzyskać instalując inny launcher i dogrywając do niego lock screen setting.

W Tornado 348 producent zastosował różne płyty główne, może wgranie romu spowodowało ten efekt. W telefonach z Play Zastosowano płytę P4. Do Gionee Elife S5.1na needrom jest dostępny tylko jeden ROM 4.3, w Tornado z Play jest android 4.4.2. Jaki ROM wgrałeś?

Ps.

Polecam zainstalowanie ze "sklepu" programu "kamera Google".

Edytowane przez Piron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzę ten program lock screen setting, a jeśli chodzi o ROM to ja użyłem romu ze strony androidxda.com w wersji 4.4.2 S5.1_0201_7619. Firmware jest dla wersji płyty P2 ale dał się wgrać bez problemu i wszystko działa. Jedynym problemem jest brak możliwości wejścia do recovery menu ale można dograć recovery z wersji firmware z Play bądż niebrandowanego SW13_KAZAM_Tornado_348 do pobrania z needrom.

Rozmycie wyglada jak na zdjęciu:

Gionee Elife S5.1 'World's Slimmest Smartphone' Images and Specs Leaked | NDTV Gadgets

---------- Post dołączono o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------

Sprawdzę ten program lock screen setting, a jeśli chodzi o ROM to ja użyłem romu ze strony androidxda.com w wersji 4.4.2 S5.1_0201_7619. Firmware jest dla wersji płyty P2 ale dał się wgrać bez problemu i wszystko działa. Jedynym problemem jest brak możliwości wejścia do recovery menu ale można dograć recovery z wersji firmware z Play bądż niebrandowanego SW13_KAZAM_Tornado_348 do pobrania z needrom.

Rozmycie wyglada jak na zdjęciu:

Gionee Elife S5.1 'World's Slimmest Smartphone' Images and Specs Leaked | NDTV Gadgets

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thmc

Mam drobny problem - wg danych z użycia baterii wi-fi cały czas pracuje - tyle ile telefon jest w stanie gotowości - tyle czasu pracuje wi-fi. Jest to co najmniej dziwne bo w ustawieniach je wyłączyłem ( tj. ustawienia wi-fi, brak skanowania wifi, brak wifi w lokalizacji, wszystko powyłączane w synchronizacjach googla, widgetu pogody). W poprzednim telefonie miałem Androida 4.3 - w opcjach zabezpieczeń i opcjach aplikacji można było powyłączać dostęp do danych lokalizacyjnych dla każdej aplikacji z osobna - tu takiej opcji nie widzę. Próbowałem wymuszać wyłączenie aplikacji - samodzielnie jak i z greenify - bez skutku. Ponowne uruchomienie też nic nie zmieniło. Nie wiem na ile to tylko pole w statystyce a na ile realne zużycie baterii (wakelock detector nie zbiera informacji bez roota). Obecnie telefon jest ok 20 godzin w stanie gotowości, 5 godzin pracy baterii - zostało 10 %.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi